Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mikor, hány évesen, hogyan...

Mikor, hány évesen, hogyan találtad ki, mit szeretnél kezdeni az életeddel, milyen munkát szeretnél végezni, merrefelé szeretnél menni? Voltak előtte hullámvölgyek, hogy nem tudod, mi legyen az életeddel?

Figyelt kérdés
2020. okt. 9. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:

20 évesen próbáltam elhelyezkedni az eredeti szakmámban (reklám/marketing terület), de nem sikerült, mivel nem vagyok túl gyakorlatias ember. Sok interjút megjártam, akadtak jó és rossz tapasztalatok ezekkel a helyekkel kapcsolatban, de alapvetően a "daráló" szó ugrik be róluk a mai napig.


Úgyhogy kerestem egy olyan munkahelyet, ahol egy másik érdeklődési körömet helyezhettem előtérbe, valamint közvetlen kapcsolatba kerültem emberekkel (egészség/tanácsadás). Itt sikeres voltam, mert bizalomgerjesztő megjelenésem van, a kisugárzásom is olyan, hogy bárhová megyek, mindig akad valaki, aki megszólít ilyen-olyan indokkal. Később váltottam helyet, mert túl sok olyan feltételt akart szabni a főnököm, ami nem volt korrekt, sértette a jogaimat (vegán életmódra akart kényszeríteni).


Utána ugyanazon a területen, másik cégnél dolgoztam kissé háttérbe szorulva, telefonon, interneten keresztül több évig.


Kissé kiégtem, de éppen akkor családot alapítottam.


Ha visszamegyek dolgozni, már valami mással akarok foglalkozni. Bár mindig vannak új étrend-kiegészítők, hiteltelenné vált számomra ez az ág az elmúlt időszakban megjelenő különböző diéták, egymásnak ellentmondó cikkek, és azon emberek miatt, akik elhiszik, hogy ha bekapnak egy-két tablettát, akkor pl. nyugodtan alkoholizálhatnak tovább, a májuk bírni fogja.


A jövőben inkább valami olyan tevékenységet szeretnék művelni, amelyen keresztül mélyebben megérinthetek másokat (nem szó szerint, nem proktológusnak készülök :D), hogy jobban eligazodjanak a saját működésükben.


Kamaszként egyébként sejtelmem se volt róla, hogy milyen képességeimet lenne érdemes kibontakoztatni. Jó voltam a nyelvekben, az irodalomban, a rajzban; ezekre gyúrtam, teljesen feleslegesen, az emberi kapcsolatokat viszont abszolút elhanyagoltam, szándékosan kerültem, nem sok személyt tűrtem meg magam körül. Aztán láss csodát, kiderült, hogy nagyszerű érzékem van hozzájuk.

2020. okt. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

En meg most sem talaltam ki a 40-hez kozeledve. Szerintem nem is fogom mar.


Amerre jelenleg megyek, azt nem kulonosebben szeretem, de vannak eredmenyeim.

2020. okt. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

20 évesen volt először egy komoly elképzeléseim, de 5-6 év után rájöttem, hogy ez nem fog működni, ezért jó pár dolgot újra kellett gondolnom, terveznem.

Meg is tettem, és jelenleg most úgy érzem, hogy sínen vagyok :)

2020. okt. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én tulajdonképpen 16-18 éves korom közt.


16 évesen elkezdtem a reptéren dolgozni diákként. Egészen érettségis év októberéig ott voltam. Akkor szerettem meg nagyon az angol nyelvet. Mellette kínait is tanultam hosszú évekig.

Úgy döntöttem mindenféleképp ezzel fogok foglalkozni.


Amint leérettségiztem, elvégeztem egy TEFL képzést.

Azóta bejártam a fél világot, angolt tanítva. Közben elvégeztem egy fordító-tolmács egyetemet Kínában.


Most 23 évesen, sok országgal és tapasztalattal a hátam mögött, itt Kínában vagyok angol tanár és tolmács (általános fordítással ritkán foglalkozom).


Előtte nem nagyon gondolkoztam rajta. Mechatronikai szakközepet végeztem, azzal is el tudnék helyezkedni, még ennyi kihagyás után is, de nem annyira szerettem sosem, csak már 14 évesen is felfogtam, hogy a robotika lesz biztos pénzügyileg a jövőben, és annak az egyik fontos ága a mechatronika.

2020. okt. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

10-11 évesen informatikus akartam lenni, el is mentem 14 évesen egy informatikai gimibe, de nem tetszett. Rossz volt a gimi, nem sokat tanultunk, elég hülye is vagyok, hiába vizsgàztam le belőle. Most építőipari szakmán vagyok, ezt szeretem, de gondolkodom, hogy majd később visszamegyek, és ötödéven befejezem az infót, addig meg is tanuló azokat a dolgokat, amiket négy év alatt nem tanultam meg. Kicsit hiányzik az a terület. Egyetemre gyűjtök egyébként. A NAV-nàl akarok majd dolgozni. Aztán később akarok majd egy vállalkozást is, vagy vállalkozásokat, elég sok minden érdekel, szóval van választék.

Voltam már úszómester, építőipar segéd, konyhai kisegítő és árufeltöltő is. Az úszómester meló kicsit unalmas volt, sok volt a hülye, de szerettem. Az építőipari segéd munka miatt mentem építőipar szakmàra, nagyon szerettem. Az àrufeltöltő nagyon undorító, csicska munka volt, soha többé nem csinálnám, három percenként beszólt valamit a főnök, és inni nem állhattam meg. A konyhai kisegítő kemény volt, de jó volt a fizu, 16 órát kellett dolgozni, kevés szünettel.

2020. okt. 13. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!