Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mégis mi a csuda kéne még...

Mégis mi a csuda kéne még ahhoz hogy felvegyenek ide dolgozni?

Figyelt kérdés

2 éve sikertelnül pályázok a győri Audiba. Mérnöki pozícióról van szó, mesterdiplomám van, felsőfokú német nyelvvizsgám (kiválóan beszélem a nyelvet), releváns szakmai tapasztalat (8 év a szakmában eddig) és Győr mellett élek, kb. 15 perc autóval... Mindezek ellenére semmi válasz kb. 2 éve a pályázataimra és olyan embereket (nőket) vesznek/vettek fel a pozícióra akiknek semmi szakmai tapasztalatuk nincs, épphogy kijöttek az egyetemről és egyből alájuk tolják a zsíros pozikat 350-400 nettóért. Az lenne a baj hogy férfi vagyok? 32 évesen nem hiszem hogy öregnek számítok és a bérigényem sem magas szerintem 290 nettóval.


Mi lehet a gond? Nincs protekcióm? Egyik nap azt olvastam itt egy kérdésben pont az Audival kapcsolatban hogy való igaz-e, hogy kb. csak protekcióval lehet bejutni és kb. leidiótázták a kérdezőt ezért, mert elvileg simán bejutsz ismerettség nélkül is. Hát nem tudom...


2020. okt. 11. 16:09
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Sajna az is benne lehet a dologban, hogy nem vagy szimpi a HR-es csajszikáknak, ezért félrehajítják a papírod. Életeket és karriereket tudnak az ilyenek 22-23 évesen megtörni/letörni. A másik pedig hogy ismerősöd nincs, úgy valóban nem lesz könnyű mérnöknek bekerülni oda. Bizonyos pozíciók kb. kihalási alapon vannak.
2020. okt. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Az első válaszolónak igaza van, a HR-es nők azt képzelik egy állásinterjúról, hogy randin vannak, és szimpátia alapján döntik el, kit vesznek fel. Engem árufeltöltőnek sem vettek fel, pedig nyilván tudnám csinálni, de valószínű nem voltam szimpi a HR-esnek. Nem értem, hogy a HR-esek főnökei miért engedik, hogy szimpátia alapján válogasson a HR-es.Lehet, hogy a cégvezetőség egy jó munkaerőtől esik el egy ilyen HR-es miatt...
2020. okt. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Bocs, de ha minden igaz, amit leírtál ide, akkor van vmi kva nagy red flag a cvdben, amit kiszúrnak.... évek óta hatalmas a munkaerőhiány mérnöki területen, vmi nagy gáz van veled, ha nem hívnak be. Bármennyire is szeretik ezzel nyugtatni magukat az emberek, a multikban nem csak és kizárólag protekciós alapon mennek a kiválasztások. Ha jó szakember vagy, felvesznek, ez ilyen egyszerű. A HR továbbítja a munkakörnek megfelelő önéletrajzokat a vezetőknek, így nem a HR dönt, hanem a szakma, így az első kommentelő őrjöngése teljesen irreleváns.


Amit még el tudok képzelni, hogy egyszerűen nincs mérnök headcount, azért elég sok gáz van az autóiparban és az audinál nem is a coviddal kezdődött a dolog. Szóval nézd át újra az önéletrajzod, gondold végig őszintén magadba nézve, hogy tényleg alkalmas vagy-e és járj utána annak, hogy van-e egyaltalan felvétel olyan területre, ahova te alkalmas lennél.

2020. okt. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Valszeg alulrol lepcsöztetnek csak felfelé.

Szoval ilyen pozikra lehet olyanokat vesznek at aki vmilyen formaban az osztalyukon dolgozik.

Azaz nem nullarol idegent. De csak tipp.


Csak exem is ugy lett pl xsopvez hogy 1 évig hegesztett naluk elötte.látták hogy tud is es felajanlottàk a munkakört neki.

2020. okt. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Multiknál nincs ilyen, hogy protekció. Nem egy ember dönt a felvételről. Van előszűrés CV alapján, aztán van interjú telefonon, aztán van személyesen a HRessel, aztán a főnökkel, és még gyakran előfordul, hogy a főnök főnökével is.

Egyszerűen csak valószínűleg sok a jelentkező, pláne most, miután a vírus miatt év elején sokan munkanélküliek lettek. Csak azért, mert téged nem vettek fel, már rögtön protekció kell a bejutáshoz?

2020. okt. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem a jelentkezésed nem jól van elkészítve.

Meg az itteni hozzáállásod sem szimpatikus; hogy az baj, hogy férfi vagy, nem fiatal nö, meg hoyg ismeretség kell - aki ilyen kevés önbizalommal rendelkezik, azt nem szeretik felvenni sehol, föleg olyan posztra nem, ahol dönteni is kell. Aki ugyanis ilyen bizonytalan embernek tünik, arról nehéz elképzelni, hogy felelöségteljes munkára alkalmas.

(És mielött az elözö válaszoló beleköt, NEM vagyok PR-es, NEM vagyok fiatal nö, viszont állásban lévö mérnök ismerettségek nélkül)

2020. okt. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kicsibarany ***** válasza:
48%
Megpróbálnék keresni egy szakmai vezetőt, és neki küldeni CV-t.
2020. okt. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%
Tök mind1 ha bokánfosod magad se kerülsz be... ez nem személyeskedés csak az Audinál meg sem nézik az online beérkező pályázatokat...csakis ismerős és rokon működik...az is a felsővezetésben...ha van ismerősöd, de leginkább rokonod felsővezetésben akkor akár egy érettségivel és egy tűrhető némettudással is könnyen kisebb vezető lehetsz, de ha nincs rokon vagy ismerős akkor 2 mérnöki diplomával és perfekt némettel is szarnak rád...meg sem nézi senki a pályázatodat, autómatikusan elutasítják...gondolkoztam már hogy írok a német Audinak, hogy mi folyik itt Magyarországon...:) Hátha egy kicsit átrendeznék, lecserélnék a kizárólag szexuális igények kielégítésére szerződtetett HR-t... A lényeg, hogy a gyár nem a minőségre törekszik munkaerő tekintetében, hanem csakis az számít, hogy melyik felsővezetőt ismered... Néha amúgy szerveznek alibi AC-interjúkat, persze ott senki nem felel meg mert nem rokonok, de a normális kiválasztás látszatát fenn kell tartani... ;) Szal felejtős az egész...
2020. okt. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk a vezetőség pl azt gondolja, hogy aki kevés pénzt kér, annak a munkája is annyit ér. Ha 350-400as nettós helyen csak 290-et kérsz, akkor lehet, hogy komolytalannak gondolnak, aki nem tudja, hogy mennyit ér ez a munka, mert nem ért hozzá.

Ha az életrajznál sose jutottál tovább, akkor azzal is lehet baj. Lehet, hogy rossz a képed, sokan elképesztően cink képeket tesznek életrajzba. Nálunk ha kérnék motivációs levelet és em küld az ember, vagy ha küld pedig nem kértek, akkor kizárják, mert ennyit se tud értelmezni. De az is lehet, mégis van ott ismerősöd, aki nem akar veled dolgozni.

2020. okt. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

En voltam audiban es sokmindenkit ismerek onnét.

A protekció az jobban igaz a diákmunkára. És először diákként kerültem be, nem protekció volt, hanem egy számítógépes hiba. :P de diákként megszerettek. Látom az ottaniakon, hogy tényleg dominálnak azok akik ismerős által vannak bent, de furcsának gondolom, hogy nem vesznek fel az ismereteid ellenére.


(Pénzügyön dolgoztam diploma után 2 évet)

2020. okt. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!