Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kell nekem könyörögnöm...

Miért kell nekem könyörögnöm hogy felvegyenek dolgozni?

Figyelt kérdés

Én nem tudom hogy miért müködik így a munkaerőpiac vagy a munkakeresés de ha valaki akar dolgozni akkor annak igenis biztosítani kell munkát hogy megtudjon élni. Én nem véletlenül tanultam 3 évet a 12 osztály után hogy legyen szakmám amihez értek. Nyilván nem fogok újra tanulni mert amikor ezt a szakmát tanultam ami a épületgépész technikus azt mondták hogy ezzel ellehet helyezkedni. Sajnos nem tudok vele mert a cégek sokszor nem jeleznek vissza. Igy már nem is foglalkozok a munkakereséssel mert ha nem akarjàk a cégek hogy dolgozzak akkor nem dolgozok csak így meg munkanélküli vagyok és a szüleim tartanak el és már elég régóta de nem fogok könyörögni már a cégeknek hogy vegyenek fel dolgozni. Nekem ebből már elegem van hogy a fiatalokat sehol vagy alig akarják alkamazni a tanult szakmájukban.

24/f


2019. nov. 5. 10:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
71%
Nőj fel és húzd ki a biliből a kezed.
2019. nov. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 A kérdező kommentje:
Eddig egy válasz sem volt hasznos.
2019. nov. 5. 11:03
 3/82 anonim ***** válasza:
84%
Nem is fogsz "hasznos" választ kapni, mert ez nem kérdés, csak egy hisztiroham.
2019. nov. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
82%
Költözz Észak-Koreába! Ott mindenkinek adnak munkát
2019. nov. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
89%
Te eltévesztetted az évtizedet. Nem 1970 van hanem lassan 2020...
2019. nov. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
70%
Miért könyörgés az, hogy elküldesz egy önéletrajzot? Te jelzed az érdeklődési szándékodat, ők meg eldöntik, behívnak-e. Nem kell ezt túldimenzionálni.
2019. nov. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
76%
Azért nem vesznek fel sehová, mert nincs több éves tapasztalatod. Csodálkoznak azon, hogy a fiatalok nagy része elhagyja a szakmáját, mert a munkáltatóknak csak a tapasztalt dolgozók kellenek, de arra nem gondolnak, ha kiöregednek akkor nem lesz utánpótlás. Az én szakmáimmal is ugyan ez a helyzet, mert szinte minden volt osztálytársam más területen dolgozik, mint amit tanultunk, de mi 4 éven át a semmiért. Most meg sírnak, hogy nincs munkaerő, mi meg lexarjuk őket, dug.ják fel maguknak amit csináltak vagy egyék meg. Sokan vagy kimennek külföldre, vagy szakmát, területet válltanak, amiből meg tudnak élni. Rád is ez vár, sajnos ez Mo.
2019. nov. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 A kérdező kommentje:
A többi fiatal hogy csinálja? Mondjuk rengetek a fiatal pályakezdőknek a száma akik munkanélküliek. A cégek nem alkalmazzák a pályakezdőket merthogy ez nem éri meg nekik betanítani és stb. amivel nincsen baj csak így meg nem lesz kéősbb munkaerő sem.
2019. nov. 5. 11:27
 9/82 anonim ***** válasza:
78%

@11:27


Ja, mert külföldön csak a pályakezdőket veszik fel, aki meg 10 év tapasztalattal rendelkezik, azt páros lábbal hajítják ki nem? :D

2019. nov. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 anonim ***** válasza:
63%
A többiek hogy csinálják? Megmondom. A legtöbb ismerősöm kapcsolati úton, meg szülői segítséggel, beprotezsálva tudtak normális munkához jutni, akiknek nem volt segítségük azoknak maradt a fekete, fo.s xar munkalehetőség. Meg a betanított igénytelen munkák, amit senki nem vállalt el,a zért volt oda nagy számban felvétel. Ennyi a trükkje. Megkérdeztem hogy kerültél be oda? Háááá, anyukám ott dolgozik...., Hááát apukám szólt az ismerősének, legjobb haverja..., stb., stb.
2019. nov. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!