Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A fizetés reálértékének...

A fizetés reálértékének csökkenése az árak elszállása indok lehet béremelésre?

Figyelt kérdés

Az jó érv egy béremelési tárgyaláson, hogy az infláció annyi amennyi, az árak elszálltak, a fizetés az maradt helyben, tehát a bér reálértéke erősen csökken.

Ez így egyben nem teljesen elegendő indok béremelésre?

Elvégre reálértéken kevesebbet kapok évről évre.

és miért dolgozzak én ugyanannyit kevesebb és kevesebb bérért.


2020. okt. 12. 11:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha ez azt jelenti, hogy a cég bevételei is növekedtek azonos kapacitás mellett, akkor igen.

De nyilván az indok az indok, de ami valójában dönt, az annyi, hogy találnak-e helyetted valakit annyiért, vagy nem.

2020. okt. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem, ezzel egyetlen munkaadó sem foglalkozik, ha erösködsz, akkor felviágosít, hogy neki is emelkedtek a költségei az infláció miatt, ezért legfeljebb csökkenteni tudná a béredet, hogy kevesebb vesztesége legyen
2020. okt. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez inkább szociális megközelítés, erre a kormány és a munkaadók nem fogékonyak.
2020. okt. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"Ez inkább szociális megközelítés, erre a kormány és a munkaadók nem fogékonyak."


Hát pedig ha nekiszegezem azt a kérdést hogy miért dolgozzak ugyanannyit (reál)értéken bizonyíthatóan kevesebbért, akkor arra valamit mondania kell.

Már ha korrekt munkaadó.

2020. okt. 12. 11:47
 5/12 A kérdező kommentje:

" hogy kevesebb vesztesége legyen"


Ha egy cégnél nem az a kérdés mekkora a nyereség hanem az mekkora a veszteség akkor az már rég egy halott cég.

2020. okt. 12. 11:48
 6/12 anonim ***** válasza:

Pont tegnap mondtam a munkáltatónak, hogy igazítani kéne az inflációhoz a fizetést. Mert az árak emelkedtek, a fizetés meg ugyanannyi, csak kevesebbet ér.


Egészen konkrétan a pofámba röhögött, szóval ma reggel beadtam a felmondásom és innen indul a felmondási időm. Máshol többet ajánlottak. Most màr persze mondja, hogy megnézi hogy tudja kigazdálkodni, de most én röhögtem a pofájába.

2020. okt. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ui.: ez csak akkor jó ötlet, ha van hova menned utána, nekem nem volt veszítenivalóm.
2020. okt. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Semmi köze hozzá, hogy te kevesebbért dolgozol-e, stb.

Ennyi erővel azt is mondhatnád, hogy "most fogadtam örökbe egy gyereket, több pénz kell".

Egy munkaadó annyit mérlegel, hogy pótolható vagy-e, illetve (mivel mindenki az) mennyiért és milyen gyorsan.


Ha különleges területen dolgozol és távozásod esetén hosszú hónapokba kerülne új embert találni, utána pedig még szintén hosszú hónapokig veszteséget termelne csak az ember, míg bele nem tanul, mindezt legalább ugyanannyiért, mint te, akkor nyilván ragaszkodni fognak.


Ellenben, ha egyszerű munkát végzel, a helyedre pedig gyorsan és könnyen találnak embert, akkor semmi nem indokolja az emelest.

2020. okt. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Normalis céhnél nem ugy van, hogy minden ev elejen rendezik a bereket az uj gazdasagi helyzetnek megfeleloen? Nálunk ez van minden evben.
2020. okt. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
cehnel=cegnel
2020. okt. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!