Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bunkóság lenne megkérdezni...

Bunkóság lenne megkérdezni hogyan is szólíthatom?

Figyelt kérdés
Megismertem egy embert aki be fog tanítani egy munkára és nem tudom hogyan mutatkozott be pontosan. Viszont facebookon felvettük a kapcsolatot de az nem segít a dolgon mivel a neve két keresztnévből áll.

2020. okt. 14. 07:58
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem bunkóság. Kérdezd meg melyik keresztnevét használja? erre válaszol és meg is van oldva a problem :)
2020. okt. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg tőle, hogy neharagudj de hogy szólíthatlak, hogyan használod a neved stb..stb..? Ez nem olyan nehéz.
2020. okt. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem bunkóság, nyugodtan kérdezd meg hogy hogy szólíthatod.


Ebből nem az jön le, hogy elfelejtetted a nevét, hanem hogy hogyan szereti ha szólítják - ez jófejség.


(Én pl imádom ha megkérdik, mert utálom a nevem "hivatalos" becézését)

2020. okt. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez sosem bunkóság!
2020. okt. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem éppen, hogy udvarias gesztus. Én akkor is megszoktam kérdezni, hogy ha valakit mindenki egy bizonyos becenéven szólít, hogy szólíthatom-e úgy vagy a kereszt nevén. Mert sok esetben ezek a becenevek, esetleg gúny nevek, olyan tőrténettel amit én nem is ismerek. Vagy éppen csak a barátai hívják így.


Bemutatkozáskor valójában nagyon sokan elfelejtjük a másik nevét, például különösen akkor mikor egyszerre mondjuk a nevünket, szinte lehetetlen érteni a másikét. Sokan rosszul emlékeznek a névre és egy olyan néven szólítják a másikat ami legfeljebb kezdőbetűben egyezik vagy sokszor abban sem. Nagyon sokan ebben a helyzetben egyébként nem is szólnak a másiknak.

Éppen az ilyen kínos szituációk miatt jó ötlet megkérdezni a másikat.

2020. okt. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az lenne bunkóság, ha Teri néninek szólítanád, miközben ő a Béla bá'-t szereti.
2020. okt. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig megkerdezem, főleg Szabo Tibornéktol, mégsem hívhatom Szabó néninek vagy Tibornenak. 😂
2020. okt. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem cikibb lenne , ha egyszercsak az csúszna ki a szádon, hogy "Hogyishívják/Hogyishívnak" :) Tehát inkbáb kérdezz, azért is van a szánk még többek között, hogy az evés mellett még kommunikáljunk, énekeljünk, hát, a büfi is van, hogy aziránt távozik, de ez már egy másik téma; meg még csókolozni is lehet szájjal, de ez már megint nem ide tartozik; és tehát szerintem is, inkább kedves dolog ez, hogy kedvében járnál, hogy kideríted, hogy a neki legtetszőbb néven szólítod. Vagy legalábbis a fennálló lehetőségek közül; tehát én biztos, hogy nem sértődnék meg, én még örülnék is, de én inkább már a bemutatkozásnál közölném, hogy melyiken szeretném, ha szólítana az új ember a cégnél, ha két keresztnevem lenne. Tehát én ezt már magamtól is mondanám, tehát nem kéne külön "kérvényt benyújtani" :):) Hanem nekem evidens, hogy megmondom, de ha már nem volt szíves rögtön a bemutatkozáskor megmondani,akkor nyugodtan rákérdezhetsz, és kérdezz is. :):) Azzal csak jót teszel mindenkinek; el is száll a bizonytalanság; határozottan tudod mondani, hogy nem pl "Jani vagy Dezső!" Hanem úgy tehát konkrétan , határozottan tudsz neki szólni, és akkor az majd jókiállású meg határozottan tudható lesz, hgoy melyik névnek a tulajdonosához szólsz; és így majd nem fognak tutyimutyinak tartani.
2020. okt. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!