Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Videochates állásinterjút kár...

Videochates állásinterjút kár is komolyan venni?

Figyelt kérdés

Jelenlegi munkahelyemen azt mondta az egyik kollégám, hogy nem érdemes a videochates interjút komolyan venni, mert így nem igazán lehet kiszűrni a reakciókat, és egyebeket, amiket élőben igen. Vírusra hivatkozva mondta azt a HR-es hölgy, hogy így lehetne megoldani. Ez egyébként Aldiban lenne raktári/targoncás munka. Illetve mondta, hogy rögtön kiszűri a műszakvezető, ha valaki nem biztos a dolgában 100%-ra. Na de ha igaza van a kollégámnak, akkor hogy szűri ki? Egyébként jó kamerám van a mobilomban. (Samsung Galaxy s9 plusz)


Mi a véleményetek? Igaza van a kollégámnak ezzel kapcsolatban?



2020. okt. 22. 07:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm Írországba csinált videochates interjút, ráadásul több köröset és felvették, kint is él már. Szóval van létjogosultsága. A mimika ugyanúgy látszik, igaz a teljes testbeszédet nem látja, de a lényeg megvan. Kell valami semleges háttér, hogy ne legyen az is befolyásoló tényező, szépen fel kell öltözni, készülni, mint a személyes interjúra. Előny még, hogy tudsz puskát írni az esetleges kérdésekről, nem ott kell kitalálni, meg hebegni habogni, hanem szépen pontokba szedni amiről jó lenne ha szó esne és ha valami nem hangzik el akkor arra rákérdezni. Sokkal összeszedettebb, gördülékenyebb a beszélgetés. Ha innen nézzük akkor előnye is van.
2020. okt. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Húgom a vírusos időszakban próbált munkát találni, így csak online interjúi voltak. Egy jó nevű, nagy céghez vették fel így. A kényszerhelyzet miatt szerintem megoldják így is, ugyan olyan jól, mint élőben.

Én jópár éve kerestem munkát, már akkor is volt olyan hely, ahol először volt egy rövid, telefonos (videókép nélküli) előzetes beszélgetés, hogy megspórolhassam az utazási idő. Ezt is nagyon hasznosnak gondoltam, mert tömegközlekedéssel az ország egyik feléből a másikig sok idő. (ezeket pozitív elbírálás esetén személyes interjú követte)

2020. okt. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Baromság, hogy nem lehet kiszűrni a reakciókat... nálam 2 körös videointerjú volt a felvétel előtt a mostani helyemre, és azóta is rendszeresek a videómeetingek. Az arc és a beszéd azért nagyon sokat el tud árulni már önmagában is. Arra figyelj, hogy próbálj beszéd közben minél többet a kamerába (és kevesebbet a képernyőre) nézni, mert úgy jön létre a "szemkontaktus".
2020. okt. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Anyukámat pont múlt héten vették fel az új munkahelyére videointerjú után.

Apukám már régebben is interjúzott videochaten még a vírus előtt, simán egyszerűbb volt.

Nem igazán értem, miért ne lehetne komolyan venni.

2020. okt. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!