Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elmennétek úgy egy állásinterj...

Elmennétek úgy egy állásinterjúra, ha már van egy aláírt munkaszerződésetek?

Figyelt kérdés

Elég furcsa helyzet, mert felvettek x helyre, ami nekem nem épp álmaim munkahelye, de nem volt más, igy aláirtam. Novemberben kezdek majd. Közben behívtak interjúra egy y helyről, amely valamivel jobb körülményeket tud biztosítani a leírás alapján (céges teló, laptop, modernebb körülmenyek, valamivel "nevesebb" is) persze a fizetést nem tudom még.


Szerintetek érdemes megpróbálni és ha esetleg kapok ajánlatot tőlük és szimpatikusak is, akkor próbaidőn felmondani a masik helyen?


Nem tudom viszont, hogy elmondjam-e y helyen, hogy nekem amúgy már van egy biztos helyem. Lehet nekik sem venné ki magát jól, ha látnák, hogy ilyen hamar otthagynám a másik helyet.



2020. okt. 20. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyik cégnél se beszélj a másikról, és persze, menj el interjúra a második céghez is. Ha az jobb, próbaidőn belül felmondasz, arra van a próbaidő.
2020. okt. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, ha jobbnak tűnik az, ahova behívtak.

Én pl. nagyon szeretnék a lakóhelyemhez közelebb dolgozni (most átutazom a várost, oké, van végig kötött pálya, de azért mégis idő, és ha valami fennakadás van, akkor az jelentős csúszással is járhat időben, ami a szabadidőmből megy el, szerencsés, akinek közel van a munkahelye), illetve örülnék, ha olyan munkahelyen dolgozhatnék, ahova a kutyám is jöhetne velem (mostani munkahelyemre nem jöhet, illetve az egyik főnök ezt úgy fogalmazta meg, hogy csak úgy vihetem a kutyát, ha az épület előtt kikötöm... nekem ez nagyon unszimpatikus hozzáállás, nyilván így otthon vár, amíg munkahelyen vagyok, plusz utazási idő, nincs is vele gond, de szívesen vinném magammal dolgozni, vannak ilyen cégek).

2020. okt. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen,mindenképp,ha amit elfogadtál nem olyan jó.

Nem kell elkezdened a munkát a másik helyen,ha sikerül.

Sok sikert!

2020. okt. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!