Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Manapság már tényeg szégyen a...

Manapság már tényeg szégyen a munka?

Figyelt kérdés

Az utóbbi években egyre többször tapasztaltam, hogy társkeresési projektjeim során, randevúk alkalmával megvetően néztek rám, hogy ha a "Mit csinálsz (úgy általában)?" kérdésre azt válaszoltam, hogy dolgozom és mellette tanulok. Nem szégyellem, rendes irodai munkám van, mellette egyetemi tanulmányokat folytatok levelező képzési renden. A lehetséges partnereim viszont sokszor értetlenkednek, illetve húzzák a szájukat a "munka" vagy a "dolgozom" szavak hallatán, és automatikusan kapom a "proli" címkét, természetesen pejoratív, degradáló értelmezésben, ami rosszul esik amellett, hogy igyekszem tisztességesen, becsületesen élni az életem és fejlődni. Ez nekem azért érdekes, mert számomra fontos, hogy önálló keresettel/önállóan megtermelt bevétellel rendelkezzek (=munka) és lehetőség szerint az életem is haladjon lehetőleg a fejlődés irányába (=egyetem). Volt rá lehetőségem, hogy egy jól szituált partnerrel létrejött párkapcsolatban a munka, mint önálló bevételi forrás felfüggesztésre kerüljön az életemben, de nem mentem bele, mert nem szeretnék - valljuk be mégiscsak - kiszolgáltatott lenni. Erre a fejemhez lett vágva a kérdés: "Miért akarsz te más csicskája lenni?". Természetesen ennél a pontnál kiléptem a kapcsolatból, de egyúttal ledermedtem, és azóta sem igen tudok napirendre térni efelett.

Mi a mai trend? Szégyen dolgozni? Ti hogyan gondolkodtok erről? (Tudom, hogy butaság, de rendesen már ki is alakult egyfajta szégyenérzet bennem ami miatt nehéz újra belevágnom a társkeresésbe.)



2020. okt. 23. 19:49
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
By the way, nőként nekem az igényem például eléggé túlmutat a lazaság-viccek-poén szentháromságon, ami kb. 20 éves koromig volt standard. Ne érts félre, nem azt szeretném sugallni, hogy én vagyok a "nagyigényű kivagyte", csak én már más szempontok szerint értékelek egy partnert. :)
2020. okt. 23. 21:43
 12/17 anonim ***** válasza:

"Nem könnyű huszonévesnek lenni és a mínuszról indulni. Sok az útvesztő"

Milyen mínuszról indultál?

Milyen útvesztőkre gondolsz?

Jóindulatból kérdezem, kíváncsi vagyok, te mit érzel annak.


Azt írtad, más Balaton soundon van. Miért írtad? Miért számítanak azok az emberek, ha rólad van szó? Vagy csak ki akartad emelni, hogy te nem szórakozol, hanem komolyan építed a dolgaid?


"nekem az igényem például eléggé túlmutat a lazaság-viccek-poén szentháromság"

Ezen nevettem. Pont, hogy nem nagyképűnek tűnsz, hanem olyannak, aki magában kételkedik és szeretne megfelelnő lenni.

2020. okt. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Félreolvastam, nagyképűt láttam nagyigenyu helyett.
2020. okt. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Magamnak szeretnék megfelelni elsősorban, ugyanakkor nem tagadom, van hogy nem tudom tudatosan kivonni magam a világ elvárásdömpingje alól, ebben még tudatosodnom kell. Van erre valami hiperjó stratégia? Olyan közegben élek, ahol mindig mindenki a másikat figyeli, a másikkal van elfoglalva. Lehet ez közvetlen családi környezet, vidék, főváros, munkahely, belváros, külváros, gazdag, szegény, tökmindegy, bárhová megyek az országban, mindig mindenki a másikkal van elfoglalva. Egyébként miért? A karrieristákra ez ez nem vonatkozik. Nyugaton miért van ez pl. másképp?
2020. okt. 23. 22:14
 15/17 anonim ***** válasza:

"Olyan közegben élek, ahol mindig mindenki a másikat figyeli, a másikkal van elfoglalva"

Magyarországon a közegek többsége ilyen. Külföldön nem jártam még. Jah most olvasom, te is pont ezt írod.


"Egyébként miért?"

Számít ez? :) Szerintem csak az a fontos, hogy te jól legyél, de ha kutakodni akarunk a tömegkultúra pszichológiájában...

Alsóbbrendűség, szeretethiány, önbizalomhiányból fakad. Ilyenkor az ember mindig hasonlítgatja magát másokhoz, keresi azt, kinél jobb, hogy valamivel pótolja az önbizalomhiányt, és felemelje saját magát. Mivel az emberek nem találják meg magukban a valódi megoldást abban, hogy értékesnek és jónak tartsák magukat, ezért tömegesen csinálják ezt. Mivel sokan csinálják ezt, még többen fogják, hisz abba a társadalomba nőnek bele az emberek, ahol ez ment, ők pedig átveszik ezt a környezettől.


Nyugathoz nem értek, de kíváncsi lennék, őt miben más és hogyan. De az számomra már teljesen irreleváns, én mindig magamat tartottam szem előtt és az érzéseimet, mert az változtat lényegesen az életem és nem az, ha más országok társadalmát elemzem. Viszont érdekességből szeretem ezt tenni.


"Van erre valami hiperjó stratégia?"

Igen. Önismeret, tudatosodás, ahogy te írtad.

Én egyszerű dolgot javasolnék erre, amit bárki meg tud csinálni, de... Ez az én személyiségemre szabott. Lehet neked más válna be, de én mindenben az értelmet, a logikát keresem. Ezért leírnám, hogy miért nincs értelme annak, hogy össze hasonlítom magam mással, és miért nincs értelme a társadalom elvárásainak megfelelni akarni.


Én nagyon rég teljesen figyelmen kívül hagyom ezeket az elvárásokat, mert számomra furák és nagyon logikátlannak tűnnek, ezért nem voltak ilyen megfelelési gondjaim a tömeg felé. A családomtól is kapok ócsárlást ez miatt, de ez egy újabb feladat, hogy azt kezeljem.


Egyébként nem válaszoltál a kérdéseimre.

2020. okt. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

" "Mit csinálsz (úgy általában)?" kérdésre azt válaszoltam, hogy dolgozom"


Erre az jutott eszembe, amikor hallom, hogy a feleségem tevékenykedik a konyhába már fél óraja, és megkérdezem "mit csinálsz" és az a válasz "vacsorát". Ilyenkor én is húzom a számat, mert ez hülye válasz, mert arra vagyok kívancsi konkrétan milyen ételt.

Ha valaki a mit csinálsz kérdésre az monda “dolgozom“, azt simán hülyének skatulyázom be.

2020. okt. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ha nem jó családba születik az ember, akkor általában dolgozni kell a megélhetésért . Szerintem szimplán ignoráld az ilyen embereket.

Én például nem dolgozom,( egyetemista vagyok), én meg ezt hallgatom, de nem vagyok annyira ügyes, hogy egyszerre dolgozzak és jól is tanuljak huzamosabb ideig.

Olyan sose lesz, hogy mindenkinek minden tetszeni fog veled kapcsolatban.

2020. okt. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!