Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem találom a helyem a világba...

Nem találom a helyem a világban, kóborló vándor lennék? (Hosszú!)

Figyelt kérdés
Általános iskola óta teljesen elveszettem a lelkesedésemet bármi iránt. Nehéz volt iskolákba beilleszkednem, ezért is lett ilyen semmitmondó szakmém ahova nagy nehezen felvettek és beilleszkedtem. Régebben odáig voltam a versekért, általánosban verseket is szavaltam hobbiból, amit a tanáraim nagyon értékeltek, írogattam is verseket de manapság semmi nem vesz rá, hogy írjak. Elszállt belőlem ez a tehetség. Később rajoktatáson is voltam suliban de nagyon nem voltam tehetséges így az is abba maradt. Érettségit megpróbáltam de egy tantárgy miatt bukott az egész és nem vagyok hajlandó 3x nekifutni, mert 2x se ment. Munkahelyeken se találtam meg magam. Párszor megpróbáltam az árufeltöltős munkát de ez rádöbbentet arra, hogy utálom az embereket, utálom hogy meg kellett játszanom magam nekik, hogy kedvesen nagy mosollyal fogadom őket pedig elküldeném őket a büdös francba, hogy zavarnak engem a panaszaikkal. Postás is voltam de amint bedobtak a kinti terepre, egy nap kellett a felmondáshoz, mert reggel 7től este 7ig cipeltem a rohadt nehéz málhát és járkáltunk ide oda. Képzeljetek el egy vékonyka lányt 45 kilóval és egy óriás málhával teletömve levelekkel...Voltam gyárban is ami végülis oké volt csak nem bírtam a folyamatos egy helyben állást, de nem adtam neki esélyt és felmondtam. Jelenleg itthon tétlenkedem és nap mint nap gondolkozom, hogy könnyebb lett volna meg sem születni vagy mikor halhatok meg. Ez a munkanélküliség eléggé lehangolt. Konkrétan egész nap gépezek és eszek. Nincs kedvem semmit tenni, pedig néha lenne. Voltak kisállataim is de manapság már nincs. Sokszor kapok sírógörcsöt és nagyon ingerlékeny vagyok. Család is bármit odébb rak, feladatok ad és egyből földhöz verek tárgyakat. Régóta vagyok ilyen sajnos, és asszem ezt örököltem. Régebben anyámtól loptam pénzt is, hogy megszökhessek amikor a lógós időszakom volt. Most is tartozom a családnak pénzzel amit kölcsön kértem, de nem tudom még megadni. Ezek miatt nehéz a jövőmön gondolkoznom, mert bűntudatom is van néha. Lehetett volna jobb is az életem de a lustaságom a félelmeim megakadályozták. a kiközösítések meg a csesztetés miatt is lett szociális fóbiám és emiatt is utálom az embereket. Idegesít ha elmegyek az utcán azt szembe jön valaki velem és csak néz...Elküldtem volna a levegőbe fel. Javítani szeretnék magamon, teljesen új életet akarok kezdeni. Nevem miatt is sokat csúfoltak suliban, ezért is akarok majd nevet változtatni ha lehet. Családtól is elköltöznék amint lehet, mert ideggörcsöket kapok néha miattuk és néha magamnak is ártok mérgemben. Egyedül tök elvagyok. Szerintetek van esélyem új életet kezdeni? Jelenleg nagyon tehetetlen vagyok munka hiány miatt. Párkapcsolatot se kívánom a hátamra, nem tudok máshoz alkalmazkodni, ha tényleg vágynék egyre az csak is lánnyal tenném, mert hideg kiráz a férfiaktól és alapból a lányokat szeretem. Jövőhéten keresek munkát és ha találok akkor ugye felvesznek, megyek dolgozni és semmi értelme nincs akkor se az életemnek. Unalmas robotnak mondanám magam. Hogyan változtassak? Más is van ezzel így? Trollok kíméljenek és köszönöm annak aki legalább elolvasta a sztorimat! 23L

2020. okt. 24. 00:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pszichológust kéne felkeresned, ha te nem tudsz magadtól változtatni. A szüleid nem látják hogy mennyire rossz úton haladtál eddig? Vagy ennyire nem foglalkoznak veled? Nem számít az életkor - az embernek bármikor szüksége van olyan emberekre akik szeretik, törődnek vele és segítenek neki a helyes útra terelni, ha valamiért, pl. a csalódások miatt letévedt róla.


(Egyébként egy kicsit magamra ismertem a leírásodból. Nekem vannak háziállataim és miattuk tartom még magam, de egyre nehezebben. Munkát én se találtam olyat ahol ne akarnám kikaparni a szemeim... hamar felkapom én is a vizet és mindig ki voltam közösítve. A háziállataim után már én is csak a halált várom majd.. valamikor egyszer elkezdődött, hogy csak a rossz dolgok és a baj jött folyamatosan. Az elején még ott volt a kis fény, hogy vége lesz, és jobb idők jönnek. De ez nem történt meg, továbbra is csak a szenvedés jutott és már nincs fény se mert nem tudok bízni tovább hogy engem a rosszon kívül más is elérhet.😞)

2020. okt. 24. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én megértem a helyzeted elvégre engem sem érdekel sok minden! Persze munkám az van és nyilván kell is de magam vagyok és minden olyan unalmas! Nincs önbizalmam sem sőt az emberekben is csalódom mindig szinte... De talán neked kellene egy egy valamilyen munkahely ami lefoglal egy kicsit! Lesz valamennyi pénzed persze nehéz kifogni egy jó munkahelyet mert talán az csak álom! Ahol jofejek a munkatársaid jó a pénz is és a munka se vészes persze ez csak álom nekem is....
2020. okt. 24. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Közeledben ha vannak kortárs-segítő alapítványok, elmehetnél hozzájuk: az embernek sokszor hatalmas segítség ha látja: mások is hasonlóan küzdenek saját problémáikkal, egymást lehet támogatni.

A kreatív tevékenységek mennyire érdekelnek? Lehetnél pl. keramikus. Reál, vagy humán területek érdekelnek, ezen belül is már lehet szűkíteni a kört. Biztosan van olyan terület, amit szívvel-lélekkel tudnál végezni és nem feltétlenül kellene másokkal együtt dolgozni.

Ha lenne pénzed (vagy TB-re elérhető), pszichológus nagyon jól utat tudna mutatni, illetve önmagadon keresztül rávezetne: mi az amit szeretnél csinálni. Nem szégyen segítséget kérni, de nagyon hasznos.

2020. okt. 24. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát bökd meg, mondjuk az általános iskolában, gimnáziumban lett volna lehetőséged tenni azért hogy most jobb legyen az életed. Tudod a szülők nem passzióból csesztetik a gyereket hogy tanuljon. Most 23 éves vagy, elvileg még nem késő változtatni, de elég kemény lesz mivel ha jól értem még érettségid sincs. Ha nem akarsz egész életedben a már próbált szakmák között körforogva gályázni akkor javaslom hohy menj el egy esti iskolába és érettségizz le, utána meg képezd magad tovább hogy meg tudj élni
2020. okt. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Azért vagy ilyen, mert megteheted. Munka nélkül is meg tudsz élni. Ha a munkáért kapott pénz nélkülözhetetlen lenne, megtalálnád a módját annak, hogyan viseld el az árufeltöltést, a kézbesítést vagy a gyári melót. Addig viszont, amíg nem így van, kereshetsz mindenre kifogást.
2020. okt. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sikerült munkát találnod?
2020. okt. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindig van lehetőség újra kezdeni. Szerintem, éppen, hogy baráti társaságba kellene járnod. Aki, akik elfelejtettnék veled a rossz irányba halladó gondolataidat.Semmi képpen sem szabad feladnod. Biztos vagyok benne, hogy értékes vagy.
2020. nov. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!