Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ebből lehet problémám?

Ebből lehet problémám?

Figyelt kérdés

Táppénzen vagyok a kezemmel, amit hamarosan műteni fognak. Most az ország egyik végéből a másik végébe mentem, egy távoli rokonom temetésére, és kedden fogok visszautazni.

Itt előre meg kellett adni a szabadságokat, és én hétfőtől kezdve lennék szabdságon. Felhívott a főnököm, hogy ma vagy holnap már be kellett volna mennem, mert nem lehetek egyszerre táppénzen meg szabadságon egyszerre, mert hétfőtől szabadságon vagyok. Es alá kell írnom egy papírt. Mondtam neki, hogy nem tudok menni, mivel holnap lesz a temetés. Erre mondta, hogy bajom lesz majd ebből.


Mégis miért lenne ebből bajom? Melyik az az iroda, amelyiknek szombaton meg vasárnap számlázni kell? Most ki akar rugatni vagy mi?


2020. okt. 24. 13:46
A kérdező szavazást indított:
Lehet belőle bajod.
Nem lehet belőle bajod.
12 szavazat
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha lehet bajom, akkor mègis mi?
2020. okt. 24. 13:46
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen jól érzed, ez szőrszál hasogatás, a szabadságról a papírt alá tudod minden további nélkül utólag is írni. DE, egyáltalán, ha nem tudsz dolgozni, miért nem vagy továbbra is táppénzen, minek a szabadság?
2020. okt. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert be van írva nekik előre a szabadság, és "nem tudja" (nem akarja) kivenni, és azért csinálja a szabadságot. Nem tudja emiatt kirúgni és nem lesz ebből semmi problémája.

Aki be x elte azt, hogy lesz belőle baja: mégis mi baja lehet belőle?


Egyébként is hétfőig a kérdező táppénzen van. Táppénz alatt pedig mèg a telefont sem köteles a főnökeinek felvenni, és nem is rángathatja.

2020. okt. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
3 Nincs olyan, hogy nem tudja kirugni, akarmi miatt kirughatja, maximum mas indokot ad meg. (Nem felelt meg a teljesitmenye pl.) Ha potolhatatlan dolgozo, akkor nem valoszinu, hogy kirugjak, de ha annyira nem, akkor siman.
2020. okt. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, vasárnapig táppénzen vagy, utána szabin. Akkor miért kellett volna ma vagy holnap dolgoznod? Ez így elég zavaros.
2020. okt. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok: Ja, bocs, félreértettem. Szóval nem dolgozni, hanem csak az aláírás miatt bemenni?! De ezt sem teljesen értem. A táppénzes papíron ott a dátum, hogy meddig vagy táppénzen. Ha ez vasárnapig tart, akkor akár aláírod a szabit, akár nem, a táppénzes időszakodnak vége lesz, és nem leszel táppénzen és szabin egyszerre.
2020. okt. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
64%
Dehogy lesz bajod. Ilyenből nem csinálnak problémát.
2020. okt. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!