Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehetne munkahelyen...

Hogy lehetne munkahelyen magázódó úri dámákat betörni, akik juszt se hajlandóak a kollégáikkal tegeződni?

Figyelt kérdés
Nyilván azért nem tegeződnek ezek a dámák, mert többre tartják önmagukat másoknál, és lenézik a kollégáikat. De a munkahelyen mindenki egyenrangú. És ezt nyelvileg is jelezni kell.

2020. okt. 25. 08:36
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
90%
Én akárkivel nem tegeződöm. Szerintem tiszteletben kell tartani mások érzéseit/szokásait. Ha valaki magázódni akar, akkor miért akarod ráerőltetni a tegeződést?
2020. okt. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
90%
Nekem teljesen mindegy, nyilván könnyebb a tegeződés, de nem akadok fenn azon, ha valaki elvárja a magázást, feltéve, ha engem is magáz.
2020. okt. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
93%
22: na igen azt én se bírom amikor én magázok valakit de ő simán letegez engem. Most akkor döntsük már el, vagy ez vagy az legyen. Mert így kb. úgy néz ki a dolog, hogy én adjam meg neki a tiszteletet mert idősebb de ő tegezhet engem mert én taknyos huszonéves vagyok.
2020. okt. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
87%

hát én pont nem fogok tegeződni egy ilyen bunkó, felszínes hülyegyerekkel, mint te vagy... gyerekszobád persze nem volt, úgyhogy neked a magázódás, amit minden felnőtt ember a lélegzetvétel természetességével kéne hogy tegyen, még mindig olyan bonyolult és megfoghatatlan, mint a kisegítő iskola első osztályosainak...

meg amúgy nem tudom milyen fura kommunában élsz (mégis mi az istent dolgozol? főnök és beosztott nem lesz csak úgy csettintésre egyenlő, csak mert neked nem volt anyád hogy illemre tanítson), de én magázódva is tök jól kijövök a főnökeimmel, kulturált emberek között nem jelent nehézséget a "nézd klári ilyen lett a növény amit ajánlottál" helyett a "nézze klári ilyen lett a növény amit ajánlott" formát használni

2020. okt. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:
Beteg vagy, 24-es.
2020. okt. 25. 11:20
 26/43 anonim ***** válasza:
100%

Én 36 éves leszek nemsokára, aki letegez, visszategezem, eddig még senki nem problémázott rajta, pedig fiatalabbnak szoktak nézni. 🙂 De aki magazódni akar, az úgy fair, ha oda-vissza. Anyáméknak most az új igazgatójuk magázódik, őt magázni kell, de ő is magázza a beosztottakat, így korrekt, csak nekik fura még, akik már régóta ott vannak, mert több évtizede tegeződik mindenki mindenkivel, az eddigi igazgatók is.

Nekem azok okoznak fejtörést, akik hol tegeződnek, hol magázódnak, aztán már én sem tudom, hogy köszönjek, mondjuk a lépcsőházban.

2020. okt. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
16%
Van itt baj ezzel a régi szocikomcsi hierarchikus bezzegmagzar társadalommal, nem is kevés...Sokat akartok mutatni, csak nincs mögötte semmi.
2020. okt. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
83%
27: inkább az a baj, hogy egyre több az ilyen mint te aki leszarja az alapvető illemszabályokat és ezért ilyen neveletlen bunkó a fiatal generáció.
2020. okt. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
71%
Melohelyen nem mindegy ugy se jopofizni megy az ember.
2020. okt. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező!

Meg kellene tanulni különbséget tenni az "úri dámáskodás" és a normális emberi tartás között.

Próbáld meg, lehet hogy még neked is sikerülni fog. ;)

2020. okt. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!