Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehetne munkahelyen...

Hogy lehetne munkahelyen magázódó úri dámákat betörni, akik juszt se hajlandóak a kollégáikkal tegeződni?

Figyelt kérdés
Nyilván azért nem tegeződnek ezek a dámák, mert többre tartják önmagukat másoknál, és lenézik a kollégáikat. De a munkahelyen mindenki egyenrangú. És ezt nyelvileg is jelezni kell.

2020. okt. 25. 08:36
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
A munkahelyen mindenki egyenlő. Egy szekeret tolunk. A közös csapat egy család. A családban mindenki tegezzen mindenkit. Ez így normális.
2020. okt. 27. 23:27
 32/43 anonim ***** válasza:
75%
"Bezzeg régen" tudták mi a módi. A 25 éves grófnő magázta a család kedvencét, az orosz agarat, viszont letegezte a 70 éves öreg kertészt és nagymamájával egyidős szakácsnőt.
2020. okt. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
73%
te ilyen autista vagy, hogy felvettek vahalova végre a diónyi agyaddal, és ennek úgy örülsz hogy adoptáltad is az egész céget? szánalmas kis rongy vagy.
2020. okt. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
71%
Egy család? Jó vicc. Nem! Sehol nem egyenlőek a kollégák. Ilyen munkahely nincs.
2020. okt. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
60%

Ha tényleg működik ez a "közös csapat egy család" elv, akkor holnap menj be az igazgatóhoz és mond azt: "hé öreg adjál már egy kis lóvét, mert porzik az audim tankja", és vasaltad ki a könyvelők főnökasszonyával az ingedet.

Tudod, viselkedj csak úgy "otthonosan". ;)

2020. okt. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
50%
Ha már ennyire családias a hangulat, akkor javasolnám, hogy édesanyádat "törd be".
2020. okt. 29. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
54%

eddig minden munkahelyemen tegeződés volt, az is igaz, hogy mindig is multiban dolgoztam, és ilyen helyeken alap.

de pl. ami furcsa hogy csak a kollégáinkat (párezer ember) tegezzük, de a takarító személyzetet, a portásokat nem, hiába ugyanott vannak, de mégse kollégák.

a kérdést illetően, én pont a tegeződést érzem lenézésnek, ha idegentől jön. nem adja meg a tiszteletet, úgy érzem. pláne, ha idegen férfi tegez le.

2020. nov. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
97%

Először válaszolnék 2 kommentedre. A 24-re azt hogy majd rájössz ha idősebb leszel hogy mind fogaskerekek vagyunk és mikor elmegyünk nyugdíjba már régen meglesz a helyettesünk mivel nem vagyunk nélkülözhetetlenek. 31-re pedig azt, hogy a munkahely nem család. Miért lenne az?

Ettől függetlenül az a véleményem amivel most nem leszek népszerű, mert a munkahelyen szerintem is kevesebb a feszültség ha tegeződnek a kollégák.

Tegeződve is meg lehet adni a tiszteletet. A tegeződést nem barátságot jelent, és nem azt hogy megbeszélhetjük a magánéletünket. Én egy munkahelyen se szerettem kibeszélnek a magánéletemet. De lehet bármi másról beszélni.

2020. nov. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
98%
Utolsó vagyok. Azt még elfelejtettem hogy ettől függetlenül ha valaki nem akar tegeződni tiszteletben kell tartani, úgyhogy kérdező nem kellene erőltetned.
2020. nov. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
90%
Semmiképpen nem tartom magam többre a magázódással, sőt, én ezzel szerettem volna jelezni a tiszteletemet. Huszonévesen nem áll rá a szám arra, hogy 50+ os embereket engedély nélkül letegezzek.
2020. nov. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!