Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek szégyelnem kellene...

Szerintetek szégyelnem kellene magam, ingyenélő lennék?

Figyelt kérdés

Nemrég lettem 23 és szégyen vagy sem, még eddig nem dolgoztam sehol.

Most egy esti tagozatos szakmán vagyok, még ez az egy év van belőle.

Nem igazán járok el sehova.

Anyámnak segítek a vállalkozásában amit csak tudok, de ebből egyenlőre még bevétel nincs.

Itthon a házimunkából kiveszem a részem, már amennyire egy panelban akad házimunka.

Itthon ez nem zavar senkit, de én sokat rágódok rajta, hogy nekem nincs keresetem, kicsit ingyenélőnek érzem magam.

Nektek mi a véleményetek?

Vannak más huszonévesek is hasonló helyzetben?



2020. okt. 26. 11:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
99%

Nem is értem, 23 évesen ezen mi a csodálkoznivaló vagy különleges. Mi az, hogy "úgy alakult"?


A legeslegideálisabb esetben (ez a ritka) 6 évesen általános iskolába mész, 14 évesen elvégzed, középiskola 4 év, 18 vagy, egsetem pedig 5, tehát 23 évesen végzel.


Normál esetben visszamaradtál, tehát 15 évesen végeztél az általánossal. A többség 5 évesen tanul gimiben, 20 évesen megy egyetemre, ott kezdődik az 5 év, tehát 25 évesen végzett.


Extrém esetben, ha ezek mellett az év elején született, Erasmus-ra ment, szakot váltott, csúszott, vagy esetleg hosszabb szakon tanult (jog, orvosi), akkor simán kicsúszhat még 30-hoz közel is.

2020. okt. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
97%

"Úgy alakult"


Hogy elmentem egyetemre, első félévben csúsztam, harmadik fél évemben minden tárgy meglett. Utána még bizakodtam, hogy eltudom végezni. Következő félévben lebetegedtem nem tudtam tanulni. Így megint csúsztam. Legközelebb meg költözés miatt a tárgyaimat nem fogadták el, mert a papírokat elkeverték az irodában hiába adtam be. Ez volt "csak" 3 év. Után elkezdtem egy programozó képzést, de a vége angolul volt így mivel nem tudok olyan jól angolul otthagytam. Utána elkezdtem pénzügyet tanulni, de rossz volt a képző hely, nem készítettek fel rendesen, a videók érthetetlenek voltak így otthagytam. 4 év telt el így. Most belekezdtem egy okj-ba. Normálisan leadják az anyagot, érthető minden, úgy néz ki ezt el is végzem. Én 19 évesen költöztem el otthonról. Mindig is dolgoztam a sulik mellett

2020. okt. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva kellemesen csalódtam a válaszokban!

Szerintem sincs ezzel gond, segítesz ahol tudsz, esetleg ha nagyon zavar nézhetsz alkalmi vagy részmunkaidős munkát. Pl gyorsétterembe lehet menni esti suli mellett is, mert rugalmas a beosztás.

Persze van olyan aki 23 évesen a munka hőse, férje van, meg gyereket is nevel, de ma már kitolódtak a határok. Ha a szüleidnek nem vagy teher, akkor ne bátson a dolog. Másrészt alkalmi melókból tudsz egy kis zsebpénzt keresni. Most itt az őszi szünet, szerintem simán találsz ilyen lehetőséget és kereshetsz egy kis pénzt.

2020. okt. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
69%
Hát aki 23 évesen gyereket nevel nem lehet egy iq harcos.
2020. okt. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
66%

14 a kivétel erősíti a szabályt. Ismerek egy csajt, 25 éves 6,5 éves kislánya most elsős, ráadásul a csajnak kitűnő diplomája van, sőt most csinálja munka mellett a mesterképzest. Igaz neki sokat segítenek a szülei, a gyerek apja offos. Lehet így is. Persze nem ez a követendő példa, de vannak olyan szupermenek, akik képesek ilyesmire.

Ha a kérdező profitál a tanulásból akkor hajrá. Szerintem inkább az zavarja a legjobban, hogy nem tud gyűjteni.

2020. okt. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy attól, hogy valakinek kitűnő diplomája lett nem biztos egy zseni. Főleg úgy nem, hogy kb. a szülők nevelik, finanszírozzák a gyerekét.
2020. okt. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Én 27 évesen vagyok így, mondjuk én alapvetően pokerből intézem a bevételt, szóval így anyagilag független vagyok teljesen.
2020. okt. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
44%
Sokan vannak így, még 30 felett is. Ha téged zavar, akkor keress állást. 23 évesen amúgyis ideje lenne, mert annál előbb lesznek meg a nyugdíjhoz az éveid. Gondolom nem akarsz majd bőven 60+ évesen is melózni.
2020. okt. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Én is csak 26 évesen kezdtem el dolgozni. Ennek az volt az oka, hogy rosszul választottam, mikor egyetemre mentem. Hamar kiderült, hogy nem érdekel, sok évem ráment, a végén meg otthagytam... Azóta elkezdtem egy másik, 2 éves képzést, amiben már bőven volt sikerélmény, tavasszal fogok végezni. Mondjuk én 19 éves korom óta külön élek a szüleimtől, ők vidéken laknak. Meg már 23 éves koromtól voltak diákmunkáim.

Ne érezd rosszul magad emiatt, inkább koncentrálj a tanulásra, aztán majd dolgozol, ha megvan a szakmai végzettség. Meg használd ki, hogy nem kell albérletre nagy pénzeket kicsengetni havonta. Van egy öcsém, ő otthon lakik a szüleimnél, 27 éves, még soha életében nem dolgozott, és esze ágában nincs munkát keresni. Már vagy 5-6 éve valami főiskolai alapképzésre jár, rég végeznie kellett volna, 1-2 órája van hetente, szóval simán dolgozhatna, de inkább otthon döglődik naphosszat és nem csinál semmit. Szüleim sajnos tolerálják ezt, pedig nem kellene. Te azért nem ebben a helyzetben vagy, mert komolyan veszed a tanulást és otthon is segítesz, amiben lehet. Na, az öcsémre ezek közül semmi nem igaz. Lényeg a lényeg, nem vagy ingyenélő és ne is érezd annak magad. Rengeteget melózhatsz még az életben.

2020. okt. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Ilyen helyzetben vagyok, jelenleg mesterképzésre járok az egyetemen. Minden nyáron van diákmunkám - volt, hogy év közben is volt, de sajnos a tanulás rovására ment, így hagytam.


Az én családomban az a fő érték, ha valaki tanul, szerintem ez minden családban más. Az a lényeg, hogy így anyámat nem zavarja, és én is örülök, hogy azt tanulhatom, amit szeretnék. Vannak rosszalló megjegyzések, de úgy vagyok vele, hogy ezzel is a jövőmet építem, és elősegítem, hogy később több pénzt keressek. Ráadásul olyan területen, ami érdekel, és amit szenvedéllyel tudok űzni. Szerintem ez is fontos, mert ha azt nézzük, hogy 65 év a nyugdíjkorhatár... Ha most vállalok teljes munkaidős állást, akkor is lesz időm 40 évig dolgozni.


25/N

2020. okt. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!