Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tehet ez esetben a dolgozó...

Mit tehet ez esetben a dolgozó (Covid-19)?

Figyelt kérdés

Adott egy étterem-kocsma egy megyeszékhely belvárosában, elég felkapott hely.


Időközben kitudódott, hogy az egyik pultos megfertőződött a koronavírussal. A csavar ott kezdődik a történetben, hogy a főnök nem engedi el őt pihenni/orvoshoz semmiféleképpen, ugyanis ha hivatalosan kitudódik, hogy az egyik dolgozó fertőzött, akkor a helynek ideiglenesen be kell zárnia. Tehát továbbra is a pultban dolgozik, mint aktívan fertőzött személy.


Ha be vannak zárva, akkor érthetően senki nem kap fizetést. A dolgozók napi bejelentéses szerződéssel dolgoznak, fél-feketén.


Mit lehet ez esetben tenni, hogy a dolgozó jól jöjjön ki belőle, tehát ne kockáztassa saját és mások egészségét, de a fizetése is megmaradjon?



2020. okt. 26. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Semmit. Ha nincsenek tünetei vagy enyhék, akkor a legegyszerűbb ha tűr, és teszi tovább a dolgát. Vendégekkel meg egyelőre tartja a távolságot.
2020. okt. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon gáz egyébként. Nálunk is volt egy koronás de csak hárman tudtunk róla főnök megtiltotta hogy szóljunk.. bár ez iroda nem vendéglátás. Gondolom jó pár helyen így megy még ez. Szóval nem kell csodálkozni ha sok ember lesz Bereg így.


Őszintén szólva ez nagyon szar helyzet. Én szerencsére nem lettem beteg.. vagy nem jött ki rajtam. Fene tudja.


Esetleg névtelen bejelentés ÁNTSZ hez... Csak úgy az ember félti a helyét főleg ebben a korona őrületbe..senki nem akar muna nélkül maradni így nem is száll szembe a fonokkel.


Amit tehetsz többet mosol kezet

2020. okt. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Teljesen átérzem.. az én főnökeim nagyon kedvesek, hoztak nekem teát meg mondjàk esténként, hogy “aludjak egy nagyot”...:) de azért haza nem engednek nehogy bajuk legyen belőle.
2020. okt. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!