Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A kollégám nem oldja meg...

A kollégám nem oldja meg sohasem a helyettesítésem, de jól adja elő hogy sok dolga van, ezért soha nincs baja ebből. hogyan lehet kezelni ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
próbáltam már mindenkivel beszélni, de sajnos minden szabadságolásom után előjön ugyan ez a probléma.

2020. okt. 29. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Milyen hátrányod van ebből?


Bocsi de én így nem értem mit szeretnél

2020. okt. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, ketten dolgoznak ugyanabban a munkakörben és amikor ő nincs ott akkor a kollégának kellene csinálnia az ő munkáját is, de ő ezt ilyen olyan kifogásokkal nem teszi meg, ezért amikor vissza megy az emberünk akkor millió munka szakad a nyakába amit amúgy a dolgozónak meg kellett volna rég csináljon de nem tette mégis ki tud bújni a következmények alól. Feltételezem ez visszafelé nem igy működik és a kérdező megcsinálja amikor a másik van szabin mert ha nem csinálná akkor neki nem hunynának szemet felette. Én ezt vontam le. De lehet tévedek.
2020. okt. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóra gondoltam én is.


Add neki vissza amikor ő van szabin

2020. okt. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Tanulj tőle.
2020. okt. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Amikor még aktívan dolgoztam nem az én dolgom volt, hogy ki fog helyettesíteni.

A szabadságra joga van az alkalmazottnak. Ha távollétemben jött olyan levél, ami már én intézek, de még nincs befejezve, akkor a főnököm átadta másnak a teljes ügyet (ha halaszthatatlan volt), vagy az ügy várt, amíg nem léptem ismét munkába (esetleg megválaszolta a kolléga egy levéllel).

Nem tudom, hogy nálatok ez hogy van pontosan, ill. miért kell Téged helyettesíteni. Ha pedagógus lennél, akkor érthető, hogy rendkívüli szabadságra mész (pl. temetés, betegség), de akkor se legyen a Te dolgod, hogy ki viszi az óráidat. erre van az igazgató-helyettes, vagy maga az igazgató, hogy gondoskodjon arról, hogy ne legyen üres órája a diákoknak.

2020. okt. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy kollégám ugyanabban a munkakörben, mint én. Egy feladathoz jobban ért nálam, ezt nem is vitatom, megjegyezte egyszer, hogy két hét alatt megcsinálná egyedül. Kapott két hetet, mert lebetegedtem, nem lett kész. Én viszont más feladatra megyek át hamarosan vezetővel egyeztetve, úgyhogy egyedül marad, akkor már nem piszkálhat senki ezzel. Ha tudod, kérd át magad máshova, beszélj a főnökkel, esetleg kezdj el másik állást keresni, és ne foglalkozz ezzel a kollégával, már én is elengedtem a problémát.
2020. okt. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!