Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kötelező és egyoldalúan...

Kötelező és egyoldalúan elrendelt home office esetén az eszközöket (laptop) a cégnek kötelessége adnia?

Figyelt kérdés

Amíg nem volt kötelező a HO, az volt a menetrend, hogy a dolgozó kérelmezte a HO-t a cég megkérdezte van-e eszköze, ha igen volt a válasz, mehetett HO-ba.

Logikus, ha valaki HO-ba akar menni magától, ne kérje ezt ha nincs eszköze.

De most más a helyzet mert egyoldalóan és kötelezően elrendelt HO van. Nincs apelláta nem érdekes ki akar menni-megy mindenki.

De ebben a szituban akkor nem is várhatnak el saját eszközt? Elvégre ha a cég elrendel egy munkavégzést, az eszközt ő maga biztosítja, ez semmiféleképpen nem lehet vitatéma?


Ha azt mondaná fessem ki az irodát, akkor se várhatná el hogy magam vegyem a létrát és a festéket.


2020. okt. 30. 13:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
A jogi részét nem tudom, de az erkölcsi része szerintem majdnem úgy van, ahogyan te mondod. Azért csak majdnem, mert ha korábban, amikor önkéntesen volt távmunkában az illető, maga nyilatkozott arról, hogy az eszközei megvannak hozzá, akkor ez nem változik meg akkor sem, ha kötelező lett a távmunka.
2020. okt. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Nekem nincs eszközöm /van csak azt nem vagyok hajlandó ingyen és bérmentve a cég rendelkezésére bocsátani. Adjon céges eszközt vagy fizessen az enyémért bérleti díjat.
2020. okt. 30. 13:18
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem köteles biztosítania számodra a netet, nyomtató és a laptopot. Ha nem tudod vállalni a HO-t, akkor vegyetek könnyes búcsút egymástól.
2020. okt. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

", maga nyilatkozott arról, hogy az eszközei megvannak hozzá,"


Hoppácska!! de én nem nyilatkoztam erről! Más mit nyilatkozott nem tudom, de én eddig nem voltam HO-ban és nincs tőlem ilyen nyilatkozat,


Másik meg az hogy nekem tegnap volt egy laptopom, az nem jelenti azt hogy ma is van! Ellopták. Tönkrement. Eladtam. Kinek mi köze hozzá-az enyém.

2020. okt. 30. 13:19
 5/27 anonim ***** válasza:

Mi speciel sajàt eszközröl fel sem mehetnénk a munkahelyi szerverre, nem engedélyezett, jelszot sem adnànak meg.

Nálunk alap, hogy otthonra a munkahely biztositja az eszközt.


Egyébként nem tudom. Csak mert speciel a sulik is elvárjàk esetlegesen online oktatásban az eszközt, es ha nekem nincs ezert verjem magam hitelbe? Most én meg ezen agyalok..

2020. okt. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

" akkor vegyetek könnyes búcsút egymástól."


Oké benne vagyok. Ír egy felmondást, kifizeti ami szerződés és Mt szerint is jár (végkielégítés) és itt se vagyok.

2020. okt. 30. 13:20
 7/27 A kérdező kommentje:

" Csak mert speciel a sulik is elvárjàk esetlegesen online oktatásban az eszközt, es ha nekem nincs ezert verjem magam hitelbe? "


Ott az a duma hogy a sulitól lehet igényelni. Na volt olyan aki márciusban igényelt meg is jött neki júniusra. Köszönjük Emese.

2020. okt. 30. 13:21
 8/27 anonim ***** válasza:
Nalunk nem ajànlott fel semmi hasonlot az iskola
2020. okt. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

"Mi speciel sajàt eszközröl fel sem mehetnénk a munkahelyi szerverre"


Nay ez meg a másik hogy mekkora segg az a cég, amely saját legelemibb info biztonsági érdekeivel szembe menve engedi hogy kii tudja milyen szirszar nem biztonságos állomásokon folyjon a munkavégzés.


És ha X Gizike gépén keylogger van és mindent naplóz köztük céges belépési adatokat is? Gizikét ezért nem lehet felelősségre vonni mert az ő gépe kinek van ahhoz köze hogy vírusos a gépe.

2020. okt. 30. 13:23
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk egy fizetős virusírtó lenne a minimum, szerintem, meg egy "biztonságos internet használat-adatkezelés" gyorstalpaló... :)
2020. okt. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!