Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért várják el egy munkahelye...

Miért várják el egy munkahelyen, hogy "beilleszkedjen" az ember, miért nem lehet csak normálisan egymás mellett dolgozni és kész?

Figyelt kérdés
Az emberek mindig le akarják boxolni a rangsort a munkahelyen, általában teljesen idióta, nem munka-releváns szempontok alapján, aztán utána az van, hogy aki ebben a marakodásban alulmaradt, azt szakmailag se nézik utána semmibe, nem lehet véleménye, mert ha elmondja, állandóan csak lehurrogják. Általában annak van szava, aki a legnagyobb bunkó, és utána sorban azoknak, akik hajlandóak neki nyalni.

2020. jún. 19. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Magyarországon a "Lefele tapos, oldalra könyököl, felfele nyal"-mentalitás élteti magát a leginkább. Igen, engem is volt, hogy kiközösítettek, meg bepanaszoltak, hogy nem vagyok képes a csapatba illeszkedni, csak mert nem voltam hajlandó megosztani a magánéleti dolgaimat, és nem röhögtem a bugyuta, alpári poénjaikon.
2020. jún. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb multinál teamek vannak és ott nem arra kíváncsiak, hogy te egyedül hogy dolgozol. Persze, az is fontos, de arra ott a szakmai interjú. De ha nem vagy képes kommunikálni a csapatban és folyamatosan egyeztetni, azzal nagyon sok esetben az utólagos korrekciók meg az akadályozottság miatt fölösleges köröket gyártasz... És emiatt bizony csúszhat a projekt is, ami meg már a cégnek hátrány.


Én nem vagyok az a csapatépítős ember, ha valaki, én tényleg gyűlölöm a jópofizást meg a szavadidőm eltöltésének megszabását. De egy munkahelyen caapatban vagytok a legtöbb esetben, kivéve ha valami call centerről van szó, ahol csak a kis asztalkàdra figyelhetsz.


Nálunk pl folyamatosan kérdezni kell, folyamatosan egyeztetünk, folyamatosan két vagy több szakember dolgozik egy feladaton, a reggeli standupokról nem is beszélve. Dolgoztam olyan csapatban, ahol egy vagy több ember nem jött ki jól egymással. Nem az, hogy pajtik nem voltak, hanem volt egy mufurc, aki csak azért is magányos farkas akart lenni és szívesen vitte volna mindannyiunk feladatát egyedül, minthogy együtt dolgozzunk. Nem haladtunk sehova. Mindig meglepett azzal, hogy előre dolgozott, ezzel gyakorlatilag azt érte el, hogy vele együtt más ember is megcsinálta ugyanazt a feladatot, minket sem hagyott dolgozni, mert a magára vállalt feladatok feléhez nem értett megfelelően, ezért folyamatosan minket csesztetett ahelyett, hogy bízott volna benne, hogy megcsináljuk a magunk részét. Összehívott olyan értekezleteket, amiket aznap tudtunk meg és reggel azt sem tudtuk, hova kell mennünk, meg a munkaidőnk után irkált, hogy neki ez meg az kell. Rohadt szar volt.

2020. jún. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#5: Volt egy csapat, ami komoly menedzsment hiányosságokat mutatott. Ennek mi köze a kérdésemhez? De amúgy kösz, a hosszú választ.
2020. jún. 19. 18:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, én sem értem. Ha közösen kell dolgozni, azzal semmi bajom. Képes vagyok másokkal együtt dolgozni, információkat átadni nekik a munkával kapcsolatban. Viszont az, hogy pl. összeülünk megbeszélni egy feladatot és közben valaki bedob egy teljesen más témát és elkezdenek beszélni teszem azt arról, hogy ki hova megy nyaralni, az számomra teljes időpocsékolás. És igen, sajnos én is ezt vettem észre, hogy aki ilyenkor leginkább eltereli másra a témát, az a nagyszavú, utána ugyebár ő a "jó fej" a többiek szemében és inkább hallgatnak rá.
2020. jún. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem csak Magyarországon, megy a dumálás meg a vicceskedés, meg a kérdések, hogy én miért sosem megyek el velük partyzni.
2020. jún. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem csak magyarban vannak ilyen "gondok".


A megoldás pedig rajtad áll.

Ha nem tetszik változtass életeden, környezeteden.


Én az alap tiszteletet mindenkinek megadtam és segítettem (olyanoknak is, akik hátba szúrtak, pletyiztek)


Megoldottam:

Ignoráltam a nem normális embereket.


Maguk sikertelenségéből és elégedetlenségükből alakultak olyanná amilyenek, pl rosszindulat, irigység is önmagukból fakad.


Levegőnek néztem az olyanokat, nem másokkal foglalkoztam, hanem magammal és további terveimmel.


Munka mellett vállalkozásom alapjait tettem le, majd egy nap felmondtam egyik napról a másikra.


Teljesen megértette a főnök/tulaj s egyet is értettek: Nekem nem ott volt a helyem.


Ne rágódj, agyalj az embereken, akik reménytelenek vagy annyi IQ,EQ nincs bennük, hogy pl te dolgozni jársz be, nem öribarit keresel.


Főleg az introvertált embereket szokták csesztetni.

Kicsit se látják át a dolgokat, csak felületesen.


Épp ez a bajuk önmagukkal s az élettel is: Felületesek, nem gondolkodnak.


Jobban jársz te is, ha megkeresed az utadat s kiteljesedsz a jövőben, hátrahagyva a számodra kellemetlen s megváltoztathatatlan személyeket/ környezetet.


Sok sikert!

2020. jún. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!