Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Korrekt munkaadó hogy reagál...

Korrekt munkaadó hogy reagál egy nem halasztható komoly műtétre amely miatt a dolgozó hónapokra is kieshet?

Figyelt kérdés

Gondolom, sok szerencsét jobbulást kíván és azonnal adja fel az álláshirdetést, és magában az illető munkatársat már leírta. Az már ide vissza nem jön (és nem a műtét miatt) hanem azért mert mire visszajönne régesrég más lesz a helyén ő meg mehet a sunyiba.

Jól gondolnám hogy 10ből 9 cég ezt csinálná?


2020. nov. 4. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Ez a munkáltatók logikus lépése. Az alapítványi iskolákban általában egy rendszergazda van, ha ő kiesik hónapokra, őt azonnal pótolni kell érthető módon.
2020. nov. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez egy hazai élelmiszerbolt-láncolat egy boltja, ahol is egy sokadik eladócskáról van szó.
2020. nov. 4. 18:44
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
aha...
2020. nov. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Betegállományban nem tudnak kirugni es betegallomany utan is vedettseget elvez a dolgozo meg 2 honapig. Utana siman kirughat … velem is hasonlo tortent.
2020. nov. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Nalam korrektül kivartak a 2 hónapot, szemmutetem volt, 8 hétig nem láttam semmi a műtött szememmel. Helyettesítesi pénzt kapott a kolleganom, amíg az én munkámat végezte 2 hónapig.
2020. nov. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%

ki tudnak rúgni betegállomány alatt, de a felmondási időd onnantól ketyeg, hogy visszamentél dolgozni, tehát lesz 1-2 hónap munkád még.

Van viszont azt hiszem egy határ a táppénzre, talán egy év a maximum, tehát nem maradhatsz évekig állományban, úgy hogy beteg vagy.


"Határozatlan idejű szerződés esetén a munkáltatói felmondás közölhető ugyan az ellátás ideje alatt, azonban a felmondási idő legkorábban a keresőképtelenség lejártát követően kezdődik"

2020. nov. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerencsésnek mondhatom magam mert a munkahelyem támogatott és messzemenőkig segített betegségem idején. Sajnos nekem egy évtől is több volt ez az időszak. Olyannyira emberségesek voltak hogy amikor kimerítettem a táppénzes állományt ők kordinálták mikor menjek szabadságra és mikor vegyem ismét igénybe a beteg állományt. Időközben lakhelyet is váltottam így már nem tudtam személyesen bejárni, felmondtam. De a mai napig kapcsolatban állunk és időnként kapok tőlük neten megoldható feladatokat mint külsős.
2020. nov. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Hat igen, ez nem a baptista szeretetszolgalat, a sajat erdekeiket helyezik eloterbe, es ez valamilyen szinten ertheto is.
2020. nov. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
92%

sajnos ilyet élek meg az ottmaradt, dolgozó kolléga szemszögéből. kegyetlen, amit végigélünk az emberhiányban, mert ugye kirúgni nem lehet, helyébe nem lehet felvenni senkit mert kvóta van.

mi megyünk tönkre ebbe akik most még egészségesek vagyunk.

2020. nov. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy ezt csinálják, hiszen munka van azok a hónapok alatt is, amíg a munkás beteg, a munkát pedig el kell végezni, erre nyilván új ember kell. A réginek meg ki tudja, hogy lesz-e még helye, amikor vissza akar jönni.

Ha simán kibír a cég hónapokat úgy, hogy a beteg munkavállaló otthon van, nem vesznek fel újat, és senki nem csinálja helyette a munkáját, akkor pedig rájönnek, hogy valójában ő teljesen feleslegesen volt eddig is állományban, totális nélkülözhető, akkor meg azért szabadulnak meg tőle.

2020. nov. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!