Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire "ajánlott" önként a...

Mennyire "ajánlott" önként a saját szabadidőnket munkahelyi dolgokra fordítani?

Figyelt kérdés

Én vagyok az újonc az irodában és úgy érzem, hogy lenne még mit tanulnom, viszont munkaidőn belül erre nem nagyon van lehetőség - meg van amit már eleve tudnom kellene...


Vannak tutorialok a cég oldalán ami elérhető bárki számára, viszont ezt csak a céges gépről tudom elérni, szóval ha megszeretném nézni a videókat akkor azt mindenképp látni fogják és a rendszer is logolja.


Arra gondoltam önszorgalomból 2-2 órát szombat/vasárnap szánok erre, viszont nem tudom, hogy ez mennyire jó ötlet? Munkatársak ha megtudják lehet kiutálnak mert nyomulásnak tűnik majd, főnök kedvet kap, hogy "igen ő rá hétvégén is rálehet sózni a dolgokat". Ha pedig meglátják, hogy olyan "kurzust" végzek el ami a munkához alapból kell akkor lehet elkezdik megkérdőjelezni mennyire vagyok kompetens és mennyire jó a munkám.


Szóval mi lenne ilyenkor a helyes megoldás? Nekem az a pár óra megérné mert tudom, hogy hosszú távon hasznom lesz belőle.


2020. nov. 6. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Én kb 2 hónapja nem alszok és nincs hétvégém. Muszáj vagyok így kompentálnom hogy egyből bedobtak a mély vízbe és hatalmasak az elvárások
2020. nov. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Megéri!
2020. nov. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem éri meg, csak ha saját vállalkozások. Ha alkalmazottként csinálod, te leszel a mindig ugráltatható kihasználható, kompenzálni meg nem fognak eléggé, nem fogod tudni kipihenni magad, nem fogsz tudni munkavégzésre alkalmas állapotban dolgozni egy idő után, ami hibázáshoz, akár balesethez is vezethet, ki fogsz égni. Én már megtapasztaltam, lassan 15 év alatt.
2020. nov. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Alkalmazottként nem éri meg. A főnököd csicskáztatni fog, a kollégáid szemében meg nyalis leszel.
2020. nov. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

ez teljesen munkahelyfüggő.

az 1ik helyen úgy fogják nézni,hogy azta milyen motivált.

odafigyelek rá mert ha ilyen marad a továbbiakban is,akkor komoly jövője lehet velünk.


a másik helyen meg dik hogy hajt,mekkora hülye.

de mindegy,úgy sem fog kapni 1 forinttal sem többet.


amúgy meg szerintem alap dolog minél gyorsabban elsajátítani azokat a képességeket amikre napi szinten szükségem van.

2020. nov. 7. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Ha az ember szabadidejét arra fordítja (és ha ez többiek számára is nyilvánvalóvá válik) akkor könnyen rányomhatnak minden munkát, kérhetnek (csak tőle) túlórákat stb
2020. nov. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

Saját belátásod szerinti mértékben ajánlott erre időt fordítani.


1. Nem a kollégáid egyénre szabott hülyeségeinek kell megfelelned, hanem a főnökeid által támasztott követelmény rendszernek.


2. Ha van miből képezned magad, abból nem csak általános érvényű ismeretekre tehetsz szert, hanem egy kellő részletességű képet tudsz arról is alkotni, hogy melyek a helyi jellegű sajátosságok, - amelyeket kritikusabban vizsgálnak, ill. jobban háttérbe szorítható.


3. Számonkérhető idővel, hogy miért hiányosak az ismereteid, ha rendelkezésre állnak a felkészüléshez, szinten tartáshoz általad is elérhető anyagok. -Igen, - arra sokan nem jöttek még rá a saját intelligenciájuk segítségével, hogy ezek az anyagok a szinten tartásról is szólnak, nem csak az új munkaerők részére készültek, egyszeri használatra. A kollégáid nem fognak helyt állni helyetted, ha sor kerül az általam felvetett számonkérésre!


És nem utolsó sorban: sok ember automatikusan "nyalizásként" könyveli le magában azt, ha valaki hajlandó a tőle elvárható legnagyobb mértékben együttműködni egy közös célért, - amely jelen esetben az együtt elvégzett munka, - holott ez nem egyenlő azzal, hogy x időnként bekopogtatsz különböző ajtókon azzal a céllal, hogy előnyöket remélve kutyulod a fost a főnököknél. Sokan keverik össze a szezont a fazonnal, - mert egyszerűbb gyűlölködni, mint gondolkodni. (Sokan abban a hitben vannak, hogy képesek erre, - pedig nem! 30 percnél távolabbi időterjedelemben képtelenek előre gondolkodni...)


Nekem volt olyan afférom, hogy a kollégám előtt kérdeztem meg, milyen munkát vehetek el a kollégámtól, mire kiakadva elkezdett sikoltozni, hogy "kutyulom a szart". Aztán ugyanezzel a lendülettel felvilágosítottam az illetőt, hogy ami történik, az azért van, mert van szabad kapacitásom és valójában arról szól, hogy tehermentesítsem a sok munka alól egy kicsit, amely éppen egy személyben ráterhelődött abban a pillanatban. Tátva maradt a srác szája, mert csak akkor esett le neki, hogy nem ellene irányult a gesztus, hanem az érdekében. A főnököm pedig csak ráncolt homlokkal, tágra nyílt szemekkel kiakadva nézett, - hogy ennyi értelem szorult a kollégámba. Nem a kollégám háta mögött és nem ellene cselekedtem, - de leszarom, hogy a példámban vázolt eset kinek a szemében "nyalizás", egyszerűen csak arról volt szó, hogy lemondtam a közös érdekért arról a lehetőségről, hogy a répát pörgessem, miközben a másik velem azonos munkakörű ember azt sem tudta, hová kapjon.

2020. nov. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
A betanulásra a munkáltató köteles időt biztosítani munkaidőben, akkor is, ha a betanulás részét képezik ilyen oktatóanyagok. Sehol nem becsülik meg, ha a szabadidődet a munkára szánod, akkor sem, ha ezt mondják magukról.
2020. nov. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
Az nem opció, hogy hétköznap 1-2 órával tovább maradj? Magadnak nem tudod máshogy eljuttatni a videókat (pendrivera lemented, vagy wetransferen stb. elküldöd magadnak)?
2020. nov. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!