Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen jelei vannak ha a...

Milyen jelei vannak ha a főnök azt akarja, hogy elmenjen egy munkás de nem akar felmondást adni neki?Hogy intézi el,hogy elmenjen?

Figyelt kérdés
2020. nov. 8. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne akarna a főnök felmondani?

Szerintem ha egy főnök komolyan akarja, hogy elmenjen valaki, akkor nem furfangoskodik, hanem felmond neki.

2020. nov. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
#1 Azért, mert végkielégítést kell fizetnie.
2020. nov. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2-es ez esetben jogos, de nem volt róla szó.

Végkielégítés, ha jól tudom minimum 3 év ledolgozott év után jár (- táppénzes napok!) ez esetben 1 havi munkabér.

Ennyiért sem a beosztott, sem a főnök nem fog fogcsikorgatva tűrni, hanem felmond vagy felmondanak, ha olyan a helyzet.

2020. nov. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is van olyan dolgozó, akivel csak szenvedés együtt "dolgozni", a főnökség valami miatt mégis ragaszkodik hozzá, nem akarnak neki felmondani, sokan nem értik, miért...
2020. nov. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nálunk is van ilyen...és tényleg szenvedés vele dolgozni és tudja a főnök is mert már össze is kaptunk az illetővel meg beszéltem is párszor erről a főnökkel és mivel nem tesz semmit azért gondolom talán azt akarja,hogy felmondjak..de akkor nem lenne aki dolgozna,mert rajta,rajtam kívül és egy kolléganőm kívül a másik két munkást mindig ellenőrizni kell,javítgatni a hibáikat rosszabak mint az óvodások
2020. nov. 8. 20:57
 6/10 anonim ***** válasza:
Az a röhej, hogy a csoportvezető sem akarja azt, hogy ott dolgozzon az illető, de a nagyfőnökök meg semmit sem tesznek, hogy el legyen bocsátva a dolgozó. Vannak ilyen szituk, bármennyire is hihetetlen.
2020. nov. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez esetben a tulajról van szó
2020. nov. 8. 21:04
 8/10 anonim ***** válasza:

"és mivel nem tesz semmit azért gondolom talán azt akarja,hogy felmondjak.."


Nem gondolnám, hogy így van. Mindig voltak, és lesznek is olyan munkatársak, akikkel iszonyú nehéz. Nekem is volt eddig minden munkahelyen, legtöbbször téptem a hajam miattuk, mégsem szabadultak meg tőlük csak az én kedvemért (dolgoztam helyettük, tartottam a hátam miattuk, javítottam a munkájukat stb.). A lényeg, részemről nem az elbocsátás volt az opció, hanem a normális munkára sarkallás kicsikarása. Nem történt meg. Tudomásul vettem, hogy másképp kell viszonyulnom a dolgokhoz, mert nem én döntök.

Meghagytam a hibáikat, aztán baj lett belőle. Nos, ez nyitotta fel a szemeit a főnöknek, mert ez már közvetlenül érintette meg. Amikor megkérdezte, hogy miért nem segítettem, akkor azt válaszoltam, nagykorúak, és ráadásul nem vagyok az anyjuk, aki fogná a kezüket. :)

2020. nov. 12. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8-as pont ezt kezdtem el csinálni...és úgy látom ez hatásos lesz talán. Meg ha a kollégák délután dolgoznak rakom oda reggel a hibáikat a főnöknő asztalára meg ha nem csinálják meg délután mert nem tudják azt is meghagyom neki,hogy megcsinálja,hátha észbe kap ez a nő...nem dolgozom a másik munkáját tanulja meg én tudok ott tálalni munkát a munkaidő alatt nem kellenek plusz feladatok.
2020. nov. 12. 20:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak így tovább... :)
2020. nov. 13. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!