Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkanélküliek, hogyan kezelit...

Munkanélküliek, hogyan kezelitek a tehetetlenséget?

Figyelt kérdés
Lassan 13 hónapja nem dolgozok. Intenzíven keresek munkát, munkakereső oldalakon is legalább 200 helyre elküldtem önéletrajzot, mentem személyesen érdeklődni boltokba, de semmi. Volt amikor behívtak próbanapra, de utána semmit nem hallottam felőlük. Lassan kezdek belebetegedni az unalomba. Idő közben kiderült, hogy pajzsmirigy-alulműködésem is van amire gyógyszert kell szednem, ez is díszíti a napjaimat. Itthon persze tevékenykedek, lakást takarítok, mosogatok stb. de a tehetetlenség meg megfolyt néha. Volt, hogy több hónapon keresztül egész nap aludtam és csak este keltem fel gépezni és vissza aludni, mert egy nyamvadt telefon hívást se kaptam és olyankor feladtam a reményt. Jelenleg is várom bizakodva a hívásokat, de semmi. Olyan szakmám van ami nem ér semmit, tapasztalatom meg 0. Pénzem sincs, tartozok is családnak. Valahol mondták is, hogy legalább 200 jelentkezőjük volt és csak azért hívtak mert korábban voltam ott, amúgy semmi esély. Legszívesebben átaludnám az életem a halálomig, mert bármi jobb mint ez a tehetetlenség és a melankólia amit érzek sokszor. Életemben semmit nem értem el amit akartam, csak sodródom az árral. Még ha kapok is munkát utána se lesz jobb szerintem, mert nincs életkedvem se, mindent csak halogatásnak tartok míg a halál el nem kap. Partnert sem tervezek aki boldoggá tehet, mert utálom ha valakihez alkalmazkodni kell, nem tudnám elviselni más társaságát mellettem...Így egyedül élném az életem miközben dolgozok és várom a csodát. Más is érez így? Munkanélküliek, ti meddig voltatok azok és hogy bírtátok? Sokszor a depresszió is magával ragad. 23L

2020. nov. 9. 09:40
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
50%

Hol laksz kérdező?


Engem szerdán rúgtak ki, 30 percen belül 2 helyre is hívtak interjúzni, a héten megyek 3 helyre.


Szerintem itt valami más van, én se pesten lakok, hogy könnyű lenne

2020. nov. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
25%
Fura lehet igy elni
2020. nov. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
24%
+ ez inkább depresszió. Azért nem találsz munkát, mert nem akarsz nem is êrdekel semmi, gondolom a cv- t összevan hányva valahogy, interjúkon lerí rólad a közömbösség . Jó h nem vesznek fel sehova
2020. nov. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:

1.pont hogy pesten lakok, de így se könnyebb...

2.nem fura csak rossz

3.érdekelnek dolgok, ctmet is olyan helyekre küldöm ahova kis esélyem is van a tapasztalatom miatt ami nem sok, de érdekelnek dolgok.

nem vagyok közömbös interjúkon, így ismeretlenbe mondhatsz ilyenekt, de interjúkon összeszedett vagyok és magabiztos!

2020. nov. 9. 09:55
 5/52 A kérdező kommentje:
3.biztos neked annyira jó munkád van, hogy fizetésed az egekben és ide kjössz kioktatni, meg oolyanokat írni amik nem igazak...
2020. nov. 9. 09:56
 6/52 anonim ***** válasza:
31%
De mibol tartod fent magad ha tobb mint 1 eve nem dolgozol?
2020. nov. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
16%
Valami szociális juttatást kapsz? Mi az eredeti szakmád?
2020. nov. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
57%
Először is. Próbálj meg valamit a depresszióval kezdeni. Mondjuk, szakorvos. Reggel erőltessed meg magad és 10 percet tornázz. Minden napra tervezz apróbb munkákat. Pl. kitakarítod a könyves szekrényt. Másnap a ruhás szekrényt. Szóval apró léptekkel. Tudom, nehéz. Voltam nagyon mély depresszióban.
2020. nov. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:

6.család segít.

8.nagyon köszönöm, pont ilyen válasz kellett nekem most, lelkesítő, lényegre törő :)

2020. nov. 9. 10:14
 10/52 A kérdező kommentje:
8és szerintem is mély depresszióban vagyok, nincs életcélom jelenleg, munka terén is csak találok valamit azt azal megleszek valameddig,bár 20-30 évig tuti nem tudnék egy helyen megmaradni,max 10. Sok mindent elrontottam az életben, amik sokszor kíséretnek, de sok jó dolog istörtént velem. Szerintem a munkanélküliság és a mindennapos tehetetlenség is okozza a depressziót.
2020. nov. 9. 10:19
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!