Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkanélküliek, hogyan kezelit...

Munkanélküliek, hogyan kezelitek a tehetetlenséget?

Figyelt kérdés
Lassan 13 hónapja nem dolgozok. Intenzíven keresek munkát, munkakereső oldalakon is legalább 200 helyre elküldtem önéletrajzot, mentem személyesen érdeklődni boltokba, de semmi. Volt amikor behívtak próbanapra, de utána semmit nem hallottam felőlük. Lassan kezdek belebetegedni az unalomba. Idő közben kiderült, hogy pajzsmirigy-alulműködésem is van amire gyógyszert kell szednem, ez is díszíti a napjaimat. Itthon persze tevékenykedek, lakást takarítok, mosogatok stb. de a tehetetlenség meg megfolyt néha. Volt, hogy több hónapon keresztül egész nap aludtam és csak este keltem fel gépezni és vissza aludni, mert egy nyamvadt telefon hívást se kaptam és olyankor feladtam a reményt. Jelenleg is várom bizakodva a hívásokat, de semmi. Olyan szakmám van ami nem ér semmit, tapasztalatom meg 0. Pénzem sincs, tartozok is családnak. Valahol mondták is, hogy legalább 200 jelentkezőjük volt és csak azért hívtak mert korábban voltam ott, amúgy semmi esély. Legszívesebben átaludnám az életem a halálomig, mert bármi jobb mint ez a tehetetlenség és a melankólia amit érzek sokszor. Életemben semmit nem értem el amit akartam, csak sodródom az árral. Még ha kapok is munkát utána se lesz jobb szerintem, mert nincs életkedvem se, mindent csak halogatásnak tartok míg a halál el nem kap. Partnert sem tervezek aki boldoggá tehet, mert utálom ha valakihez alkalmazkodni kell, nem tudnám elviselni más társaságát mellettem...Így egyedül élném az életem miközben dolgozok és várom a csodát. Más is érez így? Munkanélküliek, ti meddig voltatok azok és hogy bírtátok? Sokszor a depresszió is magával ragad. 23L

2020. nov. 9. 09:40
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
0%

[link]



Ide add be

2020. nov. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
Huhh nem láttam embert még akinek egy zöld karikája sincs... Amúgy én jól viselem mert alapvetően pokerből van a fő bevételem, és mivel többet keresek mint amenynit munkával tudnék, így köszönöm szépen.
2020. nov. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 A kérdező kommentje:
41...nem jön be
2020. nov. 10. 03:38
 44/52 anonim ***** válasza:
63%
13 hónap azért durva... Én is Pesten lakom, csütörtökön szóltak nálunk (étterem), hogy vasárnap bezárunk, és hétfőtől megszűnik a munkaviszonyom, még csütörtökön munka után összeállítottam önéletrajzot, kicsit nézelődtem Facebookon hirdetéseket, 4 helyre elküldtem, de egy helynél nem találtam kontakt emailt, ezért Facebook üzenetben rá kérdeztem, futár cég, telefonon egyeztettem is valami vezetővel akinek a számát megadták, pénteken találkoztunk, hétfőn még be kellett mennem az étterembe pakolászni, ma megyek orvosi vizsgálatra valami külsős céghez + papírozni a futár cég központjába, és holnap már tudok is kezdeni, pozitívan kell hozzá állni a dolgokhoz,nem szabad, hogy a munkaadó lássa rajtad, hogy letört vagy, és már beleszarsz mindenbe. Most úgy vagyok vele, hogy ha ez nem jön be ideig jó lesz majd nézek mást de dolgozni kell.
2020. nov. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
23%
Nem úgy kéne munkát nézni, hogy " nem jön be" hanem igeneis kell. Válság idején nem válogatunk. Álmaid melójához alulképzett vagy van egy sanda gyanúm. Nem is akarsz te dolgozni jó élősködni a családon ennyi, gratulálok 👏👏👏👏
2020. nov. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
16%
Nyugi én már több mint 5 éve munkanélküli vagyok. Ezidő alatt keményen depressziós, és szociális fóbiás is lettem. eleve azért történt ez mert már akkor is voltak mentális problémáim. Most már el sem tudom képzelni amit kéne: hogy valaha rendes életem lesz. Állandóan azon gondolkodom hogy mikor nemsokára hajléktalanná válok, akkor hogyan fogok gyorsan végezni magammal
2020. nov. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:

Ahány lehangolt és rosszkedvű embert láttam, aki dolgozik.

Ettől még nagyra értékelendő, hogy van remény és lehet munkát találni.

2020. nov. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
31%
45.nem jön be alatt azt értettem hogy nem jön be az oldal ténylegesen...basszus ne forgassd át a szavaimat.
2020. nov. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
31%
és a kérdező voltam csak másik fiókból!
2020. nov. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
de mostmár bejön amúgy, akkor nem TÖLTÖTT BE, így megfelel KEDVES 45-ös???
2020. nov. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!