Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkanélküliek, hogyan kezelit...

Munkanélküliek, hogyan kezelitek a tehetetlenséget?

Figyelt kérdés
Lassan 13 hónapja nem dolgozok. Intenzíven keresek munkát, munkakereső oldalakon is legalább 200 helyre elküldtem önéletrajzot, mentem személyesen érdeklődni boltokba, de semmi. Volt amikor behívtak próbanapra, de utána semmit nem hallottam felőlük. Lassan kezdek belebetegedni az unalomba. Idő közben kiderült, hogy pajzsmirigy-alulműködésem is van amire gyógyszert kell szednem, ez is díszíti a napjaimat. Itthon persze tevékenykedek, lakást takarítok, mosogatok stb. de a tehetetlenség meg megfolyt néha. Volt, hogy több hónapon keresztül egész nap aludtam és csak este keltem fel gépezni és vissza aludni, mert egy nyamvadt telefon hívást se kaptam és olyankor feladtam a reményt. Jelenleg is várom bizakodva a hívásokat, de semmi. Olyan szakmám van ami nem ér semmit, tapasztalatom meg 0. Pénzem sincs, tartozok is családnak. Valahol mondták is, hogy legalább 200 jelentkezőjük volt és csak azért hívtak mert korábban voltam ott, amúgy semmi esély. Legszívesebben átaludnám az életem a halálomig, mert bármi jobb mint ez a tehetetlenség és a melankólia amit érzek sokszor. Életemben semmit nem értem el amit akartam, csak sodródom az árral. Még ha kapok is munkát utána se lesz jobb szerintem, mert nincs életkedvem se, mindent csak halogatásnak tartok míg a halál el nem kap. Partnert sem tervezek aki boldoggá tehet, mert utálom ha valakihez alkalmazkodni kell, nem tudnám elviselni más társaságát mellettem...Így egyedül élném az életem miközben dolgozok és várom a csodát. Más is érez így? Munkanélküliek, ti meddig voltatok azok és hogy bírtátok? Sokszor a depresszió is magával ragad. 23L

2020. nov. 9. 09:40
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
13%

3mas válaszombam pont írom.a depit :) na de mindegy.

Pesten meg olyan nincs, hogy nem találsz melót... Egy éve nincs kereseted, sajnáltatod magad. Nem kioktatás hanem felvázolás, tetszik ha nem ez van. Tudod te is nagyon jól, hogy kezdeni kellene magaddal valamit de helyette sopánkodsz feleslegesen ahelyett, hogy megemelnéd magad. Sajnálom ha fáj az igazság

2020. nov. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
80%

Nem fog jönni a "csoda". Keress valami ismerőst, vállald el a szar munkákat is, erőltesd meg magad, mert egyébként nem fog sikerülni és örökké így maradsz.


Üdv, egy 2018-tól 2019 nyaráig volt munkanélküli

2020. nov. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
45%

Én nem voltam soha életbe munkanélküli pesten! 19 éves korom óta dolgozok ergo 10 éve! Ha felmondtam ha kirúgtak érdekes találtam melót. Lehet csak 1-2 hétre amíg nem volt normális de soha egy napom nem hiányzott.


Hidd el a fosabbnál fosabb is kellett. Jaaa igen nekem a család nem segített 🤷🤷🤷

Azért nem keresel munkát, mert nincs mi/ ki rákényszerítsen evvan

2020. nov. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 A kérdező kommentje:
13..keresek most is! professionon mindig leadom a frissekre, jooble stb...boltokba is mentem. mi az hogy nmem keresek...az máshogy kellek e nekik..nem véletlenül írtam ezeket le! professionon 240 hirdetésre adtam le belőle max 10 hívott vissza
2020. nov. 9. 12:01
 15/52 anonim ***** válasza:
40%
Cica mica akkor valami csak nem jó... Vavy túlképzett vagy azért vagy alulképzett, nincs jól megírva az önéletrajzod az is lehet, sőt hiába mondod hogy interjún nagyon fasza vagy lehet csak te hiszed azt. Vannak online is ilyen tanfolyamok tessék megnézni
2020. nov. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
21%

Ismerek olyat, akit a sárga földig alázták, hogy utána kecmereghessen... és nő.

Erről mi a vélemény?

2020. nov. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
32%
500 helyre küldte el a jelentkezését, de egy lealázott rabszolgaként tekintenek rá évek óta rugdossák 10 éves tapasztalattal...
2020. nov. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
73%

1,5 éve nincs munkája... és élvezkednek rajta, mondván hogy ide nem akkor ide se..., és be kell törni az illetőt.

Csak lealacsonyító helyekre hívják, eljátsszák, hogy amúgy van esély másik pályázatra aztán beletörlik, mikor szép értelmesen kicselezik.

A családja előtt megaláztatás, mondván így jön az érzés.

2020. nov. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 A kérdező kommentje:
ne cicázz..ki ráz tőle a hideg!
2020. nov. 9. 12:17
 20/52 anonim ***** válasza:
37%

Rákenik, hogy depressziós és a személyisége a hibás....

Évek óta gyötrik...

2020. nov. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!