Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Átverés lehet ez a munkahelyi...

Átverés lehet ez a munkahelyi jelentkezés vagy sem? Esetleg valaki dolgozik már itt, vagy volt ott? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Az állás linkjét beillesztem majd a legvégére, hogy pontosan felismerhető legyen.

Szóval nekem az egészbe az a furcsa, hogy amikor telefonon beszéltem a hölggyel, akkor mondta, hogy holnap vagy holnap után jön egy csomag amibe benne lesz az önéletrajz meg egyéb dolgok amiket majd ki kell tölteni, és úgy kell vissza küldeni, viszont a csomag utánvétes lesz és a csomagért 27 ezer forintot kell majd fizetni. Most milyen csomagért kell 27 ezer forintot fizetni, amibe csak néhány papír van, és miért nem lehet ezt emailban megoldani? Elküldi, kitöltöm, és visszaküldöm emailben és akkor nincsen költség.

A másik ami furcsa, hogy elvileg Ausztria le van zárva. Akkor hogyan fogok én most ott dolgozni?

Az oldal linkje: [link]



2020. nov. 10. 11:57
A kérdező szavazást indított:
Igen, átverés.
Nem átverés, teljesen érthető.
43 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Hát nézd. Két tesóm, akik Ausztriában vendéglátósok jó helyen és kapkodnak utánuk, mert tudják a nyelvet és jól dolgoznak, most jöttek haza, mert egyelőre nincs munka.

Szerintem a 27 000 az ilyen"regisztrációs díj", hogy felvettek a rendszerbe mint munkaközvetítő iroda, de meglepődnék, ha ebből mostanában lenne valami.

Rengeteg ismerősöm, rokonom van kint (határ mellett lakom).

Mindenki azt meséli, hogy rengetegen veszítik el a munkájukat épp abban a szektorban, ahol ezek állást hirdetnek.

Ez munkaközvetítő iroda lesz, valami féle "legális átverés".

Tuti nem venném át.

2020. nov. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Első vagyok. Így belegondolva nagyon nem korrekt már ez a megfogalmazás sem hogy" a csomagért kell fizetni 27 000et".

Nyilván nem a pár papír meg a posta kerül ennyibe, az nagyon max 2000.

Tehát nem mondták el neked normálisan, hogy azért fizetsz, hogy felvegyenek az adatbázisba és eldöntheted, hogy élsz e ezzel vagy nem.

Direkt ködösen fogalmaznak nehogy ne vedd át.

Én nagyon elkerülném az ilyet.

2020. nov. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Ez nem egy konkrét állás, időnként küldenek majd neked kinti álláshirdetéseket, amit letöltenek valamilyen oldalról.
2020. nov. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Kamu, nehogy átvedd.

"Beregisztálnak" és aztán soha többet nem hallasz felőlük, bagy ha igen akkor vmi olyan állással amit te is megtalálnál guglin akár, vagy olyannal ami tuti nem klappol neked.


Felejtős, ez csak pénzlehúzás.

2020. nov. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Én úgy tudom hogy törvény van rá hogy állásközvetítők nem kérhetnek pénzt a jelentkezőktől-a költségeket a közvetítővel kapcsolatban álló hirdető cégek fizetik.
2020. nov. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát én alapból erre a hirdetésre sem jelentkeztem volna. Noname apróhirdetési oldal, csak délelőtt hívható mobilszám, semmi konkrétum, erre mégis ki és miért fizetne jó szívvel bármennyit is?
2020. nov. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem küldhetsz ötezret, adok én neked munkát!
2020. nov. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
Én a helyedben nagyon leordítottam volna a fejét ennek a csalónak.
2020. dec. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
te hogy lehetsz ilyen béna, az internet korában nem szúr szemet hogy valaki nyomtatva akar veled levelezni? még rendes cégneve vagy legalább emailje sincs, ne légy már krumpli.
2020. dec. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 fogd be azt a nagy pofád. Nem kellene senkit se leugatni,mert magadat égeted vele.
2020. dec. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!