Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki home officeban kezdett új...

Aki home officeban kezdett új munkahelyet a vírus miatt, hogy működött a bemutatás?

Figyelt kérdés

4 hete kezdtem és 3 embert ismerek a 30 fős csapatból + a főnököm.


Vannak online meetingek a munkával kapcsolatban, de más nincs (az csak munkahelyi dolgok megvitatására van, engem még be sem hívtak abba a csoportba).


Egy ismerősöm egy másik cégnél volt hasonló helyzetben, de őt a főnöke bemutatott már az első héten mindenkinek. Csak ezért összehívtak egy online meetinget a munkaidő végén 10 percre.


Én meg itt vagyok egy hónapja és senkit nem ismerek.

Az egyik dolgozótól hallottam, hogy terveznek egy online meetinget csapattagoknak valamikor munkaidő után egy pénteki napon. Viszont fogalmam sincs, hogy így arra egyáltalán érdemes e csatlakozni nekem? Ha meg is hívnak azért lesz mert "kötelező", de szerintem itt a főnöknek kéne szólni, hogy "figyu most már bemutatnálak a csapatnak is".


Nem tudom másnál hogy volt, de szerintem ez része kéne legyen a belépési folyamatnak.


2020. nov. 11. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:
35%

"valamikor munkaidő után egy pénteki napon"


Én csak erre a részre reagálnék:

Munkaidő után én biztos nem foglalkoznék ilyenekkel, főleg ha arra sem vette a fáradtságot a drága főnököd, hogy legalább bemutasson előtte és ne egy olyan "partyba" menj ahol 30 számodra tök ismeretlen ember van akik már összeszoktak és jól ismerik egymást... Kínos lenne még élőben is.


Esetleg ha a főnök nagyon szépen megkérne, hogy jelenjek már meg, mert ő is ott lesz és jó lehetőség lenne, hogy letudjuk a kötelező bemutatást - na akkor TALÁN.


De munkaidőn kívül teljesen jogos ha visszautasítod, azzal az idővel ugyanis nem ők rendelkeznek!

2020. nov. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csatlakozz. Nem (csak) a főnököd érdeke, hogy megismerd a kollégáidat, hanem a tiéd is. Ha bunkók, legalább tudod kikkel állsz szemben, de az is lehet, hogy szívesen fogadnak. Esetleg kérdezz rá a főnöködnél, hogy azon a meetingen megismerhetnéd e a kollégákat, hátha veszi a lapot.
2020. nov. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%
Nem volt még ilyenben részem, de én nem hagynám ki ezt a munkaidő utáni csapatmeetinget. Lehet, hogy annyira le vannak terhelve, hogy máskor nincs rá alkalom, téged meg nem akartak egyből bedobni a mély vízbe. Nem gondolnám, hogy nagyon munka jellegű lesz, inkább valami kötetlen dologra készülj. Vannak, akik csapatépítőznek is így a virtuális térben. Aztán meglátod, hogy milyen, veszíteni semmit nem veszítenél vele.
2020. nov. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!