Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szociális katasztrófa vagyok...

3.14159265357989 kérdése:

Szociális katasztrófa vagyok - hogyan mutassam be két barátomat egy baráti társaságnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

nos, röviden az a helyzet, hogy két vidéki barátnőm fog meglátogatni néhány héten belül, és szeretném őket bemutatni az itteni nagyobb (kb 5-10 fő) baráti társaságomnak.

A probléma ezzel az, hogy abszolút nem ismerem/nem értem/nem érdekelnek a társadalom szociális szabályai (utóbbin igyekszem változtatni), de ezt nagyon nem szeretném elszúrni, ezért írtam ide, hátha kapok néhány támpontot. :) A baj nem azzal van, hogy a(nti)szociális lennék, vagy nem beszélek, vagy félős vagyok, sokkal inkább azzal, hogy körülbelül egy gramm szociális érzékem sincs, az esetek 90%-ában nem veszem észre, ha megbántok valakit/bunkó vagyok (és ezt abszolút nem direkt csinálom, nekem ezek csak tények, és legtöbbször sajnos bele sem kalkulálom, hogy másoknak hogyan eshetnek a dolgok).

De mint mondtam, szeretném ezt tényleg jól csinálni, mert nekem nagyon fontosak ezek az emberek, többségükhöz valamilyen szinten érzelmileg is kötődöm, bármennyire is ijesztő ez. És nem szeretném, ha ebből is az lenne, mint néhány más esetben, hogy azt hiszem, minden milyen remekül megy, aztán meg kiderül, hogy alig volt olyan dolog, amit nem sikerült elszúrnom.

Szóval, a kérdés a következő: egy ilyen helyzetben (titeket mutatnak be/nektek mutatnak be valakiket - mondjuk a kettő körülbelül ugyanaz, de mindegy), ahol együtt is töltötök egy estét (kb este héttől éjfélig) Ti mit tartanátok hatalmas bunkóságnak, vagy olyannak, amit nem nagyon bocsánatátok meg a másiknak? Mik azok a szociális bakik, amiket ha elkövetnek, az már túl van a "cuki szociális csetlés-botlás" fogalmán és inkább már a ciki/letagadnám kategóriába esik? Vagy esetleg olyan, amit Ti is elkövettetek, és utólag látjátok, hogy azért ezt nem kellett volna?

Szeretném ezeket tényleg elkerülni és a lehető legkevesebb kárt okozni, szóval előre is köszönöm a válaszokat, legyen szép napotok! :)



2018. máj. 1. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Sziasztok, ők a barátnőim.

Név szerint: XY és XY

Lányok, ők pedig: N1-N2...N15


Innentől pedig rájuk van bízva, hogy mennyire nyitottak.


Ha pedig igazán beszélgetős lesz a program és gyyakran fogjátok ismételni, akkor találd ki, hogy nem volna rossz ha mindenki mondana magáról pár szót.

2018. máj. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kedves #1!


Papíron tudom, hogyan kell bemutatni őket, a kérdés inkább arra irányult, hogy egy ilyen helyzetben mit nem kéne elkövetni? :D

De köszi, a néhány szavas bemutatkozás jó ötlet, remélem, ez jobban fog tetszeni nekik, mint az én régi ötletem, hogy csinálok mindenkiről egy ppt-t, és elküldöm egy közös felületre. Sokkal emberközelibbnek tűnik. :) Köszönöm! :)

2018. máj. 1. 15:17
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kéne róluk olyan dolgokat megossz amelyek nekik kellemetlenek lehetnek, vagy nem feltétlen osztanák meg most megismert emberekkel.
2018. máj. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Eléggé alap szinten lehetsz az EQ-t tekintve, ha komolyan gondoltad azt a ppt-s dolgot..

Emellett nem értem, hogy mi nem érhető a válaszon.


Amúgy az első válasz nem papíron történő leírása a bemutatkozásnak, hanem a forgatókönyve.


Ennyit kell tegyél és nem többet!!


Ennyire egyszerű.

2018. máj. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves #3!


Köszönöm! :D Mindenképpen elgondolkodom előtte, hogy mi lehet nekik kellemetlen, és igyekszem azokat a témákat majd nem előhozni/kerülni. :)

2018. máj. 1. 18:29
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves #4!

Hát, hogy úgy mondjam, az IQ-m magasabb, mint az EQ-m. :/ És igen, a ppt-t komolyan gondoltam, csak aztán mindenki lebeszélt róla, szóval nem csináltam és nem is fogok.

Érthető a válaszon minden, csak nem arra voltam kíváncsi, hogy konkrétan mit mondjak (ezt kb tudtam eddig is), inkább tényleg az érdekelt volna, hogy az adott helyzetben (két barátomat nagy társaságnak mutatom be, ismertetem össze), miket kerüljek el. Nekem ez tényleg olyan szituáció, hogy jobb, ha előre felkészülök rá, minthogy tényleg katasztrófa legyen.

De egyébként az igaz, hogy a többi már gördülékenyen fog menni, minden barátom jófej és nekik úgy van is mérhető érzelmi intelligenciájuk, szóval majd csak sikerül :D

2018. máj. 1. 18:40
 7/10 anonim ***** válasza:

Most sem ment át... a lényeg ott az első válaszban.

Annyit kell mondanod és nem többet!! Ha csak ennyit mondasz, akkor elkerülöd a hülyeségeket és viszonylag normálisnak is fognak nézni.

2018. máj. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én igazából az egész estével kapcsolatban kértem a tanácsot, de ha arra vonatkozott, akkor köszönöm. :) Szóval egész este ennyit mondjak, aztán meg maradjak csendben 5 órán keresztül? :/ Elég nehéz lesz, de végül is megpróbálhatom, köszi! :)
2018. máj. 1. 22:14
 9/10 anonim ***** válasza:

Te adtad a kérdés címét.

"hogyan mutassam be két barátomat egy baráti társaságnak?"

S nem azt kérdezted, hogy hogyan viselkedj egész este...

2018. máj. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő szándékot, értékelem, tényleg. :)

A leírásban benne volt: "a kérdés a következő: egy ilyen helyzetben (titeket mutatnak be/nektek mutatnak be valakiket - mondjuk a kettő körülbelül ugyanaz, de mindegy), ahol együtt is töltötök egy estét (kb este héttől éjfélig) Ti mit tartanátok hatalmas bunkóságnak, vagy olyannak, amit nem nagyon bocsánatátok meg a másiknak? Mik azok a szociális bakik, amiket ha elkövetnek, az már túl van a "cuki szociális csetlés-botlás" fogalmán és inkább már a ciki/letagadnám kategóriába esik? Vagy esetleg olyan, amit Ti is elkövettetek, és utólag látjátok, hogy azért ezt nem kellett volna?"

Kérdésnek pedig szerintem olyan érdemes megadni, ami összefoglalja, nem véletlenül van ott nagyobb hely a kifejtésre. Ez olyan, minthogy az ember a kisebb nagyítású objektívvel a mikroszkópon belövi az objektumot, amit meg akar nézni, majd átvált a kisebbre, mert azzal jobban lehet látni. Mindenesetre nem vitatkoznék, köszönöm a tanácsot, Te biztosan jártasabb vagy nálam szociális téren, szóval mindenképp kipróbálom a tanácsodat! :)

2018. máj. 1. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!