Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kerülhetek bajba emiatt, ha...

Kerülhetek bajba emiatt, ha ez visszajut a főnök fülébe?

Figyelt kérdés

Első munkahelyem a mostani, nyáron diplomáztam, irodai asszisztens vagyok. Az történt, hogy egyik barátnőmmel telefonáltam a wc-n, kicsit pletyiztünk, megbeszéltük a munkahelyi dolgokat. Tudni kell, hogy az előző hetem nem alakult a legjobban munkahelyi szempontból, túlórázni kellett és hát ez nem tetszett annyira, el is panaszoltam a barátnőmnek.


A wc-ben nálunk ha bezárod az ajtót automatiksan bekapcsol egy ilyen búgó hang, valami elszívó szerűség, és az történt, hogy a nap folyamán az egyik kolléganőm halkan szóvá tette, hogy hát lehetett kint a folyosón hallani ahogy nem túl kedves szavakkal illetem a főnököt. Lehet túl hangosan beszéltem, nem tudom, de eléggé megijedtem hogy mivan ha más is hallotta. Tudom, hülye vagyok, nem itt kéne erről pletykálni stb. de már megtörtént, nem tudom visszacsinálni. Szóval aggódom hogy lehet meghallotta még más is és esetleg visszajut a főnök fülébe.



2020. nov. 12. 17:59
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Jó hülye vagy. Sose szabad a munkahelyen pletykálni, bárki bármikor meghallhatja. Ilyeneket munkahelyen kívül szabad megvitatni. Húzd meg magad egy ideig és végezz kifogástalan munkát, akkor talán látják hogy legalább ahhoz értesz.
2020. nov. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Ez olyasmi amin nem tudsz már változtatni. Szóval ne aggódj, ha gond lesz belőle, akkor majd ott mondd el ezt amit ide írtál, hogy rossz volt az a heted, meg stb. hogy miért voltál ki rá éppen. Szóval ne beszél mellé, csak mondd el az indokaidat és ha normális, akkor még jobb munkakapcsolat is lehet belőle.


De igen a lényeg az, hogy legközelebb ilyet ne. Eleve egy munkahelyen nem nagyon jó ötlet ilyen módon beszélni senkiről. Nem ad semmi jót senkinek az ilyesmi.

2020. nov. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én még a hazafelé tartó vilin is rászóltam a fiatal kolléganőre, mikor a munkahelyi dolgokról beszélt, hogy ne névvel tegye. Honnan tudjuk a villamoson ki-kinek az ismerőse?

Máskor legyél óvatosabb, de most már tényleg ne szorongj.

2020. nov. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kerülhetsz bajba. Pláne ha még próbaidős vagy.


Én is csak annyit tudok javasolni, hogy dolgozz mint a kisangyal, dobd be magad ahogy csak tudod.

2020. nov. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Változtatni nem tudsz (azon hogy az már elhangzott és esetleg hallhatta más is), a tanulság az, hogy nemcsak az ilyen, munkahelyen való munkáról történő kitárgyalást kell mellőzni, hanem a "ki kiről mit hallott" című folyosói pletykákba sem szabad beszállni, vagy pletykákat továbbadni, azok iránt érdeklődést tanúsítani.
2020. nov. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Munkahelyen ilyent nem szabad csinálni.Ha a főnök nem is hallja,attól még lehetnek besugó kollégák.
2020. nov. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
még #2 vagyok. Ja és ami fontos, hogy annak a kolléganődnek aki elmondta neked köszönd meg nagyon. Na ő egy kedves, jó arc, hogy a tudtodra adta, hogy kihallatszik az ilyesmi, mert legközelebb is beszélhettél volna akár magánéleti dologról is és azt is hallották volna :D meg nem az volt, hogy másoknak nyomta ezt és hozott még rosszabb helyzetben hanem neked szólt.
2020. nov. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást és a jó tanácsokat, aranyosak vagytok. :)


Már nem vagyok próbaidőn, véglegesítettek. :)


Az a kolléganőm elég jó barátnőm is lett a hónapok során, szóval még szerencse hogy ő hallotta meg és szólt. Vagyis remélem csak ő hallotta, mert kb. 5-10 percig biztosan osztottam a főnököt. :)

2020. nov. 12. 18:35
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
Engem nem zavarna ha tudnà a fönök hogy nem tuloràzni jelentkeztem hozzà.
2020. nov. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Engem sem zavarna.Kinőttem én már ezekből h pelenka kell a seggem alá ha meglátom a főnököt. Munkaadót bocs mert nekem olyan szó mint főnök, nem létezik.Szóval magasrol lecarom az ilyet sőt ha kell vele is közlöm.Ennyi azt tetszik tetszik nem tetszik ez van. Te se csinalj ebbol ugyet.
2020. nov. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!