Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez normális dolog egy munkahel...

Ez normális dolog egy munkahelyen? Egy ilyen kérdőív nem árt többet mint amennyit használ?

Figyelt kérdés

Kaptunk egy kérdőívet arról, hogy értékeljük a munkahelyet, és az egyik pontnál meg kellett nevezni, hogy kivel szeretünk a legjobban és a legkevésbé együtt dolgozni. Én a legjobbhoz írtam egy nevet, a rosszhoz is tudtam volna, de én ezt nem éreztem korrektnek, így beírtam, hogy nem szeretnék megnevezni senkit.

Ezután behívott a titkárnő/asszisztens (főnök jobbkeze), hogy jó lenne, ha mondanék valakit és felvenném a ritmust(??). Kitartottam, hogy nem szeretnék, mert én ezt besúgásfélének érzem. Mondta, hogy rendben, ő nem erőlteti, de jó lenne, ha érteném, hogy ez nem besúgás, hanem ezzel saját magunkat védjük a "gyengébb elemektől".

Nekem ez eléggé ugyanaz, de lehet bennem van a hiba :). Nem tudom, hogy mennyire bevett dolog ez, mert első munkahelyem. Ilyesmik után nem hinném, hogy túl nagy bizalommal nézhetnénk egymás szemébe, főleg, ha ezek után mondjuk kirúgnak valakit. De lehet rosszul gondolom.



2020. nov. 16. 15:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Undorító és erkölcstelen vállalati kultúra, fúj. Jól tetted, amit tettél. Tudom, hogy háborúban és szerelemben mindent szabad, de itt munkáról és mások megélhetéséről van szó, erre érzelmi, kiszavazásos alapon valakit kirúgat maga a főnökség, mint valami elbaszott valóságshowban?


Vicc.

2020. nov. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Én... Igazából a helyedben elkedenék új, normális munkahely után nézni, ezeket a malőröket pedig valamilyen formában rögzíteném bizonyítéknak.


Nem tudom milyen hivatal foglalkozik ilyesmivel, de legutolsó sorban talán a média is foglalkozna vele.

2020. nov. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

4-es vagyok: nem tudom,van-e nálatok rokkant.

Ha van,holnap menj oda a titkárnőhöz,mond,hogy este gondolkodtál a kérdésen.

Rokkant kollégát nem rúghatnak ki.

Mondd,hogy nem könnyű vele,de te nyitott vagy rá,hogy egymást jobban megismerjétek,segítenéd a munkáját.

Ha ellenkezel,magad alatt vágod a fát.

Így nem ártasz,és magadat is jó színben tünteted fel több szempontból.

2020. nov. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
91%
Ez még a komcsi érában is erős lett volna.
2020. nov. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

korrekt voltál.

am az ilyesmiket pszichológusok dolgozzák ki,hogy öljék a dolgozói morált és kiöljék a komolyabb összekovácsolódást,amiből csak 1 lépés a sztrájk.

egyik ismerősöm multi közértben dolgozik és ott kötelező egymást próba vásároltatni ugyanilyen okból,direkt azért,hogy bizalmatlanok maradjanak egymással.

pl hány zsemle?

bemond 4et és igazából 5.

vagy a doboz tojásban 1et kicserél kinderre és utána jelentgetik egymást,mert van rá vmi jutalom.

undorító hogy ők nem látják át mire megy ki az egész és nem jeleznek egymásnak,hogy próba,figyelj oda.

te meg mint pályakezdő egyértelműen látod,mert valószínűleg megfelelő erkölcsi érzékkel rendelkezel ez alapján.

2020. nov. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

15: ezt nem tudom, mi nagyvállalatoknál, ilyen komolyan van?

Szerintem egy cégvezetőnek pont hogy az lenne az érdeke, hogy összekovácsolja a csapatot, hogy mindenki jó kedvvel és derűsen végezze (=motiválva) a munkáját. Én olyan környezetben szeretnék dolgozni, ahol nem kell a hátamat figyelni, csak a munkára koncentrálhatok.

2020. nov. 16. 18:17
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg hiába rögzítene a kérdező ezeket az egyértelműen beteg dolgokat.Senkit sem érdekel ilyesmi.Ez Magyarország.Nincsenek szakszervezetek,nincsenek érdekvédők,semmi sem védi a dolgozót.A munkáltató azt csinál amit csak akar,gyakorlatilag ami kénye kedve.Meg se tudom számolni hány ismerősöm dolgozik minimálra bejelentve,zsebbe meg egészen mást kap,mert csak így hajlandó alkalmazni a cég.Ezer feljelentés és senkit sem érdekel.Pár hónapja én is dolgoztam egy multinál,ahol nem csináltak belőle titkot,hogy a cég sok mindent tolerál,csak egy valamit nem.Ha valaki kisgyerekes szülő.Mert ugye az minimum 2 havonta tp-re megy 1-2 hétre.

De láttam is hogy sorra rugdossák ki az anyukákat próbaidő alatt e miatt.És férfi létemre engem is e miatt rúgtak ki,amikor volt májusban az ovi bezárás és otthon kellett maradni a gyerkőccel.

2020. nov. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

16.ideális esetben igen.

ha a céget a fejlődés és a haszon motiválja.

de van a másik vonal,aki a megfélemlített-megfélemlíthető-befenyített munkavállalókban hisz és csak ilyeneket tart meg.

az ilyen cégeknél nem ritkák a stiklik,sőt kiderülhet idővel,hogy csak pénzmosoda az egész,ezért is nem céljuk a hatékony csoport létrehozása.

a másik ok a lopástól való félelem.

ha értékesíthető tárgyak közt dolgoznak sokan,akkor a munkáltatónak az a legjobb,ha a dolgozói közt széthúzás van,mert ezzel csökkenti az összejátszás,szervezett lopás lehetőségét.

a harmadik ok,amit írtam.

ha szélsőségesen erkölcstelen a cég,akkor esélyes,hogy ez elégedetlenséget,idővel lázadást szülhet.

de ha mindenkit kirúgnak fél éven belül és vesznek fel újat helyette,akkor ez is kivédhető.ez a balekvadász opció.

és akk van még az amit te írtál,spicli leszel e pénzért játszma.

2020. nov. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!