Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » CNC gépkezelő szakmáról...

CNC gépkezelő szakmáról vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Mennyi lehet ezzel keresni?

2020. nov. 23. 21:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Ez egy nagyon jól kereső állás mivel egyre kevesebb az esztergályos. Külföldön is kapkodnak értük
2020. nov. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Én dolgoztam benne, aztán ott is hagytam. Hiába fizet jól, ha a munka dögunalmas monoton, teljesen olajos leszel tőle, nem tudsz emberekkel beszélgetni, egész nap hangos a gép...stb. Azért hagytam ott, mert alapból egyedül élek, és nem akarok munkában is egyedül lenni, hiába fizetett több százezret nekem, meg főnök még ott rátett volna még +20.000 ft is csak, hogy maradjak. Akkor is felmondtam.

Ez a fajta munka olyan beállítottságú embereket igényel, akik munkát, munkának tekintik és nem szabad tevékenységnek, hogy bármikor új emberekkel megismerkedhetsz, meg dumálhatsz velük. Monoton nagyon, olyan embernek való, aki szereti ezt csinálni, meg egyedül szeret dolgozni.

Munkától is függ, hogy most sorozatgyártás van, vagy egyedi darabok. Mindkettőt csináltam. Sorozatgyártásnak az a előnye, fix program van már, és ha olyan a darab, akkor több órán elvagy semmitevéssel. Én ilyenkor nintendoztam vagy neteztem. Dög unalmas volt számomra ez a munka. Ha pénzért vállalod el és nem a munka szeretetből, hogy szereted csinálni és élvezed, akkor ez nem való neked.

2020. nov. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2


Írtam privátot ha nem baj :)

2020. nov. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hali!

Nekem is lenne egy kérdésem, remélem tud rá valaszolni valaki!


Engem kifejezetten érdekel ez a munkaterület!

És most érettségi után szeretnék ebben az irányban tovább tanulni!


De ahol olvastam, hogy lehet, ott volt egy kikötés, hogy "Beiratkozás feltétele, a következő szakmai előképzettségek valamelyikének megléte:

Gépi forgácsoló, Gépgyártástechnológiai technikus,

Gépi forgácsoló,

Gépgyártástechnológiai technikus,

Fémforgácsoló szakképesítés,

Fémforgácsoló szakképesítés"


Most akkor hogyan van ez ?

Kell (nem tudom mennyi idő, és hol tudnám elvégezni, plusz mennyibe kerül, stb) előképzettség ahhoz, hogy én Cnc gépkezelő/programozó legyek, akkor valószínűleg az érettségi ez esetben nem ér semmit, mert előképzettség kell, de ez most így mennyi időt vesz igénybe, mire oda kerülhetek egy munkahelyre ?


Valaki tud ebben segíteni ?

Nagyon köszi!!

2021. jan. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
rabszolga munka!
2021. márc. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Miért ?

A 12 óra raktárban 200 rugóért nem az ?

2021. márc. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6-raktárban nem kell századozni! #vagyok
2021. márc. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor tehát inkább hajlanál 12 óra/ 200K-ra ?
2021. márc. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%
jó, meg győztél! akkor gyere cnc-snek! szívd egész nap az emulzió gőzt, süketülj meg a zajban,menjen tönkre a szemed az egész napos monitór nézéstől,állj egész nap a betonon, az acélkaplis bakancsban, viseld el a nagyképű kollégákat,stresszelj, hogy elkészülsz e a határidős melókkal, és a nagy kapkodásban , nem e b@ccol el valamit, aztán kezdheted előről! Tudod' a cnc-s órabéreket, mesterségesen alacsonyan tartják, a munkáltatók, hogy rákényszerűlj a túlórára! jobban megéri nekik ha valaki dolgozik 12 órát, mintha két ember dolgozok 2 x 8 órát! te meg 8 órai munkabérből nem élsz meg ebben a mocskos országban! majd ez jusson eszedbe március 15.-én ha kitűzöd magadra a kokárdát!
2021. márc. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egész nap por van a raktárban, hiába mosol arcot minden szünetben, akkor is ráhül a képedre.

A pislákoló neonfénytől (+ portól, nekem legalábbis) mindig vörös a szemem, és ég.

Az automatizált gépek miatt a raktárban folyamatos a zaj (itt is) + ha raklapokat bacogatnak le a földre.

12 órán keresztül járkálni kell az egész raktárban acélbetétes cipővel a szintén mindent jobban tudó iskolázatlan (!!)

büdös, izzadságszagú kollégákkal együtt.

12 óra után nem igényli senki a túlórát, ám lehetőség mégis van rá.

Egyik műszakból a másikba.

Tudnám még sorolni, gondolom te is.

De mindezt akkor is 200 rugóért.

Nekem még + cégesbusz 40 perc oda út illetve 40 vissza.

Jó móka.


Ettől függetlenül kiteszem a kokárdát, nem a munkahelyem miatt nem fogom kitenni, vagy a bunkó munkatársaim miatt, főleg nem a pénzért.


Fura gondolkodás mód...

2021. márc. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!