Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy felmondó dolgozó miért...

Egy felmondó dolgozó miért hitegeti magát azzal hogy ő elmegy és majd összeomlik nélküle a cég? Semmi se fog történni

Figyelt kérdés

Én már annyi „kulcsember“ távozását láttam, akik nélkül állítólag össze kellett volna omlani a cégnek és semmi se történt mégse. Elmentek, feladataik átadásra kerültek és ment minden ahogy addig. Van hogy jobban mint előtte.

Minek hitegetik magukat egyesek azzal hogy felmondanak, és „na most jól megsz***pja a cég“, majd meglátják mire mennek nélkülem, leáll az egész, itt nélkülem a fű se nő stb.


Aztán mi lesz_semmi. Megy majd minden ahogy addig. Felvesznek új embert aztán kész.


2020. nov. 24. 09:31
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Nyilván lehet ilyen is és lehet az is megeshet, hogy annak ellenére, hogy átrakják másra a feladatait, cska a cég hiúsága, hogy előadja, hogy mennyire nem okoz ez problémát. Nálunk is távozott jelentéktelen ember, aki után nem maradt semmi, mert alig csinált bármit és olyan is, akit emelt fővel próbáltak pótolni, de a feje tetején állt minden utána, mert nem győztük a feladatait.
2020. nov. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Balázs felmond az alapítványi iskolában? :D
2020. nov. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Balu, te mit foglalkozol folyton másokkal, és a dolgaikkal, amik téged semmilyen mértékben nem értintenek? Így sose fogsz megszabadulni az alapítványi sulitól meg az alkoholista félisten igazgatótól.
2020. nov. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vannak munkakörök, ahol nem azonnal borul a bili. Látszólag nagyon jó az új dolgozó (sőt, van, hogy jobban előadja magát, mint az előző). Évekig úgy látszik, minden über fa...sza. Aztán amikor 5 év múlva lesz egy átfogó adóellenőrzés (az elmúlt 5 évre vonatkozóan), akkor borul a bili, jönnek a tízmilliós bírságok például. Ez ugye menet közben nem látszik, minden szép és jó, a papír mindent elbír.
2020. nov. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
4: De a felmondó korábbi alkalmazott ezt nem tudhatja. Max. remélheti, hogy valaki kétbalkezest vesznek a helyére, akivel majd jól bedől a cég.
2020. nov. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
Önértékelési hiba, józan önkritika hiánya miatt. A hiedelmekkel ellentétben minden ember teljesítménye kiváltható egy másik (feladatra kiképzett és alkalmas) ember teljesítményével.
2020. nov. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Nehogy agyvérzést kapj...
2020. nov. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

Mert így értékesnek érzik magukat, semmi mást nem értek meg el az életükben.

Én pl összetett sok éves gyakorlat és sok év iskola után is mindog azt gondolom,hogy pótolható vagyok, de amikor 1hónapig táppénzen voltam és visszajöttem a főnök adott 80ezer bónuszt. "Nehogy felmondj itt nekem" címszóval.

A munkahelynek addig vagy értékes ameddig úgy érzik,hogy nyereséget termelsz. Szerintem valami.ilyemi lehet a háttérben.

2020. nov. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%
Valahol tényleg így van, de szerintem ez egy nagyvállalatnál csak felsőbb körökben lehet igaz, ahol viszont kicsi a cég és kevesen vannak, ott jobban feltűnik ez, ha elmegy egy sok feladattal rendelkező ember. Egyébként ez meg ilyen emberi tulajdonság, hogy szereti mindenki azt hinni, hogy egyedi és pótolhatatlan, ez egy önvédelmi mechanizmus, amit részben a halálfélelem (is) táplál, egy illúzió, hogy van értelme az életednek. Miközben talán egyedül a világsztárokat nem felejtjük el haláluk után sem evtizedekig, akik letettek egy életművet. Mancika a cba-ból hiába okos, ügyes, ha felmond, meghal, bármi, az tragédia...pár hétig-hónapig. Mint minden átlag ember :D
2020. nov. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!