Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire veszik szívesen ha...

Mennyire veszik szívesen ha új dolgozó sokat kérdez?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem és csak a főnökömmel van kapcsolatom a home office miatt, vele is skypeon chatelek vagy egy héten egyszer felhív.


Első héten rengetegszer kérdeztem tőle mert megkaptam a gépet az IT részlegtől, de semmi mást nem állítottak be ami a munkámhoz kelleni fog, úgyhogy minden hülyeséget kénytelen voltam vele lecsekkolni.


Ekkor már éreztem, hogy egy kicsit sokallja a dolgot, de muszáj volt, mert féltem, hogy valamit elrontok és esetleg kárt is okozok ezzel a cégnek.


Szóval mi az ajánlott ebben az esetben? Inkább kérdezzek meg mindent mielőtt elküldöm, vagy próbáljak meg önálló lenni még akkor is ha fogalmam sincs mit csinálok?


2020. nov. 8. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább kèrdezz, mint hogy hibát csinálj. De ésszerűen. Azaz, először próbálj meg egyedül rájönni, ha nem megy, akkor kérj segítséget. Illetve sokszor ugyanazt ne kérdezd meg.
2020. nov. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kerd el az infos szàmàt.szélesitsd valahogy a köröd hogy a kompetensekkel beszelj leginkabb.vele meg csak ha vezetöi kérdést érint pl engedely kell vmihez
2020. nov. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Az önállóság és a fogalmam sincs mit csinálok nem egymás szinonímái. Át kellene gondolni ezt újra. Nyilván amit nem tudsz, és nem is tudod, hogyan tudhatnád meg (pl. céges oktatóanyag, folyamatleírás stb) azt meg kell kérdezni.
2020. nov. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
esetleg legközelebb bedobhatnál egy olyat hogy "bocsánat hogy megint kérdezek, de biztosan jól akarom csinálni" vagy valami ilyesmit
2020. nov. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs jó és általános megoldás. Ahány cég annyi policy/folyamat, ezeket egy új dolgozónak nehéz megszokni.


Ha a főnököd szerint túl sokat kérdezel és tényleg azt szeretné, hogy légy önálóbb akkor azt mondja a szemedbe és akkor tudod, hogy ezt kell tenned. Néma gyereknek az anyja sem érti a szavát...


De elárulom, hogy ha véletlenül hibát csinálsz (legyen az bármilyen kicsi) és olyan dologgal lesz kapcsolatban amire nem kérdeztél rá előtte, akkor szinte biztosra veheted, hogy emiatt elő fognak venni és az orrod alá dörgölik, hogy ezt nem így kellett volna.

2020. nov. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Engem mikor felvettek a mostani melómba, egyszerűen semmi betanulás nem volt, a legalapabb dolgokat elmondták (ez itt egy nyomtató-kb így) és aztán semmi. Már forgatták a szemüket, mikor kérdezni mertem. Még mindig nem tanultam be, pedig másfél éve itt vagyok, de megmondta az egyik kollegám, hogy ő neki nincs türelme nekem elmondani mindent. És rettenetesen szar, hogy hülyének néz mindenki, mert semmit se tudok elvégezni a saját munkahelyemen... :)
2020. nov. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!