Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Veletek volt már olyan, hogy...

Veletek volt már olyan, hogy a főnökötök kirúgással fenyegetett, mert nem akartatok hirtelen túlórázni?

Figyelt kérdés

Velem egyszer esett meg, még évekkel ezelőtt, vendéglátóiparban. Végül kötélnek álltam, de aztán a szerződésem nem lett meghosszabbítva a lejártakor, leromlott munkateljesítményre hivatkozva. Oké, vendéglátóipar lévén azt megértem, ha mondjuk egy órát rá kell húzni, mert nagy a vendégsereg. De ott 2-3 órás továbbmaradásról volt szó. Szerintem az ekkora időtartamot illik minimum egy nappal előtte közölni. Azt meg főleg, ha nem síma nap lesz, hanem valami rendezvény, vagy extra parti van. Mert az tényleg nem fair, hogy a dolgozó bemegy abban a hiszemben, hogy egy szokványos nap lesz, és csak akkor, kezdés után szembesítik avval, hogy extrán pörögni kell.

Lényeg, hogy olyan megesett már veletek, hogy az utolsó pillanatban akartak túlórára kötelezni, ti nemet mondtatok, és erre fenyegetőztek, hogy kirúgnak rendkívülivel?



2020. nov. 26. 07:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Velem olyan esett meg hogy már interjun közölték hogy a 8-16 -ig tarto munkaidöben heti 2x 3 x minimum este 19 ig is bent kell maradni.

Már interjun megbeszéltük azt hogy en ezt nem vállalom.

Szocal ki sem kellett rugniuk.

2020. nov. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
Egyszer?! Te szegény. Tudhattad volna, hogy a vendéglátásban nem munkaidő van, hanem munka!
2020. nov. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1: Olyan velem is volt, hogy a munkaügyi központban kirakott hirdetésen az állt, hogy napi 8 óra, hétfőtől péntekig. Kimentem interjúra, és ott közölték, hogy gyakran meg fog esni, hogy 11-12 órázni kell, és hogy szombat és/vagy vasárnap is be kell menni. Megköszöntem a tájékoztatást, és eljöttem. Ez még teljesen rendben van, mert az ember tudja, mire számíthat, ha elvállalja.

De az egész más, amikor a leírásban és az interjún egy korrekt, szabálykövető helynek festik le magukat, ahol tekintettel vannak a magánéletre és a szabadidőre, és aztán csak mikor már ott dolgozol, szembesülsz avval, hogy fullon átvertek. Ennél is manipulatívabb, patkányabb módszer, amikor a próbaidő alatt még meghagynak az előbbi hitben, és utána keményítenek csak be, tudván, hogy akkor már nem tudsz csak úgy felmondani egyik napról a másikra.

2020. nov. 26. 08:02
 4/8 A kérdező kommentje:
2: Azóta is vendéglátásban dolgozom, de az összes többi helyen napokkal előre értesítettek az extra forgalmas napokról, síma esetben max. 1 óra maradásra kértek meg.
2020. nov. 26. 08:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nalunk az első pár alkalomnál jeleztem a főnöknek,hogy szivesen maradok akár minden nap 10órát csak a béren is akkor csavarjunk picit. Ő emelte az óradíjjam én pedig a munkaidőt nyujtottam meg. Mindenki jól járt, 7évig ment ez, utána mondta,hogy mivel nincsen annyi munka jobb lenne visszaállni a ~170órára, csökkenteni kellene a túlórát. A béren viszont nem változtattunk.


Szerintem is úgy lenne tisztességes,ha előre jelezné 1 nappal,hogy holnap rendezvény.Légyszives készüljetek nyujtott műszakra.

2020. nov. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen,3x be vállaltam de ő még többet akart heti redszerességgel,fel is mondtam.

El mondtam neki akkor köszönöm szépen itt én végeztem is, engem senki se fenyegessen,nem ebben állapodtunk meg,még neki állt feljebb,szerencsére az első munkahelyemen megtanultam hogy az ilyen dolgokról hangfelvételt kell készíteni, jelenleg még a munka törvénykönyve az alkalmazottak mellett áll,fülét farkát be húzat én meg szépen 1 hétre rá el is búcsúztam,ehez kell tartalék pénz is másképp nem egyszerű ezt meg tenni.

2020. nov. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem fenyegetőzött a féreg, de kiharcolta. Kereskedelem ez is, bár nem vendéglátás. Egy megrendelés csúszott kicsit, azt kellett befejezni, így két órát rá kellett húzni. Aztán persze kiderült, hogy felesleges volt, mert az illető beteg és úgysem tudna érte jönni.

Pedig jó lenne, ha máagába szállna a mitugrász, mert a kutya sem jelentkezik a fos munkájára. Én is csak addig maradok, amíg nincs más.

2021. nov. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
És sírnak, hogy munkaerő hiány van. Pfff...
2021. nov. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!