Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy érzitek magatokat a Home...

Hogy érzitek magatokat a Home Office-ban?

Figyelt kérdés
Mik az eddigi tapasztalatok, most hogy sokan otthonrol dolgozunk? Nekem az elejen nehez volt, mert elotte 3 hettel kezdtem, sok mindent callban kellett elmagyarazni. De lenyegeben orulok hogy nem kell utaznom a munkahelyre, nem kell latnom sok idegesito munkatars arcat, illetve jobban be tudom magamnak osztani az idomet el tudok menni vasarolni is. Ha van egy call kozben tudok fozni, szoval osszessegeben szamomra pozitiv elmeny. A holt idok jobban ki vannak hasznalva. Nyilvan hianyzik nehany kollega, de veluk amugy is tartom a kapcsolatot.

2020. nov. 27. 12:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Imádom. Kértem szerződésmódosítást, hogy ha újranyit az iroda se kelljen visszamennem és a jövőben csak teljes távmunkás munkahelyekre fogok jelentkezni. Sose voltam még ennyire produktív.
2020. nov. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Imádok itthon dolgozni. Egyedül se vagyok mert szerencsére párom is itthon dolgozik. Meg így sokat vagyok a kutyussal is :)
2020. nov. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Én megőrülnék Home Office-ban.


Albérlet, panel, kint minden zajos, bent mindig fúr-farag valaki. A felső szomszéd 0-24-ben zajos. Örülök ha nem kell otthon lennem.

2020. nov. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hd nem egyedul laknek engem is zavarna. De igy tenyleg baromi jo. Iden valszeg mar vegig home office lesz.
2020. nov. 27. 18:48
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Szeretem. Produktivitásom is nőtt és nem megy el az idő utazgatásra. Ha lehetne én is maradnék így, de valszeg nem fogják megengedni...
2020. nov. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ide azok is írhatnak véleményt, akik félnek, hogy esetleg elveszíti a munkájukat a HO miatt. Három hét után, hiányzol másnak... összetartó csapat, jó hely lehet.
2020. dec. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Én nagyon imádom.


A reggeli készülődés egy része és az utazás miatt rengeteg, de rengeteg időt spórolok. Megvan a 8 óra alvás is általában.


Nincs zaj, járkálás, nyüzsgés, ordibálás, vihogás körülöttem. Emiatt sokkal jobban tudok koncentrálni is. Elmondhatatlanul produktívabb vagyok.


Nem kell kényszertársaságban lennem, idióta "poén"okat hallgatnom. Nincsenek small talk-ok.


Akkor ebédelek, amikor kedvem van, ha főztem, akkor nem egy nyüzsgő hangyaboly közepén kell ennem (egy ténylegesen magának való ember számára szerintem a munkahelyi konyha kb horror).

Ha nem főztem, akkor ténylegesen és kényelmesen, sorbanállás nélkül válogathatok, hogy honnan szeretnék rendelni.


Nincs non-stop melegem, mint az irodában. Nyáron a klíma úgy ment, ahogy én akartam, most meg kinyitom az ablakot. Nem kell 25 fokban fűtött helyen poshadnom, kellemes 22 van.



Nekem irtó nagy az igényem az egyedüllétre (és a lassú életre is).

Én úgy vettem észre, hogy nekem a home office és a távoktatás az egészségesebb. Ugyanis bejárás esetén a mindennapos tömegközlekedés és az egész napos emberek között lét telíti az inger-tileranciaszintemet és az ember-elviselő-kívánó szintemet. Pláne a sulival együtt, úgy már túl is telíti. Otthon csak egyedül szeretnék lenni, végre a gondolataimmal, gondolatmeneteimmel, olvasgatni a neten, hobbizni és végre lelassulni.

Ha viszont kipihenten, egyedül dolgozhatok otthon, akkor több kedvem lesz a tulajdon barátaimmal időt tölteni. Akár keresek olyan beülős helyeket, ahol én még nem jártam (ugye azt nem feltétlen tudom, ők jártak-e), megkérdezem, mit szólnának hozzá. Több kedvem van kirándulni is.


Ezt már több ízben tapasztaltam.


Sajnos attól tartok, hogy a vírus után nem igazán fog jobban elterjedni a home office, mint előtte. Pedig szívem szerint heti 1 (egy!) nap járnék be, hogy úgy mégis tudjam, kik a kollégáim és hova tartozom.



Amúgy a valós életben talán 2 embert ismerek, aki szintén szereti a home office-t. Többiek utálják. Tehát csak itt a gyakorin érezhetem azt, hogy "nem vagyok egyedül" az érzésemmel. Tehát ebben is más a gyakori népe, mint a való élet.



28N

2020. dec. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A otthon is lehet lenni és dolgozni is lehet így nem esik ki semmi idő, esetleg a háziállat, meg ahol gyerek is van, mindig kap figyelmet kis játékot, tökéletes és az egész család együtt. Ez a mosoly mindennel többet ér. Talán, mint egy családos Xéna.

(Ez egy elképzelés.)

2020. dec. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

(Körülményes volt a beilleszkedés igaz a HR jól válogatt össze mindenkit a vezető pedig ráérzett a tehetségre és kedvelem is a többieket illek közéjük. Tesztek után is van lehetőség fejlődni. Nem rövid távon gondolkozom.)

Fiktív gondolat

2020. dec. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Addig nem kap munkát, aki éhes amíg ez ki nem derül. *,*

Abban van a hiba, aki nem tud keresni.

2020. dec. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!