Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan álljak át éjszakai...

Hogyan álljak át éjszakai munkára?

Figyelt kérdés
Decembertől éjszaka kell dolgoznom, de éjszakai alváshoz vagyok szokva és amúgy is rossz alvó vagyok. 5-6 óránál nem tudok többet aludni. Attól tartok, hogy az álmosság a munka rovására megy. (Kénytelen vagyok éjszakázni, mert nem találtam jobb melót.)

2020. nov. 29. 06:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Nyugi, át fogsz állni. Az első pár nap rossz lesz, remélem, nem balesetveszélyes hely.
2020. nov. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
sofőr
2020. nov. 29. 07:53
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hajnali órákban lesz nagyon nehéz 2-4 óra között próbálj meg ne közlekedni,álltalában az a hold pont amikor a leggyengébb az adott személy,ilyenkor történik több baleset is, szóval akkor remélem rakodni vagy várakozni fogsz esetleg pihenni.

Útközben rágcsálj valamit,mogyoró stb..

Nagyon energia italt ne igyál ha nem muszáj esetleg kóla de azt sem érdemes erőltetni minden egyess nap,valamilyen gyümölcs esetleg.

Pl ilyen priccelős dobozba engedj vizet aztán az arcodat pricceld le.

Nagyon ne fűts mert a melegtől is el tudsz aludni.

Meló előtt és ha van rá lehetőség közben is fürödj meg langyos vízzel ettől fel fogsz frissülni.

Többször is meg moshatod az arcodat langyos vagy hideg vízzel.

Ha meg állsz kicsit mozgasd átt magad,de útközben is lehet amit biztonságos tudsz csinálni.

Ha nem bírod már állj meg,mert az életed a legfontosabb!


Hogy fogsz dolgozni?

Pl 18:00-tól másnap reggel 5-6-ig?

Furgon,kamion, busz sofőr?

Belföldi, Nemzetközi?

Fix melózni vagy mindig más?

2020. nov. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Pont hogy nem válaszoltam a kérdésedre,bocs.

Már most kezd el,pl ne feküdj le éjszaka ha nem reggel feküdj le,munka után esetleg sportolj valamit csinálj olyat amiben fizikailag is le tudod magadat fárasztani ha csak nem kamionozni fogsz és neked kell békázni akkor szerintem az segíteni fog.

Nappal sötétíts be,semmi zaj ne legyen ha van akkor fülldugó.

Gondolom napi bejárós? Otthon azért jobb lesz pihenni.

Nézz szét a neten vannak erre praktikák,kB 1 hónap kell hogy átt áljon rendesen a szervezeted csak legyen benne rendszeresség pl reggel 9 kor fekszel le aludnom és ekkor kelsz.

Sokáig azért ne csináld ezt a melót vagy is az éjszakázást mert tönkre vág.

Sok sikert.

2020. nov. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
19-05 városi kisbusz külföldön.
2020. nov. 29. 09:41
 6/11 anonim ***** válasza:

Melyik ország ha szabad tudni?

Osztrák,német?

2020. nov. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ausztria
2020. nov. 29. 10:42
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Katona vagyok, - tudok valamit a bioritmus megbolygatásáról.

Bármilyen szokásrendet is alakítasz ki magad körül, meghálálja magát, ha rendszert alakítasz ki ezekben.

Érdemes ugyanabban az időben kelni és feküdni - max. 15 perc eltéréssel.

Segíthet rajtad sok esetben a rendszeres szellőztetés, az arra alkalmas időszakban végrehajtott mozgás.

A koffeinnel, teinnel és hasonlókkal óvatosan ajánlatos bánni.

A tea hosszabb távon hat, de egy mennyiség után már fanyalog tőle az ember, - esetleg ég is a gyomra tőle az embernek.

A kávénak meg van az a tulajdonsága - sok egyéb mellett, - hogy 4-5 adag elfogyasztása után már inkább visszafelé dolgozik, álmosabbnak, fáradtabbnak fogod érezni magad tőle, miután elfogyasztottad.

Az energiaitalból kockázatos a rendszeres és nagy mennyiség fogyasztása, - a kardiológiai intézetek jelentős kapacitását kötik le azok a betegek, akiknek az érrendszerét vágták haza az egyre izgalmasabb fantáziaízekkel piacra dobott energia italok. Ébren tart a tevőlegesség is, - bár vezetés közben kevés az esély arra, hogy bevackolva fel fogod tenni a lábaidat műszerfalra. Vélhetően az utasaid is elleneznék. A rendszer és a friss levegő az, amelyek a helyzetedben a legjobb szövetségesek a helyzet túlélése szempontjából. A télvízre való tekintettel azért a hideg levegő adagolására is érdemes figyelni, mert azzal nem leszel kisegítve, hogy friss aggyal tüsszögsz otthon az ágyadban. Azt sem árt megszervezned, hogy senki ne zavarhasson, amikor pihensz, - mert semmivel sem vagy előrébb azzal, hogy időben lefekszel, ha állandóan hívogat valaki telefonon vagy csörömpöl a lakásban, ahol pihennél. Az első két-három nap nagyon húzós lesz, ha ezen átlendülsz, már nem lesz komoly probléma. A pihenőnapokon is érdemes egy olyan életstílust kialakítani, amely nem ad esélyt a visszarendeződésre, - mert akkor kezdhetsz mindent elölről. Az átállás igénybe veszi az emberi szervezetet rendesen, de kevés dolog van, ami jobban nyírja a szervezetet, mint ha libikókázol állandóan a két állapot között. Számolatlanul adtam úgy szolgálatot, hogy az éjszakai szolgálatot követően kivettem a pihenőnapot, majd mentem vissza az azt követő napra. 11:00 óra körül jöttek is a problémák. Jó, hogy idővel kialakulnak a praktikák, rutinok, de ha teheted, kerüld ezt a helyzetet a saját érdekedben!

2020. nov. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8 Milyen hasznos,most tisztelegnék neked. 😁


Kérdező.

Melyik városban ha szabad tudni?

Csak puszta kíváncsiság mert én is itt vagyok osztrákban szintén sofőr csak én furgonon,szintén éjszakai bagoly este 20-tól reggel 6-ig.

2020. nov. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
Én speciel reggel 7:30-tól délután 15:00-ig alszom, kivéve a mai nap,zörögnek a szomszédban még 1 órán keresztül mert hát most ér rá Jürgen.
2020. nov. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!