Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet megerősiteni a...

Hogy lehet megerősiteni a gyenge idegrendszert?

Figyelt kérdés

Valahogy meg szeretném erősiteni az idegrendszeremet, hogy el tudjam viselni azt a bánásmódot, ami a jelenlegi munkahelyemen uralkodik. A történet röviden annyi, hogy év elején befuccsolt a szakmám (utazásszervező és idegenvezető vagyok), és hogy ne fogyjon el az összes megtakaritásom, jelentkeztem az egyetlen helyre, ami hirdetett a környéken. Ez egy gyár, ami nem lenne rossz, de a bánásmód. Nem tudom máshol hogy van ez, itt nem napra van meghatározva a norma, hanem kétórára, ami 3-4 naponta változik. Ez annyit jelent, hogy a csoportvezető kétóránként megjelenik a csarnokban, mindenkinek megnézi a darabszámát, és akinek csak eggyel is kevesebb van, annak az asztalánál ordit egy sort. Ez arra két órára is ugyanúgy vonatkozik, amikor a 20 perces egyetlen szünet van. Úgyhogy szünet után, mindenki le van orditva. Napi 4 alkalommal vagyunk elhordva mindenféle szardarabnak. Én főleg, mivel itt volt életemben először forrasztópáka a kezemben, szóval nem vagyok még valami jó benne, cserébe az első nap második órájában már le voltam orditva, hogy mégis hogy lehetek ennyire rossz. Meg minek is vettek fel, egy ennyire használhatatlan embert. Most már sajnos annyira nem birom, hogy már attól kerülget a sirás, ha a szabadnapomon eszembe jut, hogy másnap megint ez vár rám, nettó 120 ezres fizetésért.

A többiek ugyanigy vannak vele, nem egyszer mentem be arra a mosdóba, vagy az öltözőbe, hogy éppen ott sirt valamelyik kolléganőm.

Egyelőre átmenni nem tudok sehova, mindenhol létszámstop van, nem vesznek fel senkit. A szakmám meg nem tudom, mikor fog újraéledni.

Milyen mantrával, vagy egyéb módszerrel tudom elviselhetővé tenni ezt a légkört?



2020. nov. 30. 11:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Majd bereked, - az semmin nem változtat, ha ott sikoltozik veletek! "Igen, Főnök! Igen, Főnök! Persze, Főnök!", - aztán ott fojtatod, ahol abbahagytad. Ha nem szarsz bele a terrorba, - mert ez az, - akkor csak idő kérdése, hogy megtébolyodj! Arra az egyre kell csak ügyelned, hogy a verbális jegyeit ne sugározd kifelé annak, amit a belső éned képvisel! Akárhogy is állunk manapság a munkanélküliséggel, ha nem kellenének rabszolgák, már rég nem dolgoznál ott - pl. te sem. Igenis kellenek a rabszolgák, mert ha nem lennétek, ők is mehetnének a levesbe - és ezzel nagyon is tisztában vannak!
2020. nov. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én attól félek leginkább, hogy egyszer már nemcsak orditani fog, hanem ki is rúg, mert nem tudok annyit csinálni, amennyit elvárnak, és akkor ha elfogy a tartalék, mehetek a hid alá. Ezért veszem annyira magamra a viselkedését. Elvégre most lehet válogatni a jelöltek között. Vagy ettől felesleges félnem?
2020. nov. 30. 12:34
 3/11 anonim ***** válasza:
"Tuti" megoldás nincs, de abban biztos lehetsz, hogy mehetnek ők is a levesbe, ha mindenkit kirúgnak!
2020. nov. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A másik, amiért viszont garantált, hogy azonnal kirúgnak, ha meginvitálod az ordibátort, hogy "Jöjjön már, Főnök! Mutassa már meg nekünk, hogy ön miként tud hatékonyabb lenni nálunk! Szívesen tanulunk Öntől!"
2020. nov. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igazad van. Csak ez engem nem igazán vigasztal. Egy csoportvezető mindig kelendőbb lesz, mint egy sima sori munkás.
2020. nov. 30. 12:41
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez tény! De ő addig lehet csoportvezető, amíg van csoport.
2020. nov. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#4 Ez azért nem lenne megoldás, mert a két óra alatt eltűnik, csak két óránként látjuk egyáltalán. Másrészt, nem tud semmit sem, az már biztos. Nekem pl. abból állt a betanitásom, hogy letett elém két kész munkadarabot, meg egy számomra ismeretlen nyelven iródott dokumentációt, és közölte, hogy ebből kér X mennyiséget két óránként.
2020. nov. 30. 12:44
 8/11 A kérdező kommentje:
#6 Úgy értettem, hogy más gyárak is inkább vesznek fel olyat, aki be tudja irni a CV-be, hogy volt már csoportvezető, mint azt, aki nem. Vagy ez nem igy működik?
2020. nov. 30. 12:46
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Már meg is fogtad! Olyan művelet professzionális végrehajtását kéri rajtad számon, amelyre nem kaptál kiképzést! Ezt követően górcső alá lehet venni a munkavédelmi-, ill. tűzvédelmi képzéseket is, - hogy kaptatok-e egyáltalán, vagy csak a vágóhídra lettetek küldve. Aztán jöhetnek a védő felszerelések! A bejelentettség! Nem is gondolnád, hogy mennyi fogást lehet találni egy ilyen mit ugrálszon! Pl. ha nem kaptál képzést a gép használatára, amivel dolgozol, már támadható az eltávolításodra tett kísérlet!
2020. nov. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Ezek nem is jutottak eddig eszembe.
2020. nov. 30. 13:06
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!