Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen megközelítéssel oldjam...

Milyen megközelítéssel oldjam fel ezt a problémát?

Figyelt kérdés

Van egy munkatársam (ő nő, én férfi), akivel nemrég óta jobb a kapcsolatom, mert elmondtam neki magamról valamit, és így jobban megérti, hogy mit-miért cselekszem úgy, ahogyan cselekszem. Ezen beszélgetés óta (ha ritkán is, de találkozunk a munkahelyen), akkor megkérdezi, hogy hogy vagyok, és beszélgetést kezdeményezne röviden. Nekem sajnos nyers a modorom, és elmarom magam mellől ezt a személyt is. Nemrég is volt valami, amit megkérdezett, erre kérdéssel válaszoltam neki flegmán, és mondta, hogy akkor most itt fejezi be velem ezt a beszélgetést.


Nem volt sosem barátom, szeretnék ismerkedni ezzel a lehetőséggel, talán ő így nyit felém, de úgy érzem, hogy szorongok ebben a helyzetben, és így ezért vagyok flegma, elmarva magam mellől őt is. Ugyanakkor meg szeretnék a barátja lenni (van párja, így max. csak barátság lehet).


Tudom, a munkahely nem barátkozóhely, de ha már így közeledik valaki, akkor azt meg kell(ene) becsülnöm.

Mit tegyek?



#munkahely #Barátság kezdeményezése
2020. nov. 30. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindig a nyílt, őszinte kommunikáció a legkönnyebb és legcélravezetőbb dolog. Én a helyedben így elmondanám neki ahogy nekünk ide leírtad. Hogy szeretnél vele kialakítani egy baráti kapcsolatot mert szimpatikusnak és kedvesnek találod, de szorongsz mert idegen terep neked a barátkozás.

Ha nem tudja hogy mik kavarognak benned, csak bunkózol akaratod ellenére akkor nagyon el fog távolodni, de ha elmondod őszintén hogy mi a helyzet akkor meg fogja érteni és ha ő is nyitott a barátságodra, akkor segíteni fog feloldódni.

2020. nov. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azzal folytatnám a történteket a helyedben, hogy amikor legközelebb találkozom a nővel, megkérném, hogy áldozzon rám kettő percet és bocsánatot kérnék tőle a faragatlan viselkedésemért. Elmondanám neki, hogy a párkapcsolatát tiszteletben tartva szeretnék kialakítani vele egy felszínes kapcsolatot, amennyiben ő is úgy ítéli meg, hogy ebben lehettünk partnerek a jövőben. Megerősíteném abban, hogy a világért sem akartam vele illetlen lenni az ezt megelőző találkozás alkalmával - és ez annak köszönhető, hogy nagyon nehezen kommunikálok, néha akaratlanul is elveszítem a fonalat.

Nagyjából ennyi fér bele egy bő két percbe, - nem baj ha tartod is a szavadat!

2020. nov. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már átlátom a helyzetet:).
2020. dec. 1. 07:00
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen! A 2-ként beküldött válaszomat szeretném még annyival megtoldanám, hogy amennyiben kapsz még egy lehetőséget a kommunikációra, légy olyan kedves, próbáld meg szem előtt tartani azt, hogy ezt a kapcsolatot jobban meg kell becsülnöd, mint úgy általában az emberek szokták a hétköznapi kapcsolataikat, mert ha úgy tetszik, akár úgy is tekinthetsz erre a nőre innentől, mint ablakra a külvilág irányába. Ezzel csak annyit szeretnék mondani, hogy próbálj tapintatos lenni vele, próbálj meg oda figyelni a jövőben, hogy miről és hogyan szólsz hozzá, mert az emberek nem fogadják el a végtelenségig azt, hogy időközönként megbántják őket, majd egy "sajnálommal" vagy bocsánatkéréssel "feloldozzák magukat". Erősen ajánlott szükségtelenül nem körbeugrálni a nőt - már csak azért sem, hogy nehogy félreérthető helyzetbe hozd magad, - a tapintatos viselkedés fokozottan ajánlott a te helyzetedben. -Nem találsz magadnak bármikor olyan embert, akivel kapcsolatokat tudsz kialakítani.
2020. dec. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Javítás: "...szeretném még annyival megtoldani," Bocsánat!
2020. dec. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4#: ezt érzem én is, de jó, hogy megerősítettél ebben: nagyon értékelnem kell ezt a ritka, szép, de egyben szomorú lehetőséget is😢.
2020. dec. 1. 17:20
 7/7 A kérdező kommentje:

Azóta annyi történt, hogy jeleztem felé, hogy szeretnék vele beszélni, de hárított, és csak munkával× kapcsolatban keres-kérdez a köszönésen kívül, ami nekem így könnyebb, mint a "Hogy vagy?"-os kérdései.

Érdekes, mert azzal× is olyan dolgokkal jön, ami kézenfekvő, adja magát.

Jobb ez így, ez a távolságtartás...

2020. dec. 14. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!