Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak én érzem úgy vagy valóban...

Csak én érzem úgy vagy valóban tapló a főnököm és a kollégám?

Figyelt kérdés

Diákként dolgozom. Egy üzletben vagyok eladó, ahol rutin feladatokat kell ellátni. (Kiszolgálni a vevőket, telefonon tartani velük a kapcsolatot, válaszolni az emailekre, tisztán tartani az üzletet stb)


Tisztában vagyok a feladataimmal, de állandan azt érzem, hogy ők lenéznek és azt gondolják, hülye vagyok.


Van egy facebookos chatcsoportunk, ahol benne van a főnök, 3 kolléga és én.


A kollégám (akit a kérdésben említettem) szeret úgy viselkedni, mintha valami főnök lenne. Minden egyes nap ír, hogy mit kell csinálnom, kiket hívjak fel és milyen sorrendben stb. (van egy rendszerünk, amiben mindig megvan, hogy melyik vevő milyen státuszba van besorolva a rendelése alapján, természetesen van külön olyan, akivel telefonon beszélni kell és egy megjegyzés rovat, hogy mivel kell felhívni) neki ez nem elég, leírja. Minden nap 9-17 ig van nyitva az üzlet, rengetegszer megcsinálja, hogy munkaidőn kívül is ír, ahol éppen számonkér, hogy ennek miért ezt írtam, mi volt, mintha nem tudom ki a f*szom lenne....

Többször kérdőre vont már a csoportban is, ha úgy alakult, hogy valamit hibáztam...


A főnök se sokkal jobb.. Ő is többször zaklat munkaidőn kívül, ha valamit hibázok. Felvett múltkor egy új kollégát, és lekezelően beríta a csoportba amikor "bemutatta" nekem, hogy: xy, ő az aki neked segíteni fog, tudod a telefonálásban, meg emailezgetésben, tudod róla bszéltem neked múltkor" hetek óta beszéltük, hogy kell egy kolléga, xy pozícióra..... erre egy ilyet beír úgy, hogy az új ember fixen azt gondolta, hogy valami fogyatékos lehetek....



Elnézést, de nagyon felhúztam magamat így a végére. Én vagyok tényleg ennyire hülye vagy valóban túllőnek a célon?



2020. dec. 1. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Nem értem, minek a csoport, de ha már van, ne nyisd meg munkaidőn kívül.

Mással szerintem nem lőnek túl a célon.

A FB egy szabadidős vagy személyes platform...

2020. dec. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Munkaidőn kívül ne olvasgasd a csoportot. A többit meg nyeld le.
2020. dec. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24%
Miért bunkoság, hogy egyértelműen leírják, hogy mi a feladat, hogy ki segít majd neked? Ez tök normális. Az hogy nem munkaidőben ír a csoportba miért gond? Nem akkor rögtön kell megcsinálnod, hanem majd, ha dolgozol. Szerintem te reagálod túl.
2020. dec. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elvárják, hogy ahogyan megírják, rögtön csináljam is meg. Nem az a probléma, hogy beírják a feladatot, hanem az, hogy azonnal, mindent eldobva kell végrehajtanom, illetve, hogy úgy magyaráznak, mintha ha valami fogyatékos lennék. Illetve RUTIN feladatok vannak, tehát napi szinten ugyanazokat kell csinálni, mindig elvégzem, nem hülye vagyok, hogy minden nap felhívják rá a figyelmemet, hogy mi tartozik a feladatkörömbe.


És azért gond, hogy nem munkaidőben ír, mert általában felugrik az ablak vagy nekem (is) szól az üzenet és mondjuk este 10-kor ne vonjon már kérdőre, meg várja el, hogy azonnal válaszoljak olyan dologra, amit nem is látok, mert bekéne hozzá lépni a rendszerbe. És akkor megjegyzi, hogy reagáljak, ha látom....

2020. dec. 2. 19:43
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne reagálj, akkor se, ha látod. Majd elolvasod munkaidőben.
2020. dec. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!