Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fele annyi jutalmat kaptam,...

Fele annyi jutalmat kaptam, mint a munkatársam, hogy tudnék így ugyanúgy állni innentől a munkámhoz, mint eddig?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy mindig megbeszéljük ki mennyit kapott, de nem én kezdeményezem, nem tartom jó dolognak az ilyeneket megbeszélni, mert amíg nem tudtam róla, hogy kinek mennyi, addig örültem az enyémnek.

Ez az első munkahelyem, lassan 2 éve dolgozok, az egyik munkatársam is így van, csak ő egy fél évvel előbb került ide, de mint ketten fiatal pályakezdők vagyunk.

Bevallom ő valamivel ügyesebb, mint én, de eddig mindig ugyanannyi jutalmat kaptunk, ha kaptunk, most ő 100 000 Ft jutalmat kapott, míg én 50 000 Ft-ot. Ha nem is vagyok olyan ügyes, nem gondolnám, hogy fele annyit ér a munkám.

Hogy tudnék így normálisan állni ehhez a munkahelyhez? Azt gondoltam, hogy innentől tényleg csak annyit csinálok, amennyit nagyon muszáj, ha kirúgnak meg kirúgnak nem érdekel. Mint írtam fiatal vagyok, nincs gyerekem, nem élek külön, még a szüleim is támogatnak valamennyire, persze nem akarok munkanélküli lenni, de nem gondolom, hogy kaparnom kéne egy ilyen szar munkáért. Amúgyis kevés a fizetés, meg ilyen jutalom sincs túl gyakran.



2020. dec. 2. 15:08
 1/9 A kérdező kommentje:

A többiek amúgy még többet kaptak, de ők mindig is többet kaptak, meg ők már régebb óta dolgoznak.

Érzem is, hogy engem nem csíp valamiért a főnök, de csak sejtésem van, hogy miért, de attól még szerintem nem fele annyit dolgozok.

2020. dec. 2. 15:12
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Nem arról van szó hogy ennyit ér a munkád. A munkád értékét havonta kapod fizetés formájában. Ez csak egy plusz amit nem is lenne kötelező adniuk, sok helyen nem is adnak.

Használd motivációnak hogy jövőre még jobban teljesíts és elérd a kollégád szintjét.

2020. dec. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Igen ez nagyon demotiváló lehet.


Szerintem ne sértődj meg, csak vond le a következtetéseket. Kezdj el nézelődni milyen lehetőségeid vannak. Jelentkezz pár helyre, menj el interjúkra. SOKKAL jobb úgy munkát keresni, hogy valahol dolgozol. Sokkal bátrabban mondhatsz nagyobb összeget, hogy mennyit kérsz, mert tök nem ráz meg, ha nemet mondanak.

2020. dec. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából sosem egyszerű ez a helyzet.


Hiszen bárhogy adnak, abból csak feszültség lesz.


Hiszen fordítva is nézhetjük, így aki jobban teljesített azt látja, hogy többet kapott és megérte hajtani. Ha ugyanannyit kapott volna akkor most ő kérdezné azt, hogy akkor minek is hajtottam végig.


Ha nincs jelentős különbség, csak 5-10 ezer forint, az megint olyan "ezért kár volt hajtani" érzést ad.

2020. dec. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem azzal kellene törődni, hogy egy másik ember mennyi jutalmat kapott, hanem örülhetnél, hogy rajta maradtál a fizetési listán ÉS kaptál anyagi elismerést is - egy köztudottan súlyos gazdasági helyzetben.
2020. dec. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%
Tipikus irigykedo vagy. Valószínűleg emberileg is ott vagy ahol.Jottel panaszkodni. Annyira magyar dolog tipikusan. Azért kaptál ennyit mert megérdemled
2020. dec. 3. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az is tipikusan magyar dolog, hogy b.szol válaszolni a kérdésre, és csam azért ideírsz, hogy belém kössél, pedig ha nem tetszik tovább lehet menni, nem muszáj válaszolni.

Nem a másikra irigykedek, nem kívánom, hogy ő nem kapjon ennyit, csak én is kaphattam volna ha más nem egy 80-at. Nem azt kívánom, hogy ha nekem megdöglött a tehenem, dögöljön meg a szomszédé is, hanem bárcsak nekem se döglött volna meg. Érted?

2020. dec. 3. 08:02
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

Ez olyan szempontból nem egyszerű, hogy sok ember nem feltétlenül tudja jól megítélni a képességeit, akár túl akár alul értékeli magát. Vagy nyilván az sem mindegy, mit látnak a főnökeid abból, hogy mit csinálsz.


Te úgy ítéled meg, hogy kaphattál volna 80-at is. Akkor te lehet boldogabb lennél (vagy nem és akkor meg az a 20 ezer hiányozna). A másik, jobban teljesítő meg pont azt gondolhatná, hogy hiába hajtott, ha alig kap többet.

2020. dec. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem értem miért veri az asztalt a kérdező, 2 éve dolgozó pályakezdő, gyermektelen, kezdő létére. Jó tanács: lehet van olyan főnök aki még semmit se fog adni úgy hogy van jutalom osztás, neked meg családod van és elmultal 50 éves. Örülj hogy ennyit kaptál. Gondolom a jellemed ami irritáló és lehet burkoltan ez azt jelenti keress máshol állást. Közszférában gyakori jelzes
2020. dec. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!