Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Így milyen kilátásaim vannak,...

Így milyen kilátásaim vannak, ha otthagyom az egyetemet?

Figyelt kérdés

Igazából a szak amin vagyok már nem érdekel. Meg olyan magánéleti dolgok történtek velem, ami hát.. kiégés fogalmával írható le.


25 vagyok, előtte melóztam, meg "kerestem" a helyem, de nem találtam.


De a helyzetem:

- Volt egy balesetem, így a fizikai meló megterhelő lenne (már dolgoztam különböző gyárakban előtte). Ebből egyébként mostanra épültem fel. Év elején történt.

- Csak érettségim van

- Nyelvvizsgám nincs

- Rossz egészségügyi helyzetben vagyok

- Na meg a "helyzet" most mindenkinél (a covid).

- Mikor meg legutóbb műtétem volt 2. nap a kórházban összeestem, ami egy gyanúm beigazolta: epilepsziás vagyok (ott, akkor volt EKG, EEG). Elvileg enyhe, kordában tartható, sőt, akár háziorvos meg a doki szerint törölni is fogják egy év után.


Balesetem miatt tavaly vizsgaidőszakban történt, így alig maradt kreditem, és kiégés ide vagy oda, de azt hiszem tudnám folytatni a szakot, és ha más nem - ez volt egyébként az alapkoncepcióm, hogy a "dimplma az diploma, mindegy milyen", hogy legyen egy diplomám.


De ha már utálom az egészet, meg átraknak önköltségesre, amit nem tudok fizetni, deiákhitelt meg nem akarok, akkor meg mi van?


A balesetem előtt se vettek fel sehova szinte, most meg még "derűsebb" a helyzet -munkahely témában mindenkinél-, de mégis mit csináljak?


Lassan 30 leszek és kb. semmit sem tettem le az asztalra.


Szánalmasnak érzem magam.

De úgy érzem az egyetemi "életbe" -nem tudás végett- nem illek bele, és mai fejjel nem is mennék egyetemre, hanem nyelvvizsga+ OKJ.


Szerintetek?



2020. dec. 3. 23:37
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
3. féléves vagyok.
2020. dec. 3. 23:37
 2/12 A kérdező kommentje:

A taktikai hibám amit elkövettem és nem írtam le: újrafelvételi kellett volna, nem aktív félév.


Igazából -jelenleg nem dolgozok- de a következő félévre való összeg megvan, de nem akarok fizetős lenni, egyszerűen minden szinten kiégtem. Meg hát "bánt" a dolog, hogy pár kredit miatt fognak átsorolni.


Ahogy az is bánt, hogy a sok hülyeség, szorongás sok energiám vesz el, amit lehetne értelmesebb dologra is használni önfelemésztés helyett.


De attól félek, ha most offolom az egyetemet, megint munkanélküliség meg ki tudj, hogy az epilepszia nem e marad vagy fokozódik, ami még jobban korlátoz.


Gyárba meg nem akarok rohadni. Eleget láttam belőlük, hogy utáljam. Na meg gondolom oda nem jó ajánlólevél egy epilepsziás érettségizett....

2020. dec. 3. 23:44
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok mit mondani, nekem sok ez a "nem tudok" és "nem akarok". Majd ha kellően nyomaszt a dolog, rászánod magad tisztességesen és nem a könnyebb út lehetőségeit latolgatod...



Addig is:


1. Ha bízol a szakodban és a piacképességében, fölöslegesen fosol a diákhiteltől. Nekem már kicsit kezd szánalmas lenni, hogy a sokadik embertől hallom, hogy "nem akarok fizetni, ezért inkább otthagyom az egészet a fenébe" aztán utána meg a félbehagyott képzést fizethetik és még diplomájuk sem lesz, szóval qrvajó... Én végig fizetősön voltam, nem haltam bele, a képzés vége után fél éven belül befejeztem a törlesztést, mert előtörlesztettem.


2. Az EP-vel orvoshoz kell menni kezelésre, nem pedig mögé bújni és tehetetlenkedni...


3. Minél később lesz munkatapasztalatod, annál nehezebb lesz. Eleinte, ha nem is gyári munkát, de szar, potenciálisan alulfizetett, nulla agyat igénylő munkát valószínűleg muszáj lesz végezned, hogy később máshova is felvegyenek... Ez van, sok olyan embert ismerek, akinek ez sem tetszett, azóta is finnyáskodnak és ülnek a langyos fosban, várva életük lehetőségére...


4: Nem csak nappali képzés létezik...

2020. dec. 4. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

milyen szak? ird üeg priviben ha itt nem is.

Lány vagy fiu vagy?

Tanácsom : ne félj a gyártól, azért vannak noemálisabb helyek is, egy ideig bírható amíg lesz jobb.

A másik az h felfuggesztheted a szakot . De amint irtam attól fugg milyen szak ill.lány vs fiu

2020. dec. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Milyen szakot viszel?
2021. jan. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az egészségügyi dolgokat vizsgáltasd ki. Epilepsziát kezelni kell, ezt nem lehet úgy hogy majd elmúlik.


Az egyetemet én befejeznem a helyedben. Eddig is beletettel energiát időt és most kidobnad az ablakon?


Nem akarlak elkeseriteni de sokszor diplomával sem egyszerű elhelyezkedni de anélkül vagy valamilyen szakma nélkül meg aztán végképp. Azt mondod az ilyen gyári munkákat nem bírnád. Akkor tanulj.


Képzeld nekem is van diakhitelem. Képzeld fizetem is. Én sem akartam felvenni de nem volt választás. De legalább ma nem egy gyárban kell dolgoznom három műszakban amit én szintén nem birnek ki.


Túl sok a kérdésben a nem akarom ez így nem fog menni.


27N

2021. jan. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
3 -as, hogy volt pénzed tandíjra és előtörlesztésre? Fél év alatt megkerested a több éves tandíjat? Hol laktál a suli alatt?
2021. jan. 15. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha van, aki eltart a következő pár évtizedben, akkor rendben. Ha nincs hajléktalan leszel ezzel a hozzáállással. Te nem harcolsz.
2021. jan. 16. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Senki sem fog "megmenteni". Ha feladod, viselned kell a következményeit is.
2021. jan. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Átérzem a helyzetet így nem is török pálcát a fejed felett, mert pont ezeken mentem keresztül. Egy pszichológus sokat segít, hidd el. Nem könnyű a mai világban, főképp, ha még az egyetem is a felesleges hátráltatásról, szívatásról, önbizalom rombolás róla szól.
2023. jan. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!