Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért bunkóság egy állástalan...

Miért bunkóság egy állástalan diplomásnak felajánlani egy betanított operátori állást?

Figyelt kérdés

Ismerősöm diplomás ember, a cég a válság miatt leépítette.

Állást keres, nem talál.

Az én munkahelyemen egy csomó betanított dolgozik (összeszerelés) a felvétel folyamatos.

Felajánlottam neki hogy bejuttatom (igazából se kell juttatnom anélkül is felvennék)

erre lebunkóztak (ő is, meg a környezetében levő emberek) hogy mekkora bunkóság hogy egy diplomásnak egy ILYEN állást ajánlok fel.


De mi benne a bunkóság? Amíg nincs más állása nem jó lenne egy ilyen?

Per pill 0 ft-ért nézi a falat otthon-ennél nem jobb lenne?


2020. dec. 4. 18:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Sok diplomasnak lealacsonyito a fizikai munka. Az ilyen azt hiszi hogy a diplomatol kulonlegesebb.
2020. dec. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
53%

mert a gondolat is borzalmas számára, hogy esetleg munkát végezne... ez ilyen diplomás elitizmus, az apám is inkább vett fel hitelt a világválság alatt, semminthogy elfogadja egy ismerősünk ajánlatát és dolgozzon a helyi gyárban (csak amíg fel nem veszik újra a megfelelő munkakörbe). két kisgyerekkel a háta mögött... ez ilyen. kicsit gusztustalan, lusta és lenéző alakok. ne törődj vele, te csak jót akartál, ő meg majd megrohad a fene nagy értelmiségi létben.

szerintem tök rendes vagy, én nagyon örülnék ilyen ismerősnek, aki nem csak örül hogy jajj de jó nekem még van munkám, de segíteni is megpróbál azon is aki megszívta.

2020. dec. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Úgy van vele, hogy nem azért tanult. De nem bunkóság a részedről. Igazság szerint az élet egy tanulási folyamat. Idővel az ember rájön, hogy akár egy seprűvel és lapáttal is arcon lehet vágni az életet ha ilyen helyzetbe sodorja az élet.
2020. dec. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
31%
Mert ezek azért szereznek diplomát, hogy ne kelljen fizikai munkát végezniük. Azt tegyük hozzá hogy egy diploma kevesebbet ér, mint egy jó szakma.
2020. dec. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

Valahol mindenkinek törést jelent, ha a tudásához, képzettségéhez mérten sokkal alacsonyabb szintű munkát kell csináljon sokkal kevesebbért.


Nem kell ehhez diploma. Egy minőségi munkát végző szakember sem rohanna örömmel, hogy de jó betanított meló.

2020. dec. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
Nem az a baj hogy nem megy örömmel, az ő döntése. De ilyenért nem érdemli meg a kérdező hogy lebunkózzák, ő jófej volt és segíteni próbált. Van aki elfogadná ezt is, az biztos.
2020. dec. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%
Sokszor egy diplomásnak is nehéz felfogni, hogy a kevés több a nullánál, illetve adott munka elvállalása nem egy életre szóló döntés. Magának árt vele, de ő tudja. Semmiképpen nem bunkóság, éppen ellenkezőleg, értékelni kellene a segítő szándékot.
2020. dec. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%

Az teljesen jogos komment, hogy attól még, hogy az ismerőse nem menne el fizikai munkát csinálni nem kellene bunkóznia.


Viszont az ilyen visszalépések sokkal nehezebben kivitelezhetők amúgy, mint amit sokan gondolnak. Engem is leépítettek sok ismerősömmel, pl a szomszédom a saját lányát nem tudta egy Tesco árufeltöltő pozira benyomni, mert a karantén feloldásával visszamegy a szakmájába.


Én is szakmát akartam váltani, hogy ne ennyire stresszes legyen a munkaköröm és 100 beadott CVből 1 cég hívott fel és ők is visszautasítottak, hogy visszalépés lenne nekem ez pénzben meg komplexitásban és volt olyan, akinek passzolóbb a profilja.

2020. dec. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
7%
közöld vele, hogy akkor törölje ki a büfészakos diplomájával..
2020. dec. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

Amúgy nem tudom ki hogy van vele, de én bárkinél azt látom, hogy ha van/volt egy állása, szakmája, van egy tervezett iránya akkor nem fog elmenni betanított gyári munkát csinálni.


Meg azért valahol érthetően rosszul esik.


Ha van mondjuk egy építész/gépész/építő mérnök aki állást keres az nyilván elsősorban a tudásának, érdeklődésének megfelelően fog keresni, és nem "mindegy csak legyen munka" alapon él, hanem adott esetben beáldozza azt a néhány hónapot, hogy megtalálja a tudásának megfelelő munkát.


Egy ilyen esetben feldobni hogy "beajánllak a gyárba" tényleg elég bunkóságnak hangzik.

2020. dec. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!