Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik munkát lenne érdemesebb...

Melyik munkát lenne érdemesebb választanom? Diplomás pozíció nettó 200-ért vagy betanított segédmunka nettó 350-ért?

Figyelt kérdés
Tudom, nem azért tanultam egyetemen, hogy segédmunkás legyek, de hát piacképtelen szakon végeztem és jelenleg segédmunkával is jóval többet keresnék.

2020. okt. 25. 19:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
57%

Nekem nem derogált segédmunkásként kezdeni a suli után.

Viszont egy fél év múlva már a saját autómmal jártam, míg a volt évfolyamtársaim villamossal.

Te döntesz.


Amúgy évi 1,8 millió Ft a különbség.

2020. okt. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%
Én diplomával 140-et kapok 20 pályán eltöltött évvel a hátam mögött. Hova kell menni, kit kell leszopni a nettó 200-ért? Oda megyek.
2020. okt. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

#2

Az hol van, Borsodban? Kom-Egomban nettó 220-at kapok gyári operátorként, túlóra nélkül...


Kérdező: én a több fizut választanám, max ha nem bírod majd jól a fizikai munkát, elmennék kevesebbért a diplomás melóra.

2020. okt. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ, hogy a diplomás meló esetében várható-e fejlődés.


Anno én is 140-el kezdtem a pályafutásom, nyilván a szakmába szakmai tapasztalat nélkül csak szar bérrel vettek volna fel. Bár akkoriban annak is örültem, ha egyáltalán dolgozhatok, nemhogy fizessenek érte.


Aztán 4 év alatt a fizetésem négyszeresét értem el, míg gyári munkásként még mindig ugyanannyit keresnék és nem is tudnék fejlődni (vagyis nem lenne értelme).

2020. okt. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
De durva ez, hogy már operátorként is többet adnak már, mint diplomával
2020. okt. 25. 20:13
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
A konkrét munkakörökön múlik szerintem. Abba az irányba menj, ami hosszabb távon vezet valahova.
2020. okt. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
97%
Én gyógypedagógusként keresek netto 150 körül. Bár segédmunkásnak nem mennék, mivel szeretem a pályám, de valamit lassan ki kell találnom, mert ez éhen halni pont elég.
2020. okt. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
5: azért, mert nem a diplomára adják a pénzt, hanem a tudásra, amihez a diploma ÉS az iparban szerzett tapasztalat juttat. A diplomát magadnak szerzed, gyakorlatilag egy referencia arra, hogy találkoztál már életedben legalább egyszer 3 évre alap dolgokkal és volt annyi akaraterőd, hogy teljesítsd is a követelményeket. Ez a minimum, nem az, ami miatt majd fizetnek neked, hogy milyen ügyi vagy, főleg ha a betanításod a cégnek kezdetben veszteséges
2020. okt. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%
Multiknál random diploma meg nyelvtudás nem feltétlen esélytelen én úgy tudom.
2020. okt. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Vannak ilyen állások ahova felvesznek random diplomával, de ez általában garantált bérminimumot is fizet
2020. okt. 25. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!