Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Budapesten megélni?

Budapesten megélni?

Figyelt kérdés

Budapesten megélni 220.000ft-os fizetésből?


110.000ft az albérletem FIX rezsivel együtt. A BKK bérletemet a cégem fizeti majd.

Alapból nincsennek nagyon igényeim, faluról költözöm fel szóval nem akarok vagánykodni, minden héten bulizgatni stb. És persze a kaját főleg magam intézném, inkább főzök mint rendelek.


Előre is köszönöm a véleményeket, hasznos hozzászólásokat. :)


Szép estét nektek ;)



2020. dec. 4. 21:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elmegy kategória.
2020. dec. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%

Túlélni lehet ennyiből.

110-ed lesz tehát, abból 10k a telefon+net, 5-10k egyéb előfizetések, marad napi 3000 ft-od kajára. És persze néha ruházkodni is kell, fodrászhoz menni, tisztálkodási cuccok. Túlélni elég, egyről a kettőre jutni nem.

2020. dec. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagy lábon élni éppenséggel nem fogsz, de éhen halni sem.
2020. dec. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%

2-es vagyok. Aki lepontoz, az kifejtené a véleményét?


Budapesten nőttem fel, vettem lakást, alapítottam családot, bár éltem több európai, és európán kívüli nagyvárosban is. Azt hiszem reális képem van a megélhetési költségekről. :D

2020. dec. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Nekem átlag havi 250 megy el ebból 110+rezsi az albérlet.


220 az nagyjából a "nem döglök éhen" kategória. Nullára ki lehet jönni, de ebből előrébb nem leszel.

2020. dec. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

mi a kérdés? Marad 110e-ed agy hónapra. Megéltél, köv hónap, kezdődik minden elölről.


Te írtad, hogy nincsenek igényeid, akkor pont elég a megélhetéshez.


Majd ha lesz igényed a többre, akkor elkezdesz olyan témában informálódni, hogy "hogyan keressek többet?"

2020. dec. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagy lépés. Szerintem szuper, hogy ha megléped. Ez lehet egy jó munkakezdő szitu.


A lényeg, hogy azt értsd, hogy szükséged lesz tervre, hosszabb távú jövőképre, mert másképp nem fogsz tudni lakást venni.


Meg nem mindegy milyen képesítésed van és mi az állás.


Mert pályakezdőként nem a fizu a lényeg, hanem hogy olyasmit tanulsz e a helyen, ami valami jobb helyre vissz pár év alatt. Vagy pont ugyanaz lesz akkor is.


Szóval a cél az lenne, hogy olyan területre kerülni be, arra képezni ki magad, ahol valahogy tudsz előrelépni.

2020. dec. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha az a kérdésed jó fizetés e ez, akkor meg kell adnod több részletet. Először is, hogy milyen terület és mit csinálsz majd.


Pesten sajna az albérlet brutál. amúgy ha lenne saját lakás ebből kényelmesen ellennél egy ideig.

2020. dec. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A végzettségeim:


-) Gépi Forgácsoló

-) Cnc Gépkezelő

-) Érettségi

-) Cad-Cam Informatikus (felsőfokú OKJ)

2020. dec. 5. 00:45
 10/11 anonim ***** válasza:

En is Pesten élek. 2 lakótársam van. Albi+rezsi kb 61-re (40+21) jön ki mostanában a fűtés miatt, de változó. Kajára és kávéra talán elmegy úgy 30, bérlet 9500, egyébre kb 10. Olyan 106.000 körül lehet a költségem. Mostani helyen 1000-es az órabérem, 20 munkanappal számolva (szünetekkel) 180k-t keresek. Havi 4 szombati túlórás nappal (1500/óra) (heti6x9 óra), 234.000.

Ha elmegy havi 110-ed albirezsire, otthon főzöl te is nagyrészt, elvileg 150 körül kellene legyél kiadásban. (+net,mobil,egyéb)

2020. dec. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!