Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felelőtlen az a cég amely...

Felelőtlen az a cég amely saját szabályait is felrúgva teszteletlenül engedi vissza a dolgozóit a munkába?

Figyelt kérdés

A cég terve az volt még ezen a héten hogy kedden mindenkit letesztelnek, aki +os az megy haza. Na de annyi +-os lett hogy szerdán úgy döntöttek mindenki kivétel nélkül hazamegy, a cég bezár és átáll home office-ra. Majd 10 nap karantén után visszarendelnek mindenkit újabb tesztre csak aki mínuszos az térhet vissza.

Ez VOLT a terv még a héten.

Ma jött a rendkívüli körlevél és telefon, hogy az igazolt +-osok kivételével MINDENKI térjen vissza hétfőn (holnap) további teszt nem lesz. Nyilván azért nem mert ha lenne, a fél céget újra csak haza kéne küldeni, de így nincs teszt = nincs fertőzés. Vagy legalábbis nem tudunk róla és amiről nem tudunk az nem fáj.


????


Nem elképesztő ez a súlyosan felelőtlen hozzáállás? Amivel ráadásul a cég magát köpi szemen 1 héten belül?

Ez az egész teszteléses procedúra és ho. az ő ötletük volt.


2020. dec. 6. 14:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%

Vicces amúgy az ilyen sztori. Álomország lakói abban a hitben voltak, hogy mindenki otthon lehet és majd minden szép és jó. Aztán, amikor pár embernek kezd leesni, hogy hoppá, munka nélkül nincs pénz, akkor hirtelen nem tetszik a szitu.

Nem, nem felelőtlenség a gazdaság fenntartása.

2020. dec. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%
Nyugodj meg kérdező, nem, nem felelőtlenek.
2020. dec. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

"Álomország lakói abban a hitben voltak, hogy mindenki otthon lehet és majd minden szép és jó. Aztán, amikor pár embernek kezd leesni, hogy hoppá, munka nélkül nincs pénz, akkor hirtelen nem tetszik a szitu."


Na most ne mondd ám senkinek, de márc 10 - jún vége közt MINDENKI otthon volt kivétel nélkül HO_ban és végezte a munkáját.


Márc 10-jún vége tehát kb 4 hónapig a LÁBAM be nem tettem (sem én sem más) a céghez és a munka el volt végezve, fizetést megkaptuk.


Ha ez 4 hónapig működött(és működött-a pénzügyi mutatók objektívek...), akkor ez hogy is volt? Akkor most miért ne működhetne?

2020. dec. 6. 14:27
 4/15 anonim ***** válasza:
60%
Ne hisztizz már. Örülj, hogy van munkád, másnak még az sincs. Más a helyedben örülne, ha mehetne dolgozni.
2020. dec. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

"Nyugodj meg kérdező, nem, nem felelőtlenek."


Mondjuk természetesen aki + os (a banda jó 30%-a) őket hiába is rendelnék be, tehát a cég magát lövi tökön ezzel)


MIért? Mert home office leállítva aki +-os az home-ban már munkát nem végez, ugyanakkor mivel +os be se jön--> így a létszám harmada kapásból hiányzik.

És akkor még páran benyögik hogy influenzásak, megfáztak, megy a hasuk, beteg a gyerek---és máris a fél banda nem jön.

És mivel home office leálítva így azt se lehet mondani hogy dolgozzon otthonról...

Öngól.

2020. dec. 6. 14:30
 6/15 A kérdező kommentje:

" Más a helyedben örülne, ha mehetne dolgozni."


Mutass már nekem oyan embert ezen a földön aki örülne annak ha be kell menni a munkahelyére ha a munkája 100%ban otthonról is végezhető.

Mutass már nekem ilyet! Nem csak gyári munkás és bolti eladó van a világon.

Az én munkámhoz laptop és net kell. ez van otthon is. minek járjak be?

2020. dec. 6. 14:35
 7/15 anonim ***** válasza:

Durva, hogy milyen hisztis emberek vannak.


"Az én munkámhoz laptop és net kell. ez van otthon is. minek járjak be?"

Mondj fel! :D Mindenki jól jár. A főnökségnek, persze nem mertél így hisztizni, ugye?

2020. dec. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

" A főnökségnek, persze nem mertél így hisztizni, ugye?"


Óóóóóó túlvagyunk ezen már sokan. Dehogynem merünk miért ne mernénk.

CSak tudod janikám, ha a cég letiltja a távhozzáférést a céges vállalatirányítási rendszerhez hiába is akarunk otthon dolgozni.

2020. dec. 6. 14:40
 9/15 anonim ***** válasza:
42%

#8: Öhm... Milyen letiltásról beszélsz? Én nem azt mondtam, hogy pizsipartis gerillakampányt nyomjatok. Simán állj oda és mondd el, hogy mi zavar.

Ha ez megtörtént volna, akkor nem azzal jönnél, hogy tiltja le a dolgokat, hanem azt írtad volna, hogy mit válaszoltak. Csak, te képtelen vagy kiállni magadért. Egyszerűen csak itt hisztizel.

Részemről taps a vezetőségnek! Királyok, jól csinálják! Remélem többet nem lesz nálatok home office. Kár azért, hogy otthonról tudj hisztizni.

2020. dec. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Balázska újabb koronahisztis kamukérdése.
2020. dec. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!