Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Teljesìtmény központú munkahel...

Teljesìtmény központú munkahelyen szìvesen dolgoznátok?

Figyelt kérdés
Én a munkàm soràn nem szoktam nèzni, hogy ki mennyit dolgozik, mindig annyit energiát fektetek a munkámba, amennyit tudok. Hallottam olyat is, hogy nem dolgozok, de a nevem mindenhol ott van. Régebben nagyon sokáig szerettem volna, ha elismerik a munkàmat, sikat szenvedtem ezèrt. Manapsàg már nem érdekel. Mikor a barátnőmmel beszèltünk erről, ő azt mondta, hogy azért dolgozik maximális teljesìtmènnyel, hogy legalább a munkatársak ismerjèk el, ha már a főnök nem. Nálunk, a főnöknek van kedvence, de ő nem tartozik bele, ahogy én sem. A kérdèsem arra irànyul, hogy ha sokat várnak el tőled, vagy te magadtól, a főnöktől nem kapnál értèkelést, akkor ugyanúgy folytatnàd-e a tevèkenységedet a mindennapok során? 35/N
2020. dec. 6. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én vállalkozóként így dolgozom és szerintem minél több helyen, valamilyen formában, teljesítmény alapján kellene fizetést adni.
2020. dec. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy a teljesítményt mivel jutalmazzák. Nálunk max 20e Ft a negyedéves bónusz ha kimagaslóan teljesítesz... ez minden, csak nem motiváló. Szóval melóhelyemen kis lánggal teljesítek, azt amit elvárnak és nem többet.. vállalkozásomban meg kiélem magam... meg is van az eredménye.
2020. dec. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Mert kevés helyen vannak meg a szükséges eszközök és a feltelek hozzá.


"A kérdèsem arra irànyul, hogy ha sokat várnak el tőled, vagy te magadtól, a főnöktől nem kapnál értèkelést, akkor ugyanúgy folytatnàd-e a tevèkenységedet a mindennapok során? 35/N"


Napi 1200 darabért is 218.000 a bruttóm és napi 1410 darabért is 218.000 a bruttót kapok. Van havi 12.000 nettó teljesítménybónusz = napi 600Ft.-ért nem izzadok meg. Nem is lehet mindennap szinten tartani az 1200-as darabszámot. Valamikor csak napi 400 darab készül el. 1 alkalommal is nincs meg az 1200 darab már ugrott a havi nettó 12.000. Már csak havi nettó 9.000-re lehet számítani.

Ezért nem fogom magam lefárasztani. Nincs motiváció!

Többi munkatárs mit ismer el rajtam nem érdekel, de ahogy elnézem őket sem érdekli ki mit gondol róluk a teljesítményükkel kapcsolatban.

33/F

2020. dec. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as! Kiszámoltam, hogy nagyjából 80fillér 1 db valami, amit csinálsz. Tehát ezt is egyszerűen lehetne teljesítményben fizetni, darabszámra.
2020. dec. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem, az első nap kivágnának.
2020. dec. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én mindig is teljesítmény alapon voltam fizetve. Nekem ez a normális. A "főnököt" soha nem érdekelte, hogy mikor megyek dolgozni, mikor fejezem be, hány órát dolgozok. Előléptetés is csak és kizárólag előre jól meghatározott szabályok alapján történtek. Soha nem volt olyan, hogy valakinek a szubjektív megítélése alapján alakult a fizetésem. Mindent jó előre ki lehetett számolni.

Ebben az a jó, hogy a munkatársakkal soha nem voltak konfliktusok, nincs kiközösítés, visszahúzás.

Van ennek egy hátránya is: mindig nagyon hajtom saját magamat, jobban, mint egy főnök.

Tudom, hogy ezt nem lehet kivitelezni minden munkakörben, de jó lenne erre törekedni.

2020. dec. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!