Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha napi bejelentésen vagyok,...

Ha napi bejelentésen vagyok, akkor saját magamnak kell fomizetnem a TB-t?

Figyelt kérdés
2020. dec. 7. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem hiszem. Azért vagy bejelentve nem?
2020. dec. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, neked.
2020. dec. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Főnököm mondott valamit, hogy el kell intéznem vagy mi. Igazából futólag mondta, azt ment is el.

Aznap amikor megyek dolgozni, akkor mindennap ki kell töltenem egy egyszerűsített munkaszerződéses papirt (ugye ami tartalmazza a nevem, cimem, taj,-adó számom). Beugrós vagyok még ugye, nem állandós.

De hiába kérdezem anyámat ezekről, nem hajlandó segiteni, merthogy felnőtt vagyok, oldjam meg magam. De fogalmam sincs ezekről.😅

2020. dec. 7. 16:08
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen neked kell fizetned minden hónapban. Ezért is éri meg neki mert ezzel is spórol.
2020. dec. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Napi bejelentésnél te fizeted a tb-d, ez nem rendes munkaviszony.
2020. dec. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem rendes munkaviszony, nincs TB, azt magadnak kell fizetned. Ha beteg vagy nem jár táppénz és fizetett szabadságod sincs. Csak azokra a napokra van jogviszonyod és fizetésed amikor bejelent. Viszont felmondási idő sincs, szóval ha már nem akarsz menni, vagy találtál jobb munkahelyet, akkor szólsz a főnöknek, hogy holnaptól már nem vagy és kész.
2020. dec. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok...viszont, ha szociális és anyagi helyzeted olyan akkor járhat úgy is, hogy az önkormányzat fizeti helyetted azt hiszem. De neked kell elintézned ezt is, különben fizetned kell.
2020. dec. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
NAV-hoz kell bemenni vagy formanyomtatványon elektronikusan kérvényezni, hogy x dátumtól magad után fizeted a TB-d. Ahogy az előttem szólok is írták, az egyszerűsített bejelentésnél a munkáltató nem fizeti utánad.
2020. dec. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!