Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 3 idős nénik nem akarnak...

3 idős nénik nem akarnak elmenni tesztre, még karanténba sem. Hogyan tudnak így viselkedni?

Figyelt kérdés

Pozitív fertőzött vagyok antigén teszttel 9. nap, holnap végez a karanténom.


Mikor megtudtam, hogy pozitív lettem, felhívtam a háziorvost, és kiirt táppénzre. Kérdezte, hogy kivel voltam kontaktba, elmondtam. Hordok 3 idős nénit munkába, és 1 fiatalasszonyt. Felhívtam az egyik nénit is, akit hordok, és mondtam neki, hogy menjenek tesztelésre, vagy karanténba. Hogy nem mennek, hogy ne jelentsem be őket sehová, mert velem kontaktusban voltak tudjátok, úgy ő nekik is kellene menni tesztre és karanténba. Hogy ők nem mennek semmilyen tesztre se karanténba. Ő azt mondta, hogy látod mondtam neked ha mész antigén tesztre és náthás vagy akkor pozitív leszel. De ez nem kifogás. Lehet tőlük kaptam el. Maszkot autóban nem használnak, nem akarnak, mert hogy nem tudnak benne lélegezni. Ilyen felelőtleneket. De velem voltak kontaktusban, és még annak ellenére sem akarnak menni tesztre vagy karanténba.

Táppénzre mentem ugye. A szüleim is pozitívak, nem vihetik el a néninek a táppénzi papírt neki haza, hogy vigye el nekem munkába. Szüleim betették a póstaládába. Felhívtam a nénit, hogy nem-i tudna érte jönni. Tudjátok mit mondott? Hogy esik, nem tud hogyan eljönni érte, autó nincs otthon. Hogy kell neki főzni is, hogy nem jön érte. 5 percet tart az út hozzánk. Hogy vigye el az anyum, akinek láza van, hány. Mondom karanténban vannak mind. Hogy este nem lássa senki őt, hogy vigye el neki. Anyám vigye el, akinek 38 láza volt, és hányt? Olyan mérges voltam. Nem képes arra hogy eljön azért a rohadt papírért. Akkor megkértem akit hordok még ezt a fiatalasszonyt, és eljött gyalog érte, szakadt az eső. És az öreg p c a nem akart eljönni érte.


Hogyan mondjam meg nekik, hogy nem fogom őket hordani? Az egyik není csinálja a nagy valakit. Ő ott a fő. Mintha ő lenne az autóban közülük a nem tudom ki. Még direkt felhívtam őt, hogy menjen tesztre és karanténba, mert velem volt 1 nappal később kontaktusban, és elutasította. Nem veszik komolyan ezt a vírust. Okés "egyszerű vírus", de ha valakivel kontaktban voltam automatikusan tesztre kell mennem vagy karanténba.

De még a táppénzi papírt sem tudja nekem elvinni munkába akkor hol vagyunk. Elegem van belőlük. Főleg ettől a nénitől.

Tiltsam le a számját? De ha letiltom a számját, a másik kettő nénit fogja hívni hogy mi van velem. Akkor mind a 3 számot le kellene tiltanom. Csak a fiatalasszonyt hordanám, mert az segített elvinni a papírt a munkába.


Hogyan tudnak ilyen emberek létezni?


2020. dec. 10. 11:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
hallod, már nem először írod ki ezt a 3 öregasszonyt, akit a kocsiddal cipelsz. dobd már ki az életedből őket, ne legyél ennyire élhetetlen
2020. dec. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%

1. Az orovsnak mindenképpen meg KELL adnod a nevüket, különbe büntetésre számíthatsz!

2. Egyszerüen közlöd velük, hogy beteg vagy, nem tudod öket vinni.

3. A fiatalasszonyt sem hordhatod egyelöre sehová.

4. A táppénzes papírt meg elküldöd postán.

2020. dec. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%

Nem is értem, miért nem eleve a fiatalt kéred meg, ha segítség kell, minek az időset? Szakadó esőben én sem mentem volna el érte gyalog. Majd ha jobb idő lesz. Gondolom, azért pár órát ráért volna.

Egyébként meg nem kell feltétlenül karanténba menniük, nagyon kevés esetet számolnak már közeli kontaktnak. Sokszor együtt élő családtatokat sem.

2020. dec. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
Meg azóta is hordod ezeket a rosszindulatú boszorkanyokat?
2020. dec. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen pár óra rá ért volna de a néni nem akart menni akkor sem. De a fiatalasszony eljött haza a papírert, a postaladabol kivette a papírt.
2020. dec. 10. 11:16
 6/18 A kérdező kommentje:
Igen. Hogyan rázzam le őket?
2020. dec. 10. 11:17
 7/18 anonim ***** válasza:
81%
Meg kell nekik mondani hogy a továbbiakban nem szállítgatom önöket és kész. Most mit kell ezen túlragozni?
2020. dec. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%
Onnantól, hogy megadod a nevüket, mint kontaktszemélyek (amit kötelességed megtenni), nem a te dolgod, hogy elmennek-e tesztre és karanténba, őket fogják megbüntetni, ha nem mennek. Ha attól félsz, hogy emiatt megsértődnek rád, akkor szerintem megnyugodhatsz. Mivel te hordod őket kocsival munkába, ezért nem fognak sokáig haragudni, előbb-utóbb megint elkezdenek majd nyalizni neked. Az ilyen embereknek nem ér annyit a saját büszkeségük, hogy feláldozzák érte a kényelmüket. Szóval nem kell tartanod tőle, hogy megromlik a viszonyotok, ha bejelented őket.
2020. dec. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Fognak faggatni, hogy mi végett
2020. dec. 10. 11:24
 10/18 anonim ***** válasza:
86%
Akkor megmondod nekik, hogy azért nem, mert még a táppénzes papirt se vitték el, úgyhogy innentől felejtsenek el. Ne legyél már ennyire nyámnyila.
2020. dec. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!