Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a gyermekem karanténban...

Ha a gyermekem karanténban van (tünetmentes), az egyik szülő eljárhat dolgozni? A másik szülőnek jár GYÁP?

Figyelt kérdés

Egy covidos tanár miatt lett hazaküldve az osztály. Gyerek teljesen tünetmentes, mi, szülők is. Egyikünknek itthon kell maradnia, de a másik vajon elmehet dolgozni? Egyik orvost sem tudom már felhívni, csak hétfőn.


Nem beteg, de karanténban lévő gyermekre járhat táppénz?


2020. nov. 21. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Ti kijárhattok mindketten, tesók is mehetnek suliba, és asszem táppénz jár erre. Mivel itthon dolgozom, ez utóbbiban nem vagyok egészen biztos. (Ugyanaz a gyerekem másodjára van karanténban egy hónap alatt... -_-)
2020. nov. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Te jó ég... Ez az év eddig szörnyű.
2020. nov. 21. 11:22
 3/7 anonim ***** válasza:
A határozatban, amit kaptatok, le van írva, hogy ki van karanténban. Ő nem mehet sehova, a többiek mehetnek.
2020. nov. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
14%
Hogy mehetne dolgozni meg kozossegbe egy olyan ember aki egy terben el egy igazolt beteggel? Hogy juthat valakinek ilyen az eszebe?
2020. nov. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy beteg, csak kontakt. 10 évesen már magára lehet hagyni, ha kisebb, akkor valamelyikőtök meccselje le a munkahelyén. A háziorvossal is beszéljétek, nekem a párom koronagyanús, hétfőn beszélt a dokival, szerdán voltak tesztelni és még nincs eredmény azt mondták 5-6 nap is lehet annyira le vannak terhelve.
2020. nov. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4: kontaktról volt szó, nem betegről.

5: 10 évest azért nem hagynám egyedül otthon. A pszichológusok is 12-14 közé teszik ezt. Nem véletlen, hogy nem küldték haza a felső tagozatosokat.

2020. nov. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én szerettem otthon lenni egyedül 10 évesen. Volt mikró, volt kaja, meg cartoon network, meg sims 😁 szóval anyuék nem aggódták túl a dolgot. Akkor még nagy luxus volt mobil (Westel 0660) viszont volt vezetékes teló. Felhívtak 2x egy nap és annyi. Ma akár be is kamerázhatod a lakást..
2020. nov. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!