Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet ezt a feladatot...

Hogy lehet ezt a feladatot diplomatikusan leépíteni?

Figyelt kérdés

Egy multinál dolgozom, ahol van üzletsor. Hozzánk tartozik, mi adjuk ki a kisvállalkozóknak. Tavaly jött egy új üzlet, és a tulaj megegyezett az én főnökömmel, aki szólt nekem, hogy nyomtassak ki a részére pár plakátot. (1-2 db-ról volt szó, persze, ez 8 db A0 méretű lett a végén, amit le is kellett laminálni kültérre) Utána folyamatosan keresett az üzlet tulaja, hogy ezt csináljak neki, vagy azt, mind olyan munka, amiért a grafikus cégek kemény pénzeket kérnének el. Tőlem ingyen várja, mert elsőre is ingyen dolgoztam, illetve ő azt gondolja, hogy engem fizet a multi, a munkaidőmből pedig kitelik, hogy neki is dolgozzak. Szerintem meg ő nekem nem munkaadóm, és nem vagyok köteles neki dolgozni. Ilyenkor a főnökömet keresi, neki előadja, hogy csak 1 db nyomtatás kell, ő megengedi, szól nekem, nálam pedig folyamatosan variál, hogy még ezt, meg nem olyan színben, meg méretezzem stb. Már szóltam a főnökömnek, hogy ez így nem oké, de csak az lett, hogy nem ingyen dolgoztam, hanem meghívott az ürge egy kapuccinora. (fél napot dolgoztam neki, és a saját feladataim csúsztak)

Pénzért megcsinálnám amit kér, de azt sajnos nem kérhetek tőle. De akkor hogyan tudom leépíteni, hogy ne legyen belőle sértődés, és ne szaladjon a főnökömhöz???


2019. márc. 18. 13:42
 1/7 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. A főnöködnek jelzed, hogy milyen terjedelműek szoktak lenni a munkák az előzetes szóbeli információhoz képest, és hogy emiatt csúsznak a saját feladataid, de szívesen elvégzed ezeket is, ha a túlóra stb. terhére elrendelik.

2. Emiatt kéred, hogy ezek a feladatok érkezzenek hozzád ezentúl őrajta keresztül, ímélben, és így ő hagyja jóvá, hogy akkor ez a multi munkaidő stb. keretébe belefér vagy sem. Ráadásul, ha ezek a munkák csak így beesnek, akkor nem láthatóak a minőségirányítási rendszer számára sem.

Ezeknek a munkáknak a kezelésére kell, hogy legyen szabályzat. Hivatkozz arra!


Szóval összességében hivatkozz a bürokratikus előírásokra!

2019. márc. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én addig halogatnám, hogy megcsinálom, arra hivatkozva, hogy sok az igazi munkád (ebbe a főnök sem köthet bele), míg keres más balekot és remélhetőleg utána őt zaklatja vele
2019. márc. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonymousreview60 ***** válasza:
Tudod, hogyan sztrájkolhat teljes munkamegakadással és mégis teljesen tisztán egy hivatalnok vagy szabályokkal felügyelt személy? Ha betű szerint betartja az előírásokat.
2019. márc. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonymousreview60 ***** válasza:
#2: +1
2019. márc. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképp a főnöknek jelezném, amiket leírtál. Azt is, hogy szeretnéd, ha nem ingyen végeznél el úgy plusz feladatot, hogy a sajátjaid emiatt csúsznak.


Az egyessel teljesen egyetértek, a kettessel is.


WSzerintem, ha megtárgyaltd a főnökkel, de nem lesz belőle semmi, akkor érdemes úgy eljárni, ahogy a kettes írja.

2019. márc. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A privát dolgokat én is úgy rázom le mint a 2. válaszoló. Hivatkozom (jogosan) a munkakörömben éppen elvégzendő feladatokra.
2019. márc. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha pluszt akar, akkor a főnöködön keresztül kérje. Amúgy meg mond a felettesednek, hogy az extra munka miatt a kötelező feladatok csúsznak, illetve ha emiatt túlórázni kell az senkinek nem jó. Nem hiszem hogy a kisvállalkozó bérleti díjában ez is benne van. Igazából a főnöködnek kellene rendezni a helyzetet, mert nem csak a munkaerőt foglalja le, hanem plusz kiadást is generál a cégnek. Pl 8 db laminált plakát már kemény ezresekbe kerül, nem beszélve a mögötte lévő grafikai, szerkesztői munkáról.

Legközelebb ha betalál a jóember add meg neki pár dekoros cég elérhetőségét, téged meg felejtsen el. A főnöködnek is megmondhatod ezt.

2019. márc. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!