Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kirúghat, ha nem viszonzom az...

Kirúghat, ha nem viszonzom az érdeklődését?

Figyelt kérdés

A főnököm egy pár hete már furán viselkedik velem: annyira zavarban van előttem az amúgy magabiztos, harmincas pasi, mint egy tinisrác. Ami aranyos lenne (mert alapból velem sokáig kedves is volt), ha : 1. a gimiben lennénk 2. nem lenne barátom 3. nem lenne a főnököm, és nem a MUNKATÁRSAK ELŐTT csinálná!!!

Iszonyatosan kezdek kiakadni. Nemrég kezdtem itt, próbaidős vagyok, nem akarom, hogy emiatt lapátra tegyen, hogy én nem viszonzok semmit. Viszont már a kollégák is finoman elkezdtek beszólni neki, hogy különös velem, de nem veszi a lapot... És ami a legkiborítóbb, hogy egyszer indokolatlanul dicsér meg előrébb veszi a dolgaimat, mint a többi dolgát aznap, pár órával később meg visszajön és sz_rrá aláz mindenki előtt. Hogy lehet ezt ép ésszel kibírni? :( És szerintetek elfajulhat ez odáig, hogy egyszer majd kiböki, hogy mi a baja, és akkor el kell jönnöm, mert nem leszünk többé összeférhetőek?

Bocsi, ha kicsit összefüggéstelen, de napok óta pánikban vagyok emiatt, és tudom, hogy a hét elején (több okból is) elé kell majd álljak, hogy tisztázzunk pár kérdést. Főleg a maradásomról vagy nem maradásomról, mert hamarosan lejár a próbaidőm...és tanácstalan vagyok. Ha nem lenne covid és egy édes barátom, akivel össze szeretnénk költözni, habozás nélkül otthagynám az egész céget, de így nem merem, mert kellene a pénz meg az anyagi biztonság részemről is. :( (Nem, nem fog eltartani a barátom :D nem is tudna, és nem is hagynám)


Köszönök minden építő jellegű tanácsot, mert tényleg nagyon rosszul érzem magam és el vagyok keseredve, hogy mi várhat még itt rám.



2020. dec. 13. 00:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kirúghat bármilyen ürüggyel.
2020. dec. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
De ha viszonzod és rád un, akkor is..
2020. dec. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek 1-essel, talál okot ha ki akar rúgni. Én azt gondolom pedig, hogy most így az elején kéne otthagynod, mert később még idegőrlőbb lesz. Engem sokszor zaklattak már munkahelyen és meg is aláztak sokszor, de szerencsére nem mindenhol ilyenek, ott kell hagyni és keresni jobbat. Legyél optimista, én szurkolok.
2020. dec. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Az a baj, hogy nekem is sajnos hatalmas tapasztalatom van hasonló zaklatásokban, még az egyetemi éveimből... És volt, hogy amiatt, hogy nem kavartam valakivel, el is estem pár elég jó lehetőségtől, de az a helyzet, hogy sosem bántam meg. Meg ahogy elnézem, igazából talán csak egy ideig kéne itt kibírnom, mert a párom nem talál munkát a városomban, nekem meg egy baromi bizonytalan, de legalább valamennyire már folyamatban lévő munkacuccom talán lenne az ő városában...csak az a baj, hogy az feleannyira sem hoz lázba, mint a mostani melóm, sőt, még félek is tőle, mert a személyiségemhez gyakorlatilag semennyire sem passzol, csak felszínesen maximum. Ez lett volna az álommelóm, amire vágytam, erre elcseszik... :( Keresni fogok mást, de mivel depressziós vagyok munkanélkülinek is, azt hiszem, csak akkor, ha lesz jobb, ami már biztosnak is tűnik.Szóval reménykedek, hogy a nagyon ritka végzettségemnek egyszer csak bővülni fog a kereslete 🤞😔
2020. dec. 13. 01:17
 5/12 A kérdező kommentje:
*helyesbítés: nem keresni, hanem váltani fogok akkor, amikor lesz jobb
2020. dec. 13. 01:20
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Helyesen teszed, hogy nem viszonzod, nem vagy senkinek se a tulajdona. Másrészt mások tapasztalataiból tudom, hogy utána úgy bánnak veled mint egy útszélivel, ha még agresszívabb típus is akkor még meg is ver ha lefekszel vele. Az élet nem büntetés hogy ezeknek kitedd magad, fogsz találni jobbat.
2020. dec. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kedves #6-os, ez a megverős sztori elég sokkoló, jesszusom O.o Nem is, barátom pont ugyanezt mondta, hogy nem bánhat velem úgy, mint a tulajdonával - szerencsére vagyok elég határozott hozzá, hogy ne is hagyjam, de őszintén, nem tudom, mennyire agresszív típus. Első blikkre egy az egyben exemnek tűnt stílusra, aki egy bántalmazó sz_radék, lelkileg is, fizikailag is. Anno évekbe telt leválnom róla...az emlékek meg egyből feltörtek, mert a főnök kb. olyan kisugárzású, mintha a nem létező ikertesója lenne, csak más kinézettel. Azóta személyiségileg is több félelmetes hasonlóságot fedeztem fel köztük... szóval nem szívesen vagyok a közelében, ahogy telik az idő, egyre kevésbé. Azt az egyet viszont nem hiszem, hogy a lelki terrornál tovább menne, vagy egyáltalán, hogy lennének direktebb megmozdulásai.
2020. dec. 14. 11:49
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyébként elindultam a változtatás felé. Egyelőre még csak gyereklépésekben, de már tájékozódok más irányokba. 😊 Köszönöm a biztató szavakat és a véleményeiteket!
2020. dec. 14. 11:54
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez valami mentális probléma.

Még próbaidős vagy és már aláz??

A másik percben meg gyerek?

2021. jan. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Jaja...😅imádom, tényleg.

Plot twist: elkezdett kicsinálni, elég módszeresen, de már látom a fényt az alagút végén. Ez annyit jelent, hogy tudom, hová megyek innen nagyon hamarosan :D csak éljek túl addig. A szervezés folyamatban 🤞

2021. jan. 12. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!