Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni, ha a munkatár...

Mit lehet tenni, ha a munkatársak folyamatosan a családra hivatkozva kihúzzák magukat bizonyos dolgok alól?

Figyelt kérdés
Kis csapat vagyunk, zömében nők, a főnök és én vagyunk csak férfiak. A nők állandóan ki akarják húzni magukat minden alól, ha valami nem tetsző dolog van, legalábbis ezt vettem észre. Legutóbb kb. 1-2 órát kellett bent maradnia valakinek a főnökkel, mert el kellett intézni pár dolgot. Erre ők rögtön kihátráltak, hogy péntek van, ők nem maradnak ott, nekik ott a család. Hozzátenném, mindegyiküknél kirepültek már a gyerekek, hétvégére sem feltétlenül jönnek haza hozzájuk. Így aztán nekem kellett maradnom, mert egyedülálló férfi vagyok (legalábbis kb. így jött le az egész), más kérdés, hogy nekem is lett volna dolgom. Most megint én szívtam meg, mert érdekes módon 23-ra, az utolsó munkanapra mindenki szabit vett ki, így egyedül leszek bent. Persze ezt már jó előre eldöntötték, aztán mikor már megfellebbezhetetlen tényként kijelentették ezt, akkor azért megkérdezték, hogy én leszek-e. Mondtam, hogy nem tudok mit csinálni, valakinek lennie kell. Pedig volt olyan is, aki habozott, hogy mikor vegye ki a szabiját, láthatóan nem volt olyan fontos dolga, de aztán mégis pont az a nap kellett neki is. Én nem hiszem el, hogy ha egy háziasszony sütni, főzni, takarítani akar, azt pont 23-án fogja megcsinálni. Nekem igazából csak az a mentalitás esik rosszul, hogy elvárnák, hogy én mindig áldozzam fel magam, mert nekik olyan halaszthatatlan dolguk van. De eldöntöttem, hogy ha legközelebb ilyen lesz, akkor én sem fogok engedni, és megmondom, hogy más is nyugodtan hozhat áldozatot, elvileg nem lőcsölheti rám senki sem azt, hogy folyamatosan én áldozzam fel magam. Ráadásul nekem is vannak szüleim, hozzátartozóim, ha saját családom nincs is. Szóval ez azért számomra kicsit érdekes, hogy mindig arra hivatkozva akarnak jól járni, hogy nekik ott a család.
2020. dec. 14. 19:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az én volt munkahelyemen is voltak ilyen nőstények. Még pluszban felháborított, hogy dirigáltak is, hogy ki mikor legyen délutános. Ez azért elég meredek, hogy az alkalmazott írja elő a saját beosztását, meg a többiek kárára szervezkedik. Én is nő vagyok, gyermektelen.
2020. dec. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Előző voltam. Ha a vezetés elnézni, akkor meg ugye nem nagyon lehet mit tenni. Karácsony, húsvét és őszi szünet alatt nálunk is katasztrófa ami van! Egyszerűen nincs elég emberünk! És én se értem, nőtársaim hogy a fenébe tudnak egy ünnepre hetekig készülődni, mikor az max 3napos munka.
2020. dec. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
#10: Kösz. Csak elég undorító azt látni, hogy ha valami kedvezőtlenebb dolog van, akkor soha egyikük sem akarja kivenni a részét semmiből. És hogy mindig a családra hivatkoznak. Ha most egy éven egyszer vagy kétszer VALAMELYIKŐJÜK (nem mindegyikük) pl. 2 órával később ér haza, akkor összedől a világ? A férjük éhen fog halni? Vagy elszalad a lakás? Mindig van valami kifogás, pl. hogy péntek délután azért nem tudtak benn maradni, mert az egyiknek jönnek haza a gyerekei, a másik vásárolni megy. Én is vinni akartam édesanyámat vásárolni, nekem is lett volna programom, mégsem érdekelt senkit. De legközelebb fel fogom emlegetni, hogy most is egyedül hagytak engem ügyeletben, hogy még budira is alig tudjak elmenni. Majd a legközelebbi ilyen alkalomkor megemlítem, hogy igazságosan vállaljon más is túlórát, és engem sem fog érdekelni, hogy kinek van családja vagy programja.
2020. dec. 14. 22:15
 14/18 A kérdező kommentje:
#11, 12: Na igen, sajnos pl. a múltkori túlórázásnál ők kijelentették, hogy nem érnek rá, de mivel a főnöki elvárás az volt, hogy valakinek maradnia kell, így kénytelen voltam én vállalni. Viszont ha legközelebb benn kell maradnia valakinek, én ezeket a dolgokat mindenki előtt fel fogom hozni, és meg fogom mondani, hogy én már vállaltam ilyet, most más is beszállhat a buliba. Ráadásul az egyik nő folyamatosan csak nyávog, hogy neki így is milyen rossz lesz, mert január 4-ig otthon kell lennie. De azért már a teljes jövő hetet kivette volna a karácsonyi készülődésre, ha nem szól közbe a vezetőség a két ünnep közötti kötelező zárva tartással. Ha azt nézzük, akkor ott lett volna neki a péntek délután, a szombat, a vasárnap, meg a jövő héten 4 nap, hogy felkészüljön, ez majdnem egy hét. Kész röhej, mit akart otthon egy hétig? Ne mondja nekem senki, hogy már hétfőn vagy kedden megfőzött volna. Amíg édesanyám is dolgozott, legfeljebb megsütött egyféle süteményt egy-két nappal korábban, de a szentestére csak aznap csinálta meg az ételeket, nem volt itthon egy hétig előtte. Egyébként a legtöbb helyen sajnos ez van, az idősebb nők már ünnepek előtt egy héttel nem akarnak dolgozni, aki meg fiatalabb, és esetleg nincs annyi szabija, vagy netán egyedülálló, az gebedjen meg a munkától. És az a szomorú, hogy rendszeresen ezt csinálják.
2020. dec. 14. 22:27
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nő vagyok, de nekem is ismerős a szitu. Akinek családja van, az rögtön arra hivatkozik, ha ki akarja magát vmi alól vonni, és kb. lehetetlen nekünk, egyedülállóknak hosszú hétvégénél vagy ünnepek környékén szabit kivenni, mert az ügyeletet tartani kell, és a családosoknak "nagyobb szükségük" van rá. Most pl. egy várandós kollégám van, akiről más forrásokból kiderült, hogy össze-vissza hazudozott az állapotáról csak azért, mert nem volt kedve már dolgozni, és ezzel nekem okozott egy kiló pluszmunkát, amiről 1 nappal előtte értesítettek... és ilyenkor, ha meg mered kérdőjelezni, akkor te vagy az anticsaládos rosszéletű gyerekgyűlölő.
2020. dec. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

És ez amúgy nálunk nemcsak nőknél, hanem férfiaknál is jellemző sajnos.

Ja meg a másik, amikor előzetes figyelmeztetés nélkül hozzák be a gyerekeket az irodába, aztán dolgozni nem lehet a gyerekvisítástól.

2020. dec. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
#15: Én megértem, ha valaki családos, de ugyanúgy a gyermektelen, egyedülálló embereknek is lehet családjuk, ők is szeretnének a szeretteikkel lenni, vagy éppen nekik is lehet elintéznivalójuk. Vagy egyszerűen csak azonos elbánásban részesülni a családosokkal, mert egy egyedülállót sem lehet arra kötelezni, hogy mindig ő vigye el a balhét. Másrészt nálunk már nem kisgyerekes anyukák dolgoznak, mind az 50+ korosztály, tehát max. a férjük van otthon, tehát ha pl. túlórázni kell egy évben egyszer vagy kétszer, akkor nyugodtan kibírhatják ők is. Arról nem is beszélek, hogy ha csörög a telefon, senki nem veszi fel, ha csengetnek az ajtón, senki nem megy kinyitni, ha én nem csinálom meg, akkor jó eséllyel senki.
2020. dec. 15. 08:13
 18/18 anonim ***** válasza:
Amikor én a gyárban kifogásoltam, hogy nekem 20 évesen csak évi 20 nap szabadság jár, amit pont elvisz a nyári és a téli leállás, az ötvenes dolgozók jöttek avval, hogy jaj, én fiatal vagyok, meg szülőkkel lakom, nekem mégis mi olyan dolgom lehetne, ami miatt plusz szabadság kellene, az én koromban kizárt, hogy váratlanul szabadnapra legyen szükségem. Ezeknek már teljesen kiesett az az idő, amikor fiatalok meg egyedülállóak voltak, és ők is élvezték, ha egy kicsit eytrán kikapcsolódhattak.
2020. dec. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!